1. خانه
 2. navigate_before
 3. کانادا
 4. navigate_before
 5. کاریابی در کانادا

کاریابی در کانادا

کاریابی در کانادا ، کار در کانادا
فهرست محتوا پنهان

کاریابی در کانادا یکی از خدمات منحصر بفرد موسسه بین المللی سینا سمیعی می باشد، برای اخذ اقامت کانادا از طریق کاریابی در کانادا، شما می توانید از طریق سامانه مهاجرتی موسسه بین المللی سینا سمیعی نسبت به مشاهده شرایط پیدا کردن کار در کانادا و ارزیابی توسط کارشناسان اقدام نمایید.

جایگاه های شغلی کار در کانادا

گروه اصلی مشاغل برای مهاجرت و کاریابی در کانادا

 • مهارت O:  این دسته مربوط به مشاغل مدیریتی مثل مدیر رستوران، مدیر معدن یا حتی کاپیتان‌های کشتی‌های ماهیگیری و… جزو این دسته قرار دارند.
 • مهارت A: این دسته شامل شغل‌هایی می‌شود که نیاز به مدرک دانشگاهی دارد مثل پزشکی، مهندسی، معماری و …
 • مهارت B: در صورتی که قصد دارید سرآشپز یک رستوران شوید یا در زمینه لوله کشی فعالیت کنید، شغل شما در این سطح است. این سطح، شغل‌هایی را شامل می‌شود که اغلب تخصصی هستند و نیاز به مدرک دیپلم یا کارآموزی در این زمینه دارند مثل برق‌کشی.
 • مهارت C: در این دسته مشاغلی قرار می‌گیرد که نیاز به مدرک دبیرستانی دارند یا آموزش مخصوصی را در زمینه خاصی مثل رانندگی ماشین‌های سنگین، قصابی یا مشاغلی از این دست گذراندند.
 • مهارت D: این نوع متعلق به شغل‌هایی است که نیاز به آموزش لازم دارند و اغلب زحمت زیادی دارند. مثل کارگران نظافتی یا گارسون و…

نکته

به صورت کلی سیستم ارزیابی مشاغل آمریکا، مهارت‌های O،A  و B را در سطح مشاغل حرفه‌ای و تخصصی دسته‌بندی کرده است. در ادامه این سه گروه را در جدول سری کد های شغلی مربوطه معرفی می نماییم اما قبل از ان به بررسی بازا شغلی و نیاز های مبرم شغلی و انالیز مشاغل در این کشور می پردازیم .

میزان حقوق و مشاغل مورد نیاز کار در کانادا

حقوق شما با توجه به رشته تحصیلی، جایگاه کاری، تخصص و سابقه‌تان متفاوت است.

طراحان توسعه وب و نرم افزار کاریابی در کانادا

این شغل که جزو پرطرفدارترین رشته‌ها محسوب می‌شود، مورد استقبال شرکت‌های فناوری و گروه تحقیق و توسعه وب و اپلیکیشن‌ها است. درآمد سالیانه این شغل 83 تا 99 هزار دلار است. رشد و گسترش فناوری اطلاعات و نرم افزار باعث شده تقاضا برای مهندسان نرم‌افزار بیشتر شود. اگر در حرفه طراحی و توسعه نرم افزار و سیستم تخصص دارید، می‌توانید با مدرک لیسانس به طور متوسط درآمد ساعتی 43.27 دلار داشته باشید

پرستاران

به علت جمعیتی که رو به سن پیری و سالخوردگی می‌رود، نیاز پرستار در این کشور باعث شده این شغل یکی از بالاترین میزان درخواست را داشته باشد. دستمزد ساعتی برای این شغل 21 دلار است.

رانندگان کامیون کاریابی در کانادا

حمل و نقل کالاهای تجاری از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر باعث جذب نیروی جوان برای این شغل شده است. البته علاوه بر پرطرفدار بودن، جزو مرگبارترین ‌کار در کانادا محسوب می‌شود. درآمد این شغل ساعتی 21 دلار است.

درامد اپراتور ماشین‌الات کاریابی در کانادا

ساعتی 16 الی 18 هزار دلار

مربی کالج یا فنی حرفه‌ای کاریابی در کانادا

اکثر افرادی که در کالج درس می‌دهند بالای سن 46 سال دارند و در مرز بازنشستگی قرار دارند. اگر به درس دادن علاقه‌مندید و در حرفه خاصی متخصص هستید می‌توانید این شغل را انتخاب کنید. میانگین درآمد ساعتی این شغل حدود 36 دلار است.

مشاور کسب و کار کاریابی در کانادا

بازار جهانی و کسب و کارها مدام در حال گسترش هستند. در این بین مشاغل برای پیشرفت و رقابت به دنبال مشاورانی هستند که در استخدام کارمند و سایر موارد، مشاور حرفه‌ای بدهد. در زمینه‌های مختلفی می‌توانید به عنوان یک مشاور با درآمد ساعتی 36.06 دلار، کسب درآمد کنید.

جوشکاری کاریابی در کانادا

یکی از آن شغل‌هایی است که بیشتر متقاضیان نیروی جوان را جذب می‌کند. جوشکارهایی که از سطح مهارت بالایی برخوردارند، فرصت شغلی بهتری دارند. میزان درآمد ساعتی این شغل حدود 24.75 دلار است.

کمک پرستار یا کاردرمان کاریابی در کانادا

جمعیت سالخورده، نیاز به مراقبت و خدمات درمانی دارند. در این بین، استفاده از کمک پرستارهای جوان، مورد استقبال کارفرمایان قرار گرفته است. پس اگر به پرستاری علاقه‌مندید، می‌توانید به صورت خانگی در این شغل فعالیت کنید. حقوق پرستاری به صورت ساعتی 26 دلار است.

فیزیوتراپ کاریابی در کانادا

مردم قصد دارند زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری داشته باشند. به این ترتیب سبک زندگی و طول عمر افراد میانسال افزایش پیدا کند. از طرفی بیمارستان‌ها نیز نسبت به درمان سرپایی بیماران، بیشتر راغب هستند. میزان درآمد فیزیوتراپ‌ها به طور میانگین ساعتی 23 دلار است که بالاترین تقاضا متعلق به شهر ساسکاچوان است.

مهندس هوا و فضا کاریابی در کانادا

اگر به دنبال یک شغل پردرآمد هستید، هوافضا می‌تواند نیازتان را تامین کند. از آن‌جایی که مقررات امنیتی و ناوگان هوایی کانادا در حال پیشرفت است، می‌توانید در بخش‌های مختلف طراحی، توسعه، نصب سیستم‌های هوایی در شرکت مشغول به کار شوید. درآمد این شغل ساعتی 43.23 دلار است.

برق صنعتی کاریابی در کانادا

برق یکی از شغل‌های پر درآمد و پر تقاضا محسوب می‌شود. اگرچه بهره‌برداری از گاز و تولید به طور خودکار انجام می‌شود منتها صنایع بیشتری به برق صنعتی نیاز دارند. می‌توانید به عنوان متخصص در این زمینه با نصب، تعمیر، طراحی تاسیسات، درآمد ساعتی 33.16 دلار به دست آورید.

خلبان هواپیما کاریابی در کانادا

جدا از خطوط هوایی و تجاری که خلبانان می‌توانند در داخل یا به صورت بین المللی پرواز داشته باشند، در بخش مسافر، معدنی، آتش نشانی، تجهیزات پزشکی نیز فرصتی برای متقاضیان جوان این شغل است. درآمد ساعتی این شغل 37.50 دلار است.

داروساز کاریابی در کانادا

به علت جمعیت سالخورده که نیاز به دارو دارند، تقاضا برای داروسازان واجد شرایط در کانادا افزایش پیدا کرده است. اگر داروساز هستید، از آن‌جایی که متخصصان داروساز نقش مهمی در سلامت بیماران دارند، با درآمد ساعتی 50.31 دلار می‌توانید در این شغل درآمد کسب کنید و به بهبود بیماران کمک کنید.

روانشناس کاریابی در کانادا

طی 5 سال آینده روانشناسی جزو مشاغل پرطرفدار است. با ورود به این شغل، به افرادی که با انواع و اقسام بیماری‌های عصبی و روانی دچار هستند کمک کرده و مشاوره بدید. متوسط درآمد این شغل ساعتی 39.56 دلار است.

تعمیرکار و لوله کش کاریابی در کانادا

با نوسازی کارخانه‌ها و تجهیزات صنعتی، نیاز به لوله کش و تکنسین‌های مربوطه نیز افزایش پیدا می‌کند. این شغل در زمینه مونتاژ، ساخت، نگهداری، عیب یابی، و تعمیر انواع سیستم درآمد متوسط ساعتی 36 دلار داشته باشید

برآوردگر ساخت و ساز کاریابی در کانادا

شرکت‌ها برای مدیریت روش‌ها و فعالیت‌های خود، نیاز به کنترل هزینه‌های خود دارند. این کاری است که برآوردگران، بودجه‌ها را برای انواع پروژه‌های ساختمانی محاسبه و برآورد می‌کند. درآمد متوسط ساعتی این شغل 29.81 دلار است.

تکنسین یا دستیار دامپزشکی کاریابی در کانادا

کانادایی‌ها نسبت به حیوانات خانگی خود علاقه خاصی دارند و حاضرند پول بیشتری برای مراقبت از آن‌ها بپردازند. متوسط دستمزد ساعتی 17.31 دلار است.

بینایی‌سنجی کاریابی در کانادا

بازار بینایی سنجی و محصولات ارتوپدی همچنان در حال افزایش است. به عنوان متخصص بینایی می‌توانید در سنجش شماره چشم افراد و تشخیص لنز مناسب و عینک به افراد کمک کنید. این شغل پرتقاضا ساعتی 24.00 دلار درآمد دارد.

تحلیل کسب و کار کاریابی در کانادا

شرکت‌های بزرگی که به دنبال تحقیق و توسعه برای کسب و کارهایشان هستند، به دنبال تحلیل‌گرانی هستند تا به کمک آن‌ها وضعیت کسب و کارشان را رونق دهند. این شغل درآمد سالانه 73 تا 87 هزار دلار دارد.

نماینده بخش فروش (Sales Representative)

کسی که نماینده فروش قوی و متخصص و دارای تجربه در این حرفه است میتواند کسب و کار پر رونقی در کانادا داشته باشد و این کار در کانادا بسیار مورد توجه است و بیشا از 8500 آگهی نیازمندی مربوط به جذب نماینده فروش در Jobs Bank وجود دارد حقوق تقریبی این شغل 64 هزار دلار در سال است و معمولا همراه با کمیسیون و تشویقی های خاص نیز میباشد. ارتباط با مشتری و کسب کار نیز در این رسته قرار دارند.

یک شغل کارآمد در کانادا که متعلق به متخصصان فنی فروش، خریداران عمده، دلال‌ها، نمایندگان فروش، مسئول و مشاوران و … محسوب می‌شود که با درآمد سالانه 52 تا 64 هزار دلار خیلی از افراد را در زمینه‌های مختلف به کار می‌گیرد.

شغل حسابداری 

دومین شغل پردرآمد در کانادا حسابداری است که درآمد آن سالانه 63 تا 75 هزار دلار است. نیاز مبرم به حسابدار در شغل های متوسط و بزرگ در کانادا دارای اهمیت بسزایی است تا حدی که این شغل را در جایگاه دوم قرار داده است بخش مهمی از حسابداری دادن مشاوره به تعهد مالی به مشتریان است. اما شغل حسابداری عمدتا مربوط به کمک به کسب و کارها و افراد خاص در مدیریت امور مالی آنهاست. تارخچه قوی استخدام در این شغل در کانادا بسیار قوی است و انتظار میرود کماکان ادامه داشته باشد.

مدیر پروژه مهندسی (Engineering Project Manager)

مدیر پروژه مهندسی در زمانی که یک پروژه شروع به ساخت وپیشرفت میکند حتما پای یک مدیر پرژوه مهندسی رد میان است . از لیست مشاغل مورد نیاز کانادا این شغل دارای حقوق و مزایای بسیار خوبی است و برای بدست آوردن این جایگاه شغلی در کانادا تقاضای زیادی در کشور کانادا وجود دارد که دلایل آن میتوان به بازار رو به رشد مسکن و برنامه ریزی دولت فدرال این کشور نام برد. درآمد یک مدیر پروژه در کانادا به طور میانگین سالانه 74 تا 92 هزار دلار است. کاریابی در کانادا

تحلیل گر کسب و کار (Business Analyst)

تحلیل گر کسب و کار دائما به دنبال راههایی است که باعث میشود که یک کسب و کار به خوبی رشد نموده و بهینه سازی نماید . این شغل نیز در کانادا جایگاه شغلی در به خصوصی دارد و از این ور شرکت های بزرگ و پروژه های زیر ساختی معمولا چندین تحلیل گر کسب و کار را در خوزه های مختلف شرکت استخدام می کنند کاریابی در کانادا

مدیر پروژه آی تی (IT Project Manager)

مدیر فناوری اطلاعات یا همان مدیر ای تی که در حوزه کسب و کار نیز فعالیت دارد باید در رشته کاری خود دارای توانایی و مهارت بالایی باشد . از این رو مدیران پروژه فناوری اطلاعات نیز دارای حقوق و مزایای بسیار خوبی در کشور کانادا هستند و میتوانید در این حوزه نیز فعالیت های خود را برای مهاجرت و شغل و کار نیز ادامه دهید. کاریابی در کانادا

مدیر حساب (Account Manager)

مدیران حوزه حساب مسئول این هستند که مشتریان فعلی یک کسب و کار را راضی نگه دارند و همچنین برای کسب و کار مربوطه مشتریان جدید پیدا کنند. بنابراین وظیفه و فعالیت های افرادی که در این پست فعالیت می کنند برای یک بیزینس حیاتی است. این افراد در واقع محور اصلی یک شرکت در روابط بین دو کسب و کار مختلف با هم هستند. مدیر سرویس‌های بیزینسی جزو این دسته قرار دارند. درآمد این شغل سالیانه 75 تا 92 هزار دلار است. کاریابی در کانادا

مهندس نرم افزار (Software Engineer)

برای تمامی اپلیکیشن های هوشمند و عالی در گوشی شما و یا برنامه های رایانه ای بزرگ و کاربردی، یک طراح و توسعه دهنده نرم افزاری و شاید یک تیم توسعه دهنده ضروری هستند. بخش اعظمی از حوزه های مختلف صنعتی و تجاری هم اکنون وابستگی زیادی به نرم افزار و اپلیکیشن ها دارند و بخشی از کارکرد آن ها مربوط به همین حوزه می شود. بدین ترتیب دیگر تنها شرکت های فناوری نیستند که باید اپلیکیشن ها و برنامه های جدید بسازند. کارکنان متخصص و متقاضی این حوزه، شغلی را از بین حوزه های مختلف کاری انتخاب خواهند کرد.

مسئول حوزه استخدام کارمند (Recruiter)

در جایی که صنعت رو به رشد و پیشرفت است و بازار کار سلامت کامل دارد، مسئولان حرفه ای و خوب در بخش استخدام مورد نیاز هستند تا مطمئن شوند کسب کار ها در حال پر کردن مشاغل خالی خود با کارمندان مناسب و کار بلد هستند. کسب و کار ها در تمامی نقاط کانادا رو به رشد هستند، بدین معنا که کارمندان جدید و زیادی مورد نیاز هستند، و شغل این افراد پیدا کردن کارمندان مناسب برای موقعیت های شغلی خالی آن ها است.

خدمات مشتریان کاریابی در کانادا

37 تا 43 هزار دلار

نیروی کار در کانادا به طور متوسط کاریابی در کانادا

ساعتی 15 الی 18 هزاردلار

اولویت مشاغل مورد نیاز برای کار در کانادا ۲۰۲۰

اولویت مشاغل بستگی به کمبود نیروی کار فوری در کانادا است که به علت افزایش جمعیت سالخورده کانادا و کمبود نیروی برای خدمات دهی به قشر بازنشته پیش بینی می شود لیست زیر در سال 2020 بیشترین جذب را داشته باشد.

 • پرستاران و مددکاران حرفه ای
 • دستیار فیزیوتراپی و طب فیزیکی
 • روانشناس و مشاور
 • داروساز
 • متخصص بینایی سنجی

پردرآمدترین مشاغل برای کار در کانادا

به طور متوسط درآمد کارکنان کانادایی حدود 952 دلار در هفته است. اما مشاغلی که در زیر اعلام شده حدودا سه برابر بیشتر از میانگین این میزان درآمد است.

 • دکتر متخصص:11.7-375 هزار دلار در سال
 • دندانپزشک: 53-213 هزار دلار در سال
 • پزشک عمومی: 58 – 310 هزار دلار در سال
 • وکیل: 48-146 هزار دلار در سال
 • مدیران ارشد مالی: 77- 129 هزار دلار در سال
 • خلبان: 35 – 146 هزار دلار در سال

مشاغل خانگی پردرآمد برای کاریابی در کانادا

مشاغل خانگی پر درآمد در سایت flexjobs  ذکر شده است.

 • شغل‌های مربوط به امور کلینیکی مانند کارمند امور اداری، رهبر تیم نظارتی یا مشاور که درآمد سالانه 150 هزار دلار سالیانه دارند.
 • وکیل نظارتی: 117 تا 152 هزار دلار درآمد سالیانه
 • نویسنده یا ویراستار پزشکی: 110 تا 115 هزار دلار درآمد سالیانه
 • مدیر کیفی: 100 تا 175 هزار دلار در سالانه
 • مهندسین توسعه نرم افزار و ارتباطات: 100 تا 160 هزار دلار سالیانه

کم درآمدترین مشاغل برای کار در کانادا

 • متصدی بار یا گارسون: 11 دلار
 • میزبان هتل: 12 دلار
 • کارگر آشپزخانه: 13 دلار
 • کفاش و تعمیر کننده کفش: 13.65 دلار
 • صندوق داران: 13.95 دلار

جدول ناک برخی مشاغل گروه A , B , O
در نظر داشته باشید استان‌هایی در کانادا مانند استان کبک، نوااسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و قسمت شرقی کانادا، پایین‌ترین دستمزد ساعتی را دارند.

دانلود فایل مشاغل در کانادا : Canada-Jobs

اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی

مطالب مرتبط

فرم ارزیابی

شما می توانید با کلیک بر روی تصویر به سامانه ارزیابی و اخذ مشاوره با کارشناسان اقدام نمایید

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست