1. خانه
 2. navigate_before
 3. اتریش
 4. navigate_before
 5. ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش ، تحصیل در اتریش ، اقامت موقت اتریش

ویزای تحصیلی اتریش یکی از روش های اخذ اقامت موقت اتریش است. تحصیل در کشور اتریش و اقامت تحصیلی آن بر پایه اقامت موقت اتریش می باشد. اما دانشجویان بین المللی که دارای اقامت موقت اتریش هستند و تحصیلات خود را در این کشور تمام کرده اند، می توانند تا یکسال در اتریش دنبال کار بگردند. و در صورت استخدام شدن اقامت کاری به دست آورند.

بنابراین افرادی که بعد از فارغ التحصیلی در اتریش بتوانند به بازار کار اتریش وارد شوند. به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشند می توانند درخواست اقامت دائم کنند.

بدین منظور می توانید جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش در سامانه مهاجرتی موسسه بین المللی سینا سمیعی ثبت نام و تشکیل پرونده دهید.

دریافت ویزای کار اتریش پس از تحصیل

دقت داشته باشید. افرادی که تحصیل اروپا داشته اند یا مدرک خود را از اروپا کسب کرده اند. می توانند بعد از فارغ التحصیلی در یک شغل با درآمد بالا استخدام شوند. بعد از مدتی کار در اتریش و پرداخت کردن مالیات هایشان به دولت اتریش، اقامت دائم اتریش را کسب نمایند.

شهروندی خارجی که به عنوان یک دانش آموز عادی قصد تحصیل در دانشگاه های اتریش را دارد باید الزاماتی را رعایت کند. مثلا دوره مورد نظر او باید در دانشگاه در دسترس باشد.

متقاضی باید یک دیپلم دبیرستانی یا دیپلم 12 ساله اش را با معدل A داشته باشد. معادل صدور گواهینامه تحصیلی اتریشی یا اثبات تکمیل از مطالعه ای حداقل سه ساله در یکی از مدرسه های مورد تائید، پس از یک دوره متوسطه را داشته باشد.

متقاضی واجد شرایط ویزای تحصیلی اتریش باید به اندازه کافی آلمانی بداند و در صورت نیاز، آزمونی انجام خواهد شد. در دانشگاه هنر، دوره هایی مشابه برای خارجی ها به عنوان ساکنان اتریش اعمال خواهد شد که پذیرش آن به صورت آزمون های ورودی می باشد.

مدارک لازم برای تحصیل در اتریش

 • کارت شناسایی یا گذرنامه و مدرک شهروندی با شناسایی رسمی با عکس
 • دیپلمی که از دبیرستان گرفته شده به همراه گواهی نامه ای که نشان دهنده معادل آن می باشد.
 • رونوشتی از نمرات سال قبل

فرم های ویزای تحصیلی اتریش

 • فرم مخصوص درخواست پذیرش
 • فرم مخصوص ثبت نام تحصیلی
 • مدرک شناسایی عکس دار
 • ارائه نامه بانک که نشان دهد فرد می تواند هر ترم هزینه تحصیل و زندگی اش را بدهد مگر اینکه از پرداخت آن معاف شده باشد.

همه این مدارک باید هم به صورت اصل و هم به صورت ترجمه شده به زبان آلمانی بعد از تایید شدن توسط سفارت اتریش در کشور مبدا، ارسال گردند.

بعضی محدودیت های پذیرشی احتمال دارد برای دوره هایی مثل دندان پزشکی، روان شناسی، دوره های مربوط به دامپزشکی و همچنین بقیه دوره های پزشکی اعمال شوند. معاون ریاست دانشگاه های مربوطه باید درباره نحوه پذیرش تصمیم بگیرد.

نکات مهم جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش

دقت داشته باشید افرادی که قصد تحصیل در مقاطع مختلف در اتریش را دارند و می خواهند خانواده خود را نیز به همراه خود داشته باشند باید از نکاتی مهم مطلع باشند.

در حقوق بین الملل خانواده به معنی همسر و فرزند زیر 18 سال می باشد. دولت اتریش طبق قانون به افرادی که دارای کارت اقامت تحصیلی می باشند اجازه می دهد که برای ویزای همراه اقدام نمایند.

اما نکته مهم آنکه از سال 2018 به دلیل سخت گیری های خاصی که در سفارت برای دانشجویان ایرانی اعمال شد.

متقاضیان بهتر است اول برای ویزای خود اقدام کنند. هنگامیکه وارد اتریش شدند و برای خود کارت اقامت گرفتند. برای پیوستن همراهان خود به اداره مهاجرت اتریش رفته و ظرف دو هفته همراه با مدارک لازم، درخواست الحاق کنند.

از زمان درخواست الحاق تا هنگامی که ویزای همراهان کسب شود. ممکن است حدود 2 تا 5 ماه زمان لازم باشد.

کار در اتریش منجر به اقامت بلند مدت در اتریش می شود. طبق قوانین این کشور اول یک کارت اقامت دو ساله صادر می شود. بعد از اقامت و زندگی به مدت 5 سال فرد می تواند برای کسب اقامت بلند مدت اروپا اقدام کند. با این کارت فرد تمامی حقوق شهروندی را دریافت می کند.

پس متقاضیان باید به مدت 6 الی 10 سال در اتریش زندگی کنند . تا بتوانند درخواست تابعیت اتریش را بدهند.دریافت ویزای کار در اتریش به 2 طریق زیر صورت می گیرد.

 ویزای پیوست به خانواده از طریق ویزای تحصیلی اتریش

این ویزا برای همراهی و الحاق همسر و فرزند فرد متقاضی اقامت می باشد. مثلا دانشجو پس از آنکه خودش اقامت گرفت می تواند برای اخذ اقامت همسر و فرزندش نیز اقدام نماید. دقت داشته باشید که در مورد ویزای تحصیلی اتریش، افراد نمی توانند به صورت همزمان درخواست ویزای همراه بدهند.

البته این عدم مجوز ورود همراه به اتریش بعد از ورود فرد اصلی پس از 3 الی 6 ماه امکان پذیر خواهد بود.

لازم به ذکر است اگر دانشجو از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشد شانس حضور همزمان خود و خانواده اش در اتریش افزایش می یابد.

اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی

مطالب مرتبط

فرم ارزیابی

شما می توانید با کلیک بر روی تصویر به سامانه ارزیابی و اخذ مشاوره با کارشناسان اقدام نمایید

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست