1. خانه
 2. navigate_before
 3. پرتغال
 4. navigate_before
 5. ویزای کار پرتغال

ویزای کار پرتغال

ویزای کار پرتغال ، ویزای کاری پرتغال ، اقامت پرتغال

ویزای کار پرتغال یکی از بهترین گزینه ها برای اخذ اقامت پرتغال می باشد. چرا که پرتغال یک کشور توسعه یافته و با درآمد بالا است. بر اساس گزارش OECD، تولید ناخالص داخلی پرتغال 32554 دلار بوده است. واحد پول ملی پرتغال یورو است. این کشور یکی از کشورهای عضو اصلی منطقه یورو است.

بر اساس بررسی نیروی کار اروپا، میزان فعالیت (73.4 درصد) و اشتغال (65.8 درصد) در پرتغال بالاتر از میانگین EEA (به ترتیب 71.3 و 64.8 درصد) است. مشارکت زنان پرتغالی در بازار کار در مقایسه با میانگین EEA (64.5 درصد) است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین سنجش شرایط خود می توانید از طریق ثبت نام در سامانه مهاجرتی موسسه بین المللی سینا سمیعی فرم ارزیابی را پر نمایید. همچنین نتیجه ارزیابی توسط کارشناس مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد. و بصورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

شرایط اخذ ویزای کار پرتغال

ساکنان اتحادیه اروپا برای مهاجرت به پرتغال به ویزا احتیاج نخواهند داشت. اما ساکنان سایر کشورها باید برای اخذ ویزا اقدام کنند. چندین نوع ویزای پرتغالی وجود دارد که به هدف اقامت افراد بستگی دارد. مانند ویزاهای کار و مجوزها، ویزاهای خود اشتغالی یا ویزاهای اتحاد خانواده و …

اتباع غیر اتحادیه اروپا پس از ورود به کشور باید مجوز اقامت را درخواست کنند و می توانند پس از پنج سال برای اقامت دائم اقدام کنند. به طور کلی، دریافت ویزا برای پرتغال کار چندان دشواری نیست این کشور به دلایلی به عنوان دروازه ورود به اروپا شناخته می شود.

بیشتر اتباع غیر اتحادیه اروپا قبل از اشتغال در پرتغال نیاز به مجوز کار پرتغال دارند. در بیشتر موارد، مجوز کار پرتغال فقط در صورت ارائه شغل مطمئن یا در صورت ازدواج فرد با شهروند پرتغالی، اعطا می شود. در صورت تأیید، آن ها می توانند روند اخذ ویزای کاری پرتغال یا اجازه اقامت را ادامه دهند. در بیشتر موارد ویزا حدود 80 یورو هزینه خواهد داشت.

همچنین باید هزینه های اجازه اقامت که تقریباً به همان میزان است را اضافه کرد. در این جا انواع مختلف ویزاهای کاری وجود دارد که می توان از طریق آن ها برای مهاجرت به پرتغال درخواست کرد :

 • ویزای اقامت کارمندان (از جمله فعالیت های ورزشی)
 • ویزای اقامت برای کار مستقل
 • ویزای اقامت کارآفرینان
 • ویزای اقامت برای کارگران، معلمان یا مجریان هنری بسیار ماهر

انواع ویزای کار پرتغال

این که شخصی به ویزای کاری پرتغال نیاز دارد یا نه بستگی به ملیت و مدت کار او دارد. ویزاهای کاری زیر برای اتباع غیر اتحادیه اروپا در دسترس می باشد.

ویزای کار کوتاه مدت در پرتغال

این ویزای کاری پرتغال برای قرار دادهای موقت و کوتاه مدت که کمتر از شش ماه هستند مورد نیاز است. این ویزا توسط مقامات ارزیابی کار (IEFP) برای کارمندان و کارگران خود اشتغال صادر می شود.

ویزای اقامت موقت در صورتی که شخص مشغول تحقیق علمی، تدریس دانشگاهی یا فعالیت های حرفه ای یا برخی از آموزش ها و خدمات ارائه شده توسط اعضای کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی است می تواند تا یک سال تمدید شود.

ویزای کار بلند مدت در پرتغال

این نوع ویزای کار پرتغالی برای اتباع غیر اتحادیه اروپا که قصد کار طولانی تر از شش ماه در پرتغال را دارند لازم است. از آن جا که پرتغال در منطقه شینگن قرار دارد، ویزای کار به شکل ویزای بلند مدت شینگن (نوع D ) است. و دارنده امکان سفر به 26 کشور منطقه شینگن را خواهد داشت.

با توجه به توافق های دو جانبه، شهروندان ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا،نیوزیلند، ژاپن و اسرائیل می توانند طی 90 روز پس از ورود، درخواست ویزای کار خود را از داخل پرتغال داشته باشند. سایر اتباع غیر اتحادیه اروپا باید قبل از سفر به پرتغال درخواست ویزای کار بلند مدت را داشته باشند .

شرایط اجازه اقامت پرتغال برای مهاجرین

کارمندان

این مجوز اقامت استاندارد برای بیشتر کارمندان شاغل در پرتغال است. مجوز برای یک سال اعتبار دارد و می تواند تا پنج سال تمدید شود، پس از آن دارنده می تواند برای اقامت دائم پرتغال درخواست کند.

مجوز برای مهاجران و محققان ماهر

این یک مجوز اقامت برای محققان علمی، معلمان دانشگاهی و کارگران بسیار ماهر است. این مجوز برای یک سال اعتبار دارد و می تواند تا پنج سال تمدید شود، پس از آن دارنده می تواند برای اقامت دائم درخواست کند.

کارت آبی اتحادیه اروپا

طرح کارت آبی ویزای کاری و اقامت پرتغال را برای کارگران دارای مهارت بالا از کشورهای غیر اتحادیه اروپا فراهم می کند. منقاضیان می توانند در صورت داشتن شرایطی مانند صلاحیت بالاتر (مثلاً مدرک دانشگاهی)، یک کارگر با حقوق دریافت شده با قرارداد کار یا پیشنهاد کار در یک کشور اتحادیه اروپا برای حداقل یک سال و یا داشتن حقوق سالانه ناخالص حداقل یک و نیم برابر میانگین ملی کشور برای کارت آبی اتحادیه اروپا تقاضا کنند.

کارت آبی اتحادیه اروپا بین یک تا چهار سال اعتبار دارد و به اتباع غیر اتحادیه اروپا امکان می دهد، که در 24 کشور از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا (به استثنای دانمارک، ایرلند و انگلیس) کار کنند.

کارگران خود اشتغال در پرتغال

ساکنان غیر اتحادیه اروپا که مایل به راه اندازی مشاغل کوچک یا کار آزاد در پرتغال هستند. باید برای اخد این نوع مجوز درخواست دهند. در حالی که اجازه اقامت به آن ها اعطا می شود، متقاضیان موظفند که مدارک اضافی مربوط به فعالیت های تجاری و ثبت مشاغل خود در اداره امور مالیاتی را ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار پرتغال

اتباع غیر اتحادیه اروپا تنها در صورت داشتن پیشنهاد رسمی اشتغال از کارفرمای پرتغالی می توانند مجوز کار را درخواست کنند. از آن جا که اولویت اول شرکت ها استخدام شهروندان پرتغالی یا اتباع اتحادیه اروپا است. اخذ مجوز کار می تواند دشوار باشد. همراه با فرم درخواست ویزای کار پرتغال، موارد زیر را نیز باید ارائه داد:

 • عکس پاسپورت
 • گذرنامه و کپی ویزاهای قبلی
 • جزئیات رزرو پرواز
 • عدم سابقه کیفری
 • بیمه پزشکی که هزینه های حداکثر 30،000 یورویی را پوشش می دهد.
 • ثبات اسکان
 • قرار داد کاری بین متقاضی و کارفرمای خود

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار پرتغال

درخواست ها می توانند از دو هفته تا حدوداً دو تا سه ماه طول بکشند. در حالی که بسیاری از پرتغالی ها قادر به مکالمه به زبان انگلیسی هستند. مهم است که مهاجران قبل از شروع کار در این کشور توانایی صحبت کردن به زبان پرتغالی را داشته باشند. زیرا ممکن است به متمایز شدن آن ها در بین سایر کارگران خارجی کمک کند. دانستن این زبان به هنگام پر کردن فرم های درخواست به متقاضیان کمک خواهد کرد. گذشته از دانستن زبان پرتغالی، کارگران چند زبانه اغلب در نقاط مهم گردشگری، بخش املاک و مراکز تماس مورد نیاز هستند.

اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی

مطالب مرتبط

فرم ارزیابی

شما می توانید با کلیک بر روی تصویر به سامانه ارزیابی و اخذ مشاوره با کارشناسان اقدام نمایید

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست