1. خانه
  2. navigate_before
  3. پرتغال
  4. navigate_before
  5. کاریابی در پرتغال

کاریابی در پرتغال

کاریابی در پرتغال ، کار در پرتغال

کاریابی در پرتغال، یکی از مواردی که همواره برای متقاضیان مهاجرت به پرتغال حائز اهمیت است. طی چند سال اخیر کشور پرتغال با ارائه شرایط ویژه تحصیلی و پاسپورت حوزه شینگن با استقبال فراوانی از جانب دانشجویان بین‌المللی و متقاضیان اقامت و کار در پرتغال روبرو شده است.

به عنوان فردی که تازه به کشور پرتغال مهاجرت کرده و قصد زندگی و کار در پرتغال را دارد ممکن است در ابتدا با مشکل برای کاریابی در پرتغال مواجه شوید. از آنجایی که کشور پرتغال با جمعیت رو به رشد، مشتاق و تحصیل‌کرده مهاجران روبرو شده، رقابت بر سر پیدا کردن شغل مناسب در بازار کار پرتغال بالا گرفته و در برخی زمینه‌های کاری، کاریابی در پرتغال را با مشکل مواجه کرده است.

البته همچنان در بسیاری از صنایع در حال رشد روز دنیا کشور پرتغال با کمبود نیروی ماهر و تحصیل‌کرده روبروست. از این رو چنانچه قصد مهاجرت، ادامه تحصیل، زندگی و کار در پرتغال را دارید، به هیچ وجه نگران نباشید.

شهر لیسبون به عنوان پایتخت کشور پرتغال، پر جمعیت‌ترین شهر این کشور با جمعیتی بیش از ۵۰۰ هزار نفر محسوب می‌شود. از این رو چنانچه شما هم برای زندگی، آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای و سواحل زیبای کشور پرتغال را انتخاب کرده‌اید. بهتر است برای دستیابی به فرصت‌های بیشتر شغلی و پیدا کردن راحت کار در پرتغال، شهرهای بزرگ این کشور نظیر لیسبون و پورتو را برای اقامت برگزینید.

وضعیت و شرایط کاریابی در پرتغال

یکی از راه های مهاجرت به پرتغال از طریق کاریابی در پرتغال می باشد. پس از اخذ اقامت از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند. البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در این کشور و سرمایه گذاری نیز وجود دارند.

جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، هزینه زندگی و شرایط ویزای کار پرتغال، در سامانه مهاجرتی موسسه بین المللی سینا سمیعی ثبت نام نموده و فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید.

قانون کار این کشور مختص این کشور می باشد و قبل از شروع به کار بایستی راجع به آن و همچنین شرایط کار در پرتغال تحقیق کرد. کار دانشجویی در پرتغال امکان پذیر است اما باید قبل از شروع، اجازه کار در این کشور را دریافت کرد. بسته به مقطع تحصیلی به شما اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت داده می شود.

شغل در پرتغال

کاریابی در پرتغال در سال های اخیر بر اثر بحران های اقتصادی کشور سخت تر بوده است. اما نشانه هایی از بهبود اقتصادی و شغلی وجود دارد. شرایط مناسب تحصیلی، ممکن است به پیدا کردن یک شغل خوب در این کشور کمک کند. یا اینکه شما میتوانید کسب و کار مختص به خود را در پرتغال شروع کنید.

شما ممکن است در راه یافتن شغل در پرتغال با موانعی برخورد کنید. مثلا تعداد فزاینده ی فارغ التحصیلان و افزایش رقابت در بازار کار یکی از این موارد است. در عین حال کمبود نیروی کار ماهر در صنایع در حال رشد وجود دارد. شما همچنین می توانید در مورد پیدا کردن شغل در لیسبون، پایتخت پرتغال در این مقاله به کسب اطلاعات بپردازید.

پیدا کردن کار حقوقی در پرتغال و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد. کار حسابداری و کار رشته IT در جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. شرایط کار مهندسی و کار فنی در این کشور نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی میتوانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.

اگر شما قصد دارید به دنبال کاری در پرتغال بگردید. از قبل راجع به بازار کار این کشور تحقیق کنید قبل از حرکت به سمت این کشور برای انتظارات واقع بینانه خود را آماده کنید. در اینجا ما شما را با روش های جستجوی کار در پرتغال آشنا خواهیم کرد.

  • اطلاعات بیشتر در مورد بازار کار، آگهی های استخدامی، زبان مورد نیاز، اجازه کار در پرتغال.
  • فهرستی از منابعی که توسط آن می توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.
  • چگونگی ارسال درخواست کار در پرتغال.

وضعیت کار در کشور پرتغال

نرخ بیکاری در این کشور نسبتا بالا است. برآورد بیکاری در بین جوانان در حدود 12.4 درصد در سه ماهه اول 2016  بوده است (www.ine.pt)، اگر چه بیکاری جوانان (زیر 25) حدود 30 درصد است. در حدود 4 درصد از بیکاری ثبت شده افراد خارجی در ژانویه سال 2016 بود.

با این حال، برخی از صنایع همچنان کمبود کارگران ماهر را گزارش دادند. مانند بخش IT، بخش بهداشت و درمان، بخش گردشگری (اگر چه این مشاغل تمایل فصلی دارند)، بخش کشاورزی و ارتباطات / بخش مرکز جزو این موراد می باشد.

حداقل دستمزد در پرتغال هر ساله تعیین می شود. در حدود EUR 530 هر ماه در سال 2016 تعیین شد. علاوه بر حقوق اساسی، کارگران تمام وقت در این کشور نیز یک جایزه سالانه در کریسمس دریافت میکنند که برابر با حقوق یک ماه در ماه دسامبر است. این حقوق تحت عنوان، پاداش تعطیلات یک بار در سال پرداخت می شود.

کارگران در پرتغال نیز ملزم به پرداخت مالیات و سهم تامین اجتماعی از دستمزد خود هستند. و این مقدار بسته به مقدار کسب درآمد آنها دارد. اگر شما یک کار تمام وقت یا پاره وقت در یک شرکت پرتغالی دارید. آنها سهم بیمه شما را از حقوق ماهانه کم خواهند کرد.

مشاغل موجود برای کاریابی در پرتغال

صنعت گردشگری در اقتصاد پرتغال امری حیاتی است. انواع مشاغل فصلی و پاره وقت در سراسر این کشور ارائه می شوند. به ویژه در هتل ها و مهمان سراها. در سال های اخیر، صنعت ارتباطات نیز رونق گرفته است.

فرصت های بسیار خوبی برای کارگران چند زبانه وجود دارد. در حالی که تجارت و تعمیر بخش خودروسازی و ساخت و ساز رشد کار خوبی را نشان می دهد. به عنوان بخش تولید مدرن، متخصصین در شغل های مختلف در این کشور شرایط مطلوبی را دارند. اطلاعات بیشتر در مورد بازار کار در پرتغال را میتوانید در این مقاله ببینید.

برای فارغ التحصیلان که به دنبال کار برای شرکت های بزرگ هستند. لیسبون مکانی ایده آل است، این شهر دارای شرکت های چند ملیتی مانند نوکیا، سامسونگ و نستله است. و همچنین به عنوان مقر Energais در پرتغال است.

دولت پرتغال نیز در حال حاضر کارآفرینان به راه اندازی کسب و کار تشویق می کند. و EUR mn  20  سرمایه گذاری است که دولت پرتغال برای کمک در این مشارکت اختصاص داده است.

قانون استخدام در پرتغال

کارمندان در پرتغال معمولا 40 ساعت در هفته کار می کنند (هشت ساعت در روز)، اگر چه قانون استخدام اجازه انعطاف پذیری را در موارد خاصی تا حد 60 ساعت در هفته (12 ساعت در روز) را می دهد.

کارمندان تمام وقت سالانه 22 روز را میتوانند به مرخصی بروند، این میزان شامل تعطیلات عمومی نمی شود.

قرارداد کار در پرتغال شبیه به بسیاری از کشورهای اروپایی است، و قراردادها تحت عنوان دائم، ثابت مدت، پاره وقت و قرارداد کار متناوب که از رایج ترین روش های اشتغال است می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قانون کار، قرارداد ها و شرایط کار در پرتغال و فرهنگ کسب و کار در پرتغال می توانید یا با شرکت ما تماس حاصل کنید یا با نزدیکترین سفارت پرتغال تماس بگیرید.

ویزای کار و اقامت پرتغال

شهروندانی که از اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس در حال حرکت به سمت پرتغال هستند. هر گونه مجوز رسمی برای کار، یا پیدا کردن یک شغل و یا درخواست اقامت را باید ظرف شش ماه از ورود خود تهیه کنند. اگر شما یک کار منظم برای کسب درآمد ندارید، درخواست شما ممکن است رد شود.

هنگامی که شما یک کار جدید پیدا میکنید و یا شروع یک کسب و کار جدید میکنید. بعد از آن شما می توانید کارت اقامت دائم را دریافت کنید اعمال می شود.

اگر شما یک شهروند از خارج از اتحادیه اروپا هستید. شما به طور معمول نیاز به اخذ ویزای کار در پرتغال دارید. اگر شما تنها در یک کشور برای یک قرارداد کوتاه مدت مشغول کار هستید، شما می توانید یک ویزای اقامت موقت، که به طور کلی تا سه ماه اعتبار دارد را دریافت کنید.

اشتغال بلند مدت در پرتغال

برای اشتغال بلند مدت، برای بار اول شما نیاز به یک اجازه اقامت پرتغالی با استفاده از دبیرخانه کل وزارت آموزش و پرورش و علوم دارید (SGMEC). این مجوز به شما اجازه اقامت در پرتغال برای مدت چهار ماه را می دهد در حالی که شما برای اجازه اقامت موقت صادر می شود، اگر به مدت یک سال معتبر باشد، شما می توانید پس از آن برای تمدید اقدام کنید.

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا ممکن است پیدا کردن اجازه کار مشکل باشد. معمولا موقعیت اول باید به اطلاع شهروندان پرتغالی یا اتباع اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا برسد. فقط در صورتی که هیچ یک از آن افراد واجد شرایط این شغل نباشند. ممکن است این پیشنهاد به شخص دیگری داده شود. اگر شما دارای مهارت های تخصصی هستید، شما دارای شانس بیشتری برای گرفتن پیشنهاد کار هستید.

ساده ترین راه برای دریافت اجازه کار در پرتغال احتمالا کار برای یک شرکت چند ملیتی است که در پرتغال کار می کند. مزیت آن این است که این شرکت معمولا به علت داشتن کاغذ بازی زمانی به طول می انجامد.

سایت های شغلی عمومی

پرتغالی دارای خدمات اشتغال عمومی است. Emprego اطلاعات مربوط به آگهی های استخدامی در پرتغال را فراهم می کند. در اینجا، شما می توانید رزومه خود را ثبت کنید و دسترسی هزاران نفر به لیست کار در سراسر کشور را فراهم کنید.

وب سایت های شغلی

همچنین به طور کلی وب سایت های مختلف کاریابی، زیر وجود دارند:

 مشاغل انگلیسی زبان

اگر شما در جستجوی یک کار انگلیسی زبان هستید، مشاغل موجود در لیسبون یک نقطه شروع است. و طیف وسیعی از هر دو نوع شغل تمام وقت و مشاغل پاره وقت را شامل می شود. برای این منظور بایستی این مسئله را حتما در رزرمه خود آپلود کنید. و همچنین برای کاریابی در پرتغال، یا می توانید در روزنامه های انگلیسی زبان در پرتغال، شغل مناسب را جستجو نمایید.

کاریابی در پرتغال آژانس های استخدام

برای کاریابی در پرتغال میتوانید در مجلاتی نظیر temporário pessoal و pessoal recrutamento E سلسائوبه جستجوی کار بپردازید. شما همچنین می توانید لیست سازمان استخدام Expatica را مشاهده کنید.

همچنین شما می توانید هم اکنون در سامانه مهاجرتی موسسه بین المللی سینا سمیعی ثبت نام نموده و برای دریافت ارزیابی رایگان، فرم ارزیابی را تکمیل نمایید.

کاریابی در پرتغال از طریق روزنامه ها

روزنامه پرتغالی مانند Correio و Manhã،  Diario نوتیسیاس، و مجله Noticias جزو (صفحه مشاغل) و expresso ها (شغل پورتال) می باشد در سراسر پرتغال می توانید به این لوکال وب سایت ها دسترسی داشته باشید.

کارآموزی داوطلبانه در پرتغال

فارغ التحصیل دانشگاه می توانند بر اساس قوانین اتحادیه اروپا از طریق کمیسیون کارآموزی یا دفتر اروپا برای کارآموزی اقدام کنند.

در غیر این صورت شما می توانید برای کارآموزی از طریق مراجعه به AIESEC برای (دانش آموزان و فارغ التحصیلان جدید) و یا جستجو IAESTE (برای دانش آموزان در علوم، مهندسی و هنرهای کاربردی) بپردازید. کارآموزان همچنین می توانند در خارج از کشور دوره های کارورزی خود را بگذرانند.

کسانی که سنی بین 17 تا 30 دارند، می توانید برنامه های داوطلبانه در بخش خدمات داوطلبانه اروپا (EVS)، برای کار در خارج از کشور تا 12 ماه در سمت هیئت مدیره، مواد غذایی، بیمه و کمک هزینه کوچک پیدا کنید. کونکورد یا organization فرصت دیگری برای داوطلب است.

اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی

مطالب مرتبط

فرم ارزیابی

شما می توانید با کلیک بر روی تصویر به سامانه ارزیابی و اخذ مشاوره با کارشناسان اقدام نمایید

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست