1. خانه
 2. navigate_before
 3. کانادا
 4. navigate_before
 5. ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا
فهرست محتوا پنهان
4 ویزای کار در کانادا بدون اجازه کار

ویزای کار کانادا یکی از کم هزینه‌ترین روش‌های اقامتی است که در قالب اکسپرس اینتری یا اسکیل ورکر می‌توانید از این طریق اقدام به مهاجرت کنید. اگر قصد اخذ ویزای کاری کانادا یا مهاجرت از طریق کار را دارید. می‌توانید لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا را در سایت خدمات مهاجرتی ایران کانادا به طور کامل بررسی کنید. اداره مهاجرت کانادا برای هر شغل. یک کد یا NOC در نظر گرفته است که برای شناسایی شغل از این کد استفاده می‌شود.

به عنوان مهاجری که قصد اقامت از طریق کار در این کشور دارید. ابتدا باید کد ناک‌هایی که در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا تعیین شده است. پیدا کنید.

برای مشاهده روش های دیگر برای مهاجرت به کشور کانادا می توانید از طریق این لینک اقدام نمایید. همچنین برای مشاهده مهاجرت از طریق برنامه های استانی کانادا می توانید از طریق این لینک اقدام نمایید.

ویزای کار کانادا LMIA

LMIA مخفف عبارت Labour Market Impact Assessment است و به معنای ارزیابی اثر گزاری بر بازار کار کانادایی می‌باشد. سازمان کار و امور توسعه انسانی کانادا یا به‌ اختصار ESDC بر مبنای اصول LMIA رد یا پذیرش پیشنهاد های شغلی ارائه‌ شده از طرف کارفرمایان کانادایی به اتباع خارجی نظر می دهد. این گزارش در حقیقت نشان می‌دهد که فرد خارجی که کارفرما برای انجام کار خود استخدام کرده است چه تاثیری بر روی اقتصاد کانادا خواهد داشت.

سازمان کار و امور توسعه اجتماعی کانادا. با ارزیابی این سند و در صورت مثبت یا خنثی بودن اثر استخدام فرد خارجی با مجوز کار او موافقت می‌کند. اما اگر با ورود این تبعه خارجی به کشور. یک فرصت شغلی از یک شهروند کانادایی گرفته شود. در این صورت سازمان کار و امور توسعه اجتماعی کانادا با صدور LMIA مخالفت خواهد کرد.

ملاحظات ویزای کار کانادا

چنانچه کارفرمایی بخواهد فردی غیر کانادایی را به استخدام خود درآورد. ابتدا باید ثابت کند که وی نتوانسته فرد مشابهی را بر اساس نیاز فرصت شغلی مورد نظرش در کانادا (چه در استان محل فعالیت آن شرکت و چه در سایر استان ها. چه از میان کانادایی ها. دارندگان اقامت دائم و سایر اتباع خارجی دارای اجازه کار قانونی) بیاید. در این صورت چنانچه کارفرما در نتیجه پست نمودن آگهی های استخدام در جراید شناخته شده و وب سایت های مربوطه نتواند فرد مورد نظر خود را بیابد. ممکن است بتواند یک فرد خارجی را جذب نماید.

البته در این راه لازم است ثابت شود که چگونه فرد مورد نظر دارای صلاحیت هایی است که در سایر متقاضیان کانادایی موجود نبوده که خواهان کار در آن فرصت شغلی هستند. همچنین میزان حقوق در نظر گرفته شده برای آن شغل می بایست منطبق با پایه حقوقی میانگین آن شغل در کانادا باشد. چنانچه کارفرما تمامی این موارد را رعایت نموده و همچنان نیازمند جذب نیروی خارجی مورد نظر باشد. وی می بایست سندی به نام LMIA یا “ارزیابی اثر گزاری بر بازار کار کانادایی” نیز دریافت کند.

ویزای کار کانادا

برای اینکه بتوانید برای ویزای کاری کانادا اقدام نمایید. می توانید در سامانه موسسه بین المللی سینا سمیعی ثبت نام نموده و پرونده خود را ایجاد نمایید.

چه پیش‌ نیازهایی برای LMIA لازم است؟

هر کارگر خارجی قبل از اقدام برای دریافت ویزای کار بایستی مدرکی به نام LMIA دریافت کند. صدور LMIA مستلزم گذراندن مراحل خاصی نظیر انتشار آگهی استخدام در وب‌ سایت‌ ها و نشریات معتبر می‌باشد. هزینه صدور LMIA هم در حال حاضر حدود 1000 دلار کانادا است.

این نکته را در نظر داشته باشید که گرفتن سند LMIA به معنای دریافت مجوز کار و یا ویزای کار کشور کانادا نخواهد بود. شما می‌توانید پس از دریافت LMIA با شاخص مثبت. اقدامات لازم را برای دریافت ویزای کار از طریق اداره مهاجرت کانادا انجام دهید. این کار خود  نیازمند تهیه و ارسال مدارک و فرم‌های جداگانه می‌باشد.

ویزای کار کانادا – Job Offer

داشتن شغل و کار مشخص برای همه لازم است و یافتن آن در کشور کانادا و دریافت ویزای کار. یکی از رویاهای جوانان ایرانی است. کار پیدا کردن در کانادا دارای مشکلات خاص خود است و نیازمند صبر و حوصله و تلاش است. نحوه کار پیدا کردن. مصاحبه و رزومه نویسی از فنون لازمه یافتن شغل در کانادا است.

کانادا هر ساله. ۳۰۰ هزار نفر را به عنوان مهاجر دائم می پذیرد. اما بسیاری از کارشناسان بر این باورند. با توجه به نیاز روز افزون بازار کار این کشور و به دلیل رشد مداوم میزان سالمندان و کاهش نرخ زاد و ولد. در آینده نزدیک کانادا به تعداد بسیار بیشتری نیروی کار متخصص. نیازمند خواهد شد.

نشریه گلوب اند میل. در یک گزارش. به بررسی نقش مهاجران در جامعه کانادایی و وضعیت آنان پرداخته است. طبق آمارها نرخ بیکاری در آمریکا 6.7 درصد. بریتانیا 3.7 درصد. کانادا 7.2 و در حوزه شنگن نیز 12 درصد است. همچنین این نرخ در بلژیک 8.4 درصد. فرانسه 10.8 درصد. آلمان 6.8. ایتالیا 12.7 درصد. هلند 8.5 درصد. جمهوری چک 8.2 و دانمارک نیز 5.6 درصد است‪.

 شغل در کانادا و اخذ ویزای کار کانادا

در زمینه بازار کار. کانادا تا سال 2021. بیش از یک میلیون شغل جدید ایجاد خواهد کرد که اتباع کانادایی. این میزان را پوشش نمی دهد. دولت کانادا با توجه به برنامه ریزی های انجام شده. قصد دارد تا با توسعه بخش های زیر بنایی مانند: نفت. ساختمان سازی. پزشکی و پرستاری. معدن و کشاورزی به تعداد مشاغل بیافزاید.

با توجه به تقاضای زیاد افراد جهت یافتن فرصت شغلی در کانادا مراحل دریافت پذیرش ویزای کار کانادا را به طور خلاصه شرح می دهیم:

 1. دریافت کتبی دعوت به کار و استخدام از سوی یک کارفرمای کانادایی.
 2. دریافت تاییدیه از اداره منابع و توسعه انسانی کانادا HRSDC (برای کارفرمای کانادایی به کار گماردن فردی از ملیت خارجی بدون مجوز معتبر از این سازمان امری غیرقانونی است)
 3. دریافت مجوز LMIA (این مجوز شامل برخی از استان ها نمی باشد)
 4. درخواست و دریافت ویزا از سفارت های کانادا

نکات مهم

ویزای کار اجازه کار و زندگی موقت در کانادا است و به معنی گرفتن اقامت دائم کانادا نیست. اما امکان تقاضا برای اقامت دائم از داخل خاک کانادا امکان پذیر است. یکی از مسیرهایی که می تواند به اقامت دائم و نهایتا شهروندی کانادا منجر شود. داشتن پیشنهاد شغلی معتبر می باشد. چنانچه مایل هستید از طریق پیشنهاد شغلی یا جاب آفر وارد کانادا شوید. لازم است در ابتدا با مشخصات و شرایط کار کردن اتباع خارجی در کانادا آشنا شوید.

به طور کلی روش پیشنهاد شغلی (جاب آفر) روشی است که به افرادی که پس از انجام حداقل یک سال کار تمام وقت در کانادا در مشاغلی در طبقه بندی مشاغل سطوح 0 (مدیریتی). A (مشاغل در سطح کارشناسی) و یا B (مشاغل در سطح سرپرستی. فنی و یا صنعتی با شرایط مشخص) فعالیت نموده باشند اجازه می دهد تا در صورت احراز امتیاز (بین 50 الی 200 و در بعضی موارد تا 600 امتیاز) در صورت دریافت نامه انتخاب استانی. لازم است اقدام به تقاضا برای دریافت اقامت دائم کانادا نمایند.

ویزای کار در کانادا بدون اجازه کار

افرادی که ویزای معتبر موقت کانادا را دارند ولی ویزای کار ندارند. در تعدادی از موقعیت ها ممکن است واجد شرایط کار کوتاه مدت بدون داشتن مجوز کار در کانادا باشند.

سناریوهای زیر به عنوان مواردی است که در آن اتباع خارجی با ویزایی که به دلایل ذیل صادر شده باشد می توانند بدون اجازه کار کانادا انجام دهند:

 • بازدید کنندگان کسب و کار (تجاری)
 • نمایندگان خارجی و اعضای خانواده آن ها
 • پرسنل نظامی
 • افسران امور خارجه
 • افسران اجرای مقررات دریایی در مرزهای آمریکایی
 • افسران امنیتی در هواپیما
 • استخدام در پردیس
 • اجرای هنرمندان
 • ورزشکاران و اعضای تیم
 • خبرنگاران اخبار. رسانه های خبری
 • سخنرانان عمومی
 • سازمان های کنوانسیون
 • روحانیت
 • قضات. داوران و مقامات مشابه
 • بازرسان و ارزیابان
 • شاهدان و تحقیقات کارشناسان
 • دانشجویان بهداشت و درمان
 • بازرسان هواپیمایی کشوری
 • هوانوردی یا تحقیقات حادثه
 • خدمه هواپیماهای مسافری
 • ارائه دهنده خدمات اضطراری
 • وضعیت پیش بینی شده

بازدید تجاری ( کسب و کار)

این دسته بندی طیف گسترده ای از افراد که به منظور بازدید و یا بررسی وضعیت شرکت در فعالیت های تجاری به کانادا می آیند را دربر می گیرد نیاز به ویزای کار ندارند. دادن این تسهیلات موجب بررسی حرفه ای بازار کار کانادا توسط این گروه می باشد.

تعدادی زیر مجموعه در این دسته وجود دارد. اما تمام بازدید کنندگان کسب و کار باید معیارهای زیر را داشته باشند:

 • نباید با این ویزا قصد کار در بازار کانادا داشته باشد؛
 • فعالیت کارگر در کانادا باید در سطح بین المللی باشد (فرض بر این است که یک بازدید کننده کسب و کار در فعالیت های متقابل فعالیت می کند)

برای بازدید کنندگان کسب و کار در کانادا که برای کارفرمای خارجی کار می کنند. معیارهای زیر فرض می شود:

 • منبع اصلی درآمد این افراد خارج از کانادا باشد
 • محل اصلی استخدام این افراد در خارج از کانادا واقع شده باشد
 • سود و درآمد کارفرمایان این افراد خارج از کانادا واقع شده است

هنگام سفر به کانادا. بازدید کنندگان کسب و کار باید آماده ارائه اسناد ماموریت خود باشند که قابل اثبات دلیل مسافرت مورد نظر خود در کانادا باشد. این مستندات بر حسب مورد متفاوت خواهد بود. اغلب اقلامی مانند نامه حمایتی یک شرکت مادر یا نامه دعوت از یک شرکت کانادایی می تواند به تقویت احتمال پذیرش به عنوان یک بازدید کننده کسب و کار کمک کند.

بازدید کنند گان کسب و کار ممکن است به گروه های پایین دسته بندی شوند:

خدمات پس از فروش

ارائه دهندگان خدمات پس از فروش ممکن است به کانادا منتقل شوند تا تعمیرات. خدمات. نصب و نظارت بر نصب و راه اندازی و آزمایش تجهیزات تجاری و صنعتی انجام دهند. چنین خدماتی باید در قرارداد فروش تجهیزات موجود در کانادا دقیق باشد. افرادی که به کانادا می آیند برای آموزش کاربران احتمالی یا کارکنان تعمیر و نگهداری در بهره برداری از تجهیزات تخصصی می توانند تحت این رده قرار گیرند.

ویزای کار کانادا برای هیئت مدیره جلسات

اعضای یک هیئت مدیره به عنوان بازدید کنندگان کسب و کار. باید برای شرکت در یک جلسه وارد کانادا شوند. واجد شرایط عدم نیاز ویزای کار هستند.

کارکنان کوتاه مدت

افرادی که به صورت فردی با ویزای موقت وارد کانادا می شوند. می توانند به عنوان بازدید کننده های کسب و کار محسوب شوند.

نمونه ای از حرفه هایی که ممکن است واجد شرایط معافیت ویزای کار برای این دسته باشند. عبارت اند از: خدمتکار خانگی. دستیار شخصی یا مراقبت کننده زندگی. به هر حال اگر افسر اداره مرزبانی کانادا در بدو ورود متوجه شود قصد شما از ورود به کانادا به غیر از بازدید تجاری است. می تواند به راحتی مانع ورود شما به کانادا شود. اگراین مدت کار کوتاه از ۶ ماه زیادتر شود باید درخواست ویزای کار شود.

ویزای کار کانادا برای کارکنان شرکت های خارجی

شرکت های کانادایی یا یک شرکت خارجی که برای شرکت کانادایی کار می کند ممکن است برای اطمینان از کار انجام شده مایل به ارسال یک یا چند کارمند به کانادا باشد. اگر کارمند یک شرکت خارجی برای این منظور به کانادا فرستاده شود. ممکن است به عنوان یک بازدید کننده کسب و کار مطرح شود.

معیارهای کارکنان شرکت های خارجی برای ویزای کار

 • آن ها یک کارمند شرکت خارجی هستند؛
 • آن ها در حقوق کارمند شرکت خارجی باقی می مانند؛
 • شرکت خارجی همچنان سودمند از تلاش کارکنان است
 • محل اصلی کسب و کار شرکت خارجی خارج از کانادا باقی می ماند.
 • یک بازدید کننده کسب و کار در این گروه ممکن است تا دو سال در کانادا باقی بماند.

نمایندگان خارجی و اعضای خانواده آنها

نمایندگان خارجی و همچنین کارکنان شخصی و اعضای خانواده. ممکن است در کانادا بدون اجازه کار کار کنند. نمایندگان خارجی باید توسط وزارت امور خارجه و تجارت بین المللی (DFAIT) تایید شوند. نمایندگان دیپلماتیک به دفاتر سازمان ملل در کانادا نیز از این استثنا برخوردار می باشند.

اعضای خانواده نمایندگان خارجی باید بدون پروتکل وزارت دادگستری DFAIT بدون هیچ گونه اعتراضی دریافت کنند تا بدون اجازه کار کار کنند.

پرسنل نظامی

پرسنل نظامی و غیرنظامی در کانادا تحت نظارت قانون نیروهای بازدید کننده ممکن است بدون مجوز کار و مطالعه کنند. خانواده های این افراد نیز تحت این معافیت قرار می گیرند.

علاوه بر این. پرسنل نظامی از شرایط لازم برای گذرنامه. از یک ویزای اقامت موقت و از معاینات پزشکی ملی خارجی معاف هستند. افراد ملکی و اعضای خانواده هنوز مجبورند در صورت لزوم این اسناد را بدست آورند.

افسران امور خارجه

کانادا موافقت نامه هایی با کشورهای دیگر دارد که خواستار تبادل بین المللی کارمندان دولت هستند. از طریق چنین توافقی. کارگران خارجی ممکن است به کانادا منتقل شوند تا برای یک اداره یا سازمان در یک دولت یا ایالت فدرال (ها) کار کنند. این افراد برای سازمان خارجی کار نمی کنند و توسط وزارت امور خارجه و تجارت بین المللی مجوز ندارند.

– افسران که در این ظرفیت در سطح اجرایی کار می کنند. مستلزم قرارداد از کمیسیون خدمات عمومی کانادا (PSC) هستند. افسرانی که زیر یک ظرفیت اجرایی کار می کنند قرارداد نیاز ندارند. اگرچه وظایف که طولانی تر از سه ماه طول می کشد. باید نامه ای رسمی از توافق نامه بین افسر و کارفرمای کانادایی خود داشته باشد.

– اعضای خانواده افسرانی که تحت این معافیت تحت پوشش قرار می گیرند. به طور کلی مجوز کار باز می شود و یا از شرایط لازم برای مجوز در کانادا اجتناب شود.

افسران اجرای مقررات دریایی در مرزهای آمریکایی

برخی از دادگاه های اجرای قانون بین المللی. توسط خدمه مشترک کانادایی و آمریکایی کار می کنند. این افراد در هر دو طرف مرز ایالات متحده و کانادا فعالیت دارند. هنگامی که در قلمرو کانادایی. اعضای خدمه آمریکایی ممکن است وظایف شغلی خود را بدون نیاز به تایید مجوز کار بیشتر انجام دهند.

افسران امنیتی در هواپیما (IFSO)

افسران امنیتی که توسط دولت های خارجی برای اجرای ایمنی در هواپیماهای خارجی تعیین شده اند. از آن جا که آن ها توسط یک حکومت خارجی تعیین شده اند. ممکن است در کانادا بدون مجوز کار کار کنند. مگر اینکه وظایف آن ها فراتر از ارائه امنیت در درون یک هواپیمای خارجی باشد.

افسران امنیتی در هواپیما های خارجی از کشورهایی که نیاز به ویزای اقامت موقت دارند (TRV) برای ورود به کانادا باید این ویزا را برای انجام وظایف خود در فضای هوایی کانادا تامین کنند.

ویزای کار کانادا برای دانشجوی بین المللی

مطابق قانون یک دانشجوی بین المللی واجد شرایط کار موقت است اگر ویزای تحصیلی معتبر در کانادا داشته باشد.

برای واجد شرایط شدن. باید در یکی آموزشگاه های پایین مشغول به تحصیل باشند:

 • در یک موسسه دولتی پس از دوره متوسطه (به عنوان مثال کالج یا دانشگاه) یا یک کالج خصوصی
 • در یک موسسه خصوصی کالج در کبک
 • یک موسسه آموزشی خصوصی کانادایی مجاز

مجوز کار یک دانشجوی بین المللی برای مدت زمان ویزای تحصیلی معتبر است. مشروط بر این که دانشجو در تمام طول تحصیل خود تمام وقت دانشجو بماند. اشتغال ممکن است شامل تعدادی از کارهای استاندارد در محوطه دانشگاه باشد.

برای موسسات با چندین پردیس. یک دانشجوی بین المللی ممکن است کار خود را در “پردیس دانشگاه” در نظر بگیرد یا ۲۰ ساعت در هفته در خارج از محوطه پردیس کار کند. فردی که در یک موسسه با دانشگاه های مختلف در شهرهای مختلف شرکت می کند. محدود به کار در محوطه دانشگاه در شهر محل اقامت خود است.

افرادی که به عنوان تحقیق یا تدریس دستیار خارج از دانشگاه به عنوان بخشی از کمک هزینه تحصیلی مشغول به کار هستند. ممکن است در کارگاه های دانشگاهی در نظر گرفته شوند. دانشجو همچنین باید معیارهای اضافی زیر را انجام دهد:

 • توسط بخش آکادمیک خود توصیه شود.
 • کار انجام شده باید توسط یک رئیس گروه یا عضو هیات علمی انجام شود.
 • این کار باید در یک موسسه پژوهشی یا برنامه در یک بیمارستان وابسته یا محل تحقیق دیگر انجام شود.

اجرای هنرمندان

بسیاری از هنرمندان خارجی که ممکن است در کانادا بدون اجازه کار فعالیت کنند:

 • گروه های اجرا کننده در بارها. رستوران ها و غیره
 • افراد و گروه های موسیقی و تئاتری غیرکانادایی و خدمه اصلی آن ها. کار خارج از کافه ها و رستوران
 • اجرا کنندگان خیابانی (بوسکرس). دی جی ها در بیرون از یک بار. رستوران یا سازمانی مشابه کار می کنند
 • سیرک های غیر کانادایی
 • هنرمندان مهمان (که در یک گروه کانادایی کار نمی کنند) در یک گروه محدود برای مدت زمان محدود
 • هنرمندان مشغول به کار در نمایشگاه/ کارگاه که ممکن است شامل رقابت. قضاوت رقبا. نشان دادن مهارت آن ها. برگزاری یک کلاس مربوط به نمایشگاه/ کارگاه باشد
 • اجرا کنندگان هنری دریک مهمانی خصوصی
 • کشتی گیران از سازمان های کشتی جهانی Wrestling Entertainment و گروه های مشابه
 • اجرای نمایش هوایی

علاوه بر سناریوهای فوق. برخی از هنرمندان ممکن است در کانادا بدون اجازه کار در زیر دسته های مختلف کار کنند:

 • تولید کنندگان فیلم (بازدید کننده های کسب و کار)
 • کاربران فیلم و ضبط استودیو (بازدید کنندگان کسب و کار)
 • افراد مهمان در تلویزیون و رادیو کانادایی (سخنرانان مهمان)
 • هنرمندان مهمان که برای انجام این کار با یک گروه کانادایی دعوت شده اند تحت این استثنا قرار می گیرند تا زمانی که دعوت آن ها برای “زمانی محدود” باشد. این محدودیت زمانی معمولا بیش از دو هفته نیست. اگرچه انعطاف پذیری ممکن است.
 • هنرمند مهمانی که برای اجرا. مدت زمان طولانی تر از دو هفته نیاز داشته باشد. ممکن است شامل انعطاف پذیری شود. ولی اگر اجرا لازمه یک فصل باشد. نیازمند (LMIA) و ویزای کار دارد.
 • برای کار بدون اجازه کار. یک هنرمند اجرایی نباید وارد کانادا شود. به این معنی نیست که آن ها نباید کارمند بلند مدت یک سازمان. فرد یا سازمان کانادایی باشند.

ویزای کانادا برای ورزشکاران و اعضای تیم

ورزشکاران حرفه ای یا آماتور. مربیان خارجی و مربیان ورزشکاران ممکن است به منظور مشارکت در فعالیت های ورزشی یا رویدادها به کانادا به صورت جداگانه یا به عنوان بخشی از یک تیم سفر کنند.

وزارت مهاجرت. پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) نمونه های زیر را برای افرادی که ممکن است تحت این معافیت واجد شرایط باشند. ارائه می دهد:

 • بازیکنان آماتور در تیم های کانادا
 • صاحبان حیوان خانگی خارجی که حیوانات خود را در نمایشگاه برای یک رقابت در کانادا
 • اسب سواران اسب های مسابقه (اصطبل و مکان زندگی این اسب ها باید خارج از کانادا باشد)
 • رانندگان ماشین مسابقه که برای یک رقابت در کانادا حاضر می شوند
 • افرادی که در آزمون تیم حرفه ای حضور دارند
 • اعضای تیم خارجی که برای یک رقابت در کانادا حاضر می شوند
 • اعضای تیم پشتیبانی مسابقاتی که حیوانات در آن شرکت دارند
 • مربیان کامل یا نیمه وقت تیمی که برای یک رقابت در کانادا حاضر می شوند
 • همسران ورزشکاران حرفه ای واجد شرایط کار در معرض مجوز کار معافیت کار در کانادا هستند.

ویزای کار کانادا برای خبرنگاران اخبار. رسانه های خبری

خبرنگاران اخبار و خدمه آن ها که برای گزارش رویدادها به کانادا می آیند ممکن است بدون مجوز کار برای گزارش رویدادهایی که ویزا گرفته اند. فعالیت کنند. این موارد شامل روزنامه نگارانی است که شرکتی که برای آن ها کار می کند. کانادایی نباشد. با این حال. این شامل پرسنل مدیریتی یا روحانی نیست. مگر اینکه این افراد رویدادهای خاص را پوشش دهند که به مدت شش ماه یا کمتر ادامه می یابد.

به طور کلی. خدمه رسانه ای که برای تهیه سفرنامه ها. مستند و غیره به کانادا می آیند. مجوز کار لازم دارند. با این حال. چنین تصمیمی به اختیار سفارتی است که مدارک را دریافت کرده و ویزای کانادا را برایشان صادر می کند دارد.

ویزای کار کانادا برای سخنرانان عمومی

سخنرانان مهمان در مناسبت ها. رویدادها. اجلاس تجاری و مسولینی که وظیفه دارند در سمینار به شرکت کنندها توضیحات و راهنمایی کنند. برای کسب این معافیت. “سمینار” به عنوان یک کلاس کوچک یا دوره آموزش فشرده از تحصیل بیش از پنج روز نباشد.

سخنرانان تجاری در گروه سخنرانان باید متخصص رویدادی که در آن صحبت می کنند باشد. معمولا این به این معنی است که آن ها یک فضای تجاری را اجاره می دهند. برای رویداد تبلیغ می کنند. هزینه شارژ و غیره. سخنرانان تجاری که توسط یک نهاد کانادایی استخدام شده اند. باید یک ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA) و اجازه کار برای وقت خود در کانادا را تامین کنند.

ویزای کار کانادا برای سازمان های کنوانسیون

 • این دسته شامل افرادی می شود که برای سازماندهی یک کنوانسیون یا کنفرانس. و نیز کارمندان پشتیبانی اداری کمیته برگزار کننده به کانادا می آیند. این رویدادها ممکن است جلسات شرکت های بزرگ. نمایشگاه های تجاری. نمایشگاه ها و غیره باشد. ارائه دهندگان خدمات دستی مانند متخصصان صوتی و تصویری در این دسته بندی نیستند.
 • برگزارکنندگان کنوانسیون که برای انجام کار برای یک رویداد کانادا استخدام شده اند واجد شرایط کار بدون اجازه کار نیستند.
 • افرادی که در کنفرانس ها و جلسات حضور دارند بازدید کننده های کسب و کار هستند و از شرایط لازم برای مجوز کار معاف هستند.

ویزای کار کانادا برای روحانیت

فردی که موعظه می کند. مراقب خدمات مذهبی یا مشاوره معنوی به عنوان یک حرفه می کند. ممکن است در کانادا بدون اجازه کار کار کند. افراد ممکن است وزیران. افراد غیر مجاز و یا اعضای یک شاخه مذهبی تعیین باشند. وظایف اولیه کارگر موقت باید یک هدف مذهبی خاصی نظیر ارائه آموزش مذهبی یا ترویج ایمان خاص را انعکاس دهد.

افرادی که در معرض این معافیت قرار می گیرند باید مدارک را تایید کنند:

 • حقیقت از پیشنهاد اشتغال
 • توانایی آن ها در اداره یک اجتماع (مدارک تحصیلی. اشتغال گذشته و غیره)
 • افرادی که در کانادا کار خیریه یا مذهبی انجام می دهند نیاز به اجازه کار دارند؛ با این حال. این مجوز از (LMIA) معاف است.

ویزای کار کانادا برای قضات. داوران و مقامات مشابه

قضات. داوران. و غیره می توانند برای شرکت در مسابقات ورزشی غیر حرفه ای. هنری. کشاورزی. فرهنگی بین المللی در کانادا مسابقات ورزشی آماتور باید توسط یک سازمان ورزشی بین المللی سازماندهی شود و باید توسط یک سازمان کانادایی برگزار شود.

در این مورد. آماتور به عنوان رقابتی تعریف شده است که در آن به ورزشکاران برای رقابت پولی پرداخت نمی شود.

قضات. داوران و مقامات مشابه که در مسابقات ورزشی حرفه ای شرکت خواهند کرد. باید (LMIA) و اجازه کار داشته باشند.

ویزای کانادا برای بازرسان و ارزیابان

استادان و محققان خارجی ممکن است برای ارزیابی پایان نامه ها و پروژه های انجام شده توسط دانشجویان خود نیاز به ورود به کانادا داشته باشند. در این مورد. آن ها ممکن است چنین کاری را بدون اخذ مجوز کار انجام دهند.

شاهدان کارشناس یا محققان

کسانی که به عنوان شاهد متخصص در یک سازمان نظارتی یا دادگاه شهادت می دهند یا کارشناسانی که نظرسنجی ها یا تحلیل هایی انجام می دهند و از آن به عنوان مدرک مورد استفاده قرار می گیرد. باید وارد کانادا شوند.

این افراد نیاز به اجازه کار ندارند.

ویزای کاری کانادا برای دانشجویان بهداشت و درمان

 • دانشجویان مراقبت های بهداشتی خارجی که در موسسات خارجی تحصیل می کنند. می توانند در مراکز بالینی یا دوره های کوتاه مدت در کانادا بدون دریافت مجوز کار مشارکت کنند.
 • دانش آموزان ممکن است در رشته های پزشکی. پرستاری. فناوری پزشکی و کار و فیزیوتراپی تحصیل کنند. چنین تمریناتی باید بدون پرداخت پول باشد و بیشتر از چهار ماه طول نکشد.
 • دانشجویان بهداشتی خارجی که برای کارشان حقوق می گیرند و یا بیشتر از چهار ماه در کانادا هزینه خواهند کرد. مجوز کار الزامی است.

ویزای کاری کانادا برای بازرسان هواپیمایی کشوری

کارشناسان عملیات پرواز و بازرسان ایمنی کابین هواپیمایی که در مواردی نیاز است پروازهای تجاری بین المللی را بررسی نمایند. می توانند بدون نیاز به اجازه کار سرویس تخصصی دهند. برای موارد خاص بازرسان هواپیما می توانند نظرکارشناسی خود را ارائه دهند و معاف از مجوز کار هستند مشروط بر این که توسط یک مقام و سازمان مسئول هواپیمایی با اسناد معتبر تایید شده باشند.

حادثه هوایی یا حادثه بازرس

نمایندگان مجاز و مشاوران که در تحقیق در مورد حادثه هوایی کمک می کنند. می توانند بدون تایید مجوز کار انجام دهند. تحقیقات باید تحت مجوز قانون حمل و نقل و قانون حوادث حمل کانادا انجام شود.

ویزای کاری کانادا برای خدمه شرکت های هواپیمایی مسافری

اعضای خدمه هواپیمای مسافری که در حال کار در شرکت هواپیمایی حمل و نقلی. متعلق به یک شرکت خارجی باشد که در کانادا ثبت نشده و عمدتا در حمل و نقل بین المللی مشغول به کار باشد. ملزم به درا بودن ویزای کار نمی باشند. این افراد ممکن است در یک عملیات. تعمیر و نگهداری یا ظرفیت خدمات مسافر کار کنند.

قوانین مربوط به کارهایی که توسط خدمه انجام می شود در حالت های مختلف حمل و نقل بسیار متفاوت است. به همین ترتیب. مهم است که اطمینان حاصل شود که قبل از آمدن به کانادا واجد شرایط معافیت ویزای کار می کند.

ارائه دهنده خدمات اضطراری

کارگرانی که برای ارائه خدمات در زمان های اضطراری با هدف حفظ حیات و اموال در مواجهه با بلایای طبیعی یا حوادث تجاری. به کانادا می آیند ممکن است ویزای کار لازم نداشته باشند.

کانادا به طور خاص قراردادهایی را با ایالات متحده برای تسهیل حرکت کارگران کمک اضطراری در مرز بین دو کشور به تصویب رسانده است.

این کارگران ممکن است پزشکان یا تیم های پزشکی و همچنین ارزیابان و بیمه های خارجی باشند.

وضعیت پیش بینی شده

افراد ممکن است در شرایط مجوز کار باقی مانده (بدون مجوز کار موقت) کار خود را ادامه دهند. در صورتی که آن ها قبل از پایان دادن به اصل مجوز کار جدید را درخواست کردند. در حالی که منتظر پاسخ در مورد درخواست خود هستند. آن ها باید در کانادا باقی بمانند تا موقعیت ضمنی را تضمین کنند. پس از اخذ تصمیم. متقاضی می تواند در شرایط مجوز جدید خود کار کند یا کانادا را ترک کند.

ویزای کاری کانادا برای فارغ التحصیلان

Canada Post-Graduation Work Permit Program for International Students

مجوز کار فارغ التحصیلی (PGWP) نوعی ویزای کار است که به فارغ التحصیلان بین المللی موسسات آموزشی تعیین شده کانادایی اجازه می دهد تا پس از تکمیل تحصیلات و اخذ نمرات نهایی برای اقامت و کار در کانادا برای مدت مشخصی بمانند. این مدت برای دوره های تحصیلی دو سال به بالا ویزای کار ۳ ساله و برای دوره های آموزشی که سیلابس آن ها. مدت دوره ۸ ماه تا زیر دو سال باشد. ویزای ۲ ساله کار خواهد بود.

به منظور واجد شرایط بودن. مجوز کار فارغ التحصیلی معیارهای مشخصی را باید داشته باشید تا تقاضای شما پذیرفته شود. با توجه به تغییرمقررات در سال ۲۰۱۹ . دانشجویان بین المللی برای درخواست مجوز کار فارغ التحصیلی ۶ ماه فرصت دارند. مشروط بر این که در زمان ثبت درخواست این نوع ویزای کار شما دارای ویزای معتبر دانشجویی خود باشید و تاریخ اعتبار آن نگذشته باشد.

نکته

خبر خوب دیگر این که وزارت مهاجرت. پناهندگی و شهروندی کانادا اکنون می گوید. که مدت زمان اعتبار باقی مانده ویزای تحصیلی فارغ التحصیلان خارجی دیگر مثل گذشته مانع اقامت قانونی تا جواب درخواست آن ها نمی شود. به این مفهوم که اگر ویزای شما مدت کمی باقی باشد. مشکلی در ماندن شما تا دریافت ویزای کارتان نخواهد بود. توجه کنید هنگام درخواست باید ویزای تحصیلی تان معتبر باشد.

تجربه کار حرفه ای در کانادا که توسط این نوع ویزا بدست می آید می تواند به فارغ التحصیلان بین المللی کمک بزرگی کند. تا اقامت دائم در کانادا را از روش تجربه کانادایی. که یکی از برنامه های نیروی ماهر استانی و یا متخصصین دولت فدرال تحت مدیریت سیستم اکسپرس اینتری کانادا یا برنامه اقامتی دانشجویان کبک PEQ. دریافت کند.

اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی

مطالب مرتبط

فرم ارزیابی

شما می توانید با کلیک بر روی تصویر به سامانه ارزیابی و اخذ مشاوره با کارشناسان اقدام نمایید

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست