1. خانه
 2. navigate_before
 3. کانادا
 4. navigate_before
 5. ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا ، ویزای کار کانادا، سرمایه گذاری در کانادا

ویزای استارتاپ کانادا یکی از روش های اخذ ویزای کار کانادا و اقامت کانادا می باشد. برنامه استارتاپ (SUV (Start-up Visa Program در لغت به معنای ، شرکتی نوپا و تازه تأسیس می باشد در قانون مهاجرت کانادا که از سال ۲۰۱۶ آغاز شده است . در معنای عام برخی آن را کسب ‌و کار جدیدی بر پایه‌ی فناوری و تکنولوژی دارای پتانسیل بالا برای رشد می نامند. اکثر استارتاپ‌ها به روش سنتی اجرا می‌شوند و آنلاین نیستند. در این روش شما نمی توانید به طور شخصی سرمایه گذاری در کانادا را انجام دهید و طرح شما باید توسط یکی از سازمان هایی که از طرف اداره مهاجرت به شما معرفی شده است، مورد حمایت قرار بگیرد بعد از گذراندن این مراحل شما می توانید در سرمایه گذاری شرکت کنید.

به طور کلی مدت زمان جهت دریافت ویزا استارتاپ بین 12 تا 16 ماه زمان می برد و پس از پذیرش و ورود به کانادا نیز تا ۶ ماه فرصت به شخص داده می شود تا استارت بیزنس خود را بزند. در این روش برخلاف روش سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه استانی (که در آن هر استان شرایط خاص خودش را داشت) شرایط متفاوتی وجود ندارد و یک قانون مشخص و کلی برای تمام استان ها مد نظر است و کم هزینه ترین روش نسبت به سایر سرمایه گذاری ها می باشد . برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید فرم ارزیابی رایگان را در سایت موسسه بین المللی سینا سمیعی، تکمیل نموده و پس از تایید کارشناسان در خصوص اخذ ویزای استارتاپ کانادا اقدام نمایید

شزایط کارآفرینی از طریق استارتاپ ویزا کانادا

 دارای ایده ای که کسب و کاری معتبر را شکل دهد

 • فرصت شغلی برای کانادایی ها فراهم نماید.
 • البته داشتن ایده به تنهایی کافی نیست و شخص باید دارای مدارک و توانمندی های دیگری نیز باشد.
 • خلاق و خوش ‌فکر باشید
 • استارتاپ کسب‌ و کاری جدید با روشی خلاقانه که نیاز جدیدی را برطرف می‌کند، است
 • ایده‌‌ی ارائه شده علاوه بر اینکه باید حتما نو بوده و قبلا توسط گروهی اجرا نشده باشد.
 • باید به اقتصاد کانادا کمک کرده و سودآوری به‌همراه داشته باشد .
 • حوزه های فعالیت استارت آپ می تواند بسیار گسترده باشد. خصوصا در موضوع سلامت، مواد غذایی، فناوری اطلاعات، فینتک و.
 • داشتن بیزنس پلن قابل تایید برای ارائه ، می بایست حتما از حمایت یک یا چند سازمان سرمایه گذاری مشخص شده از سوی دولت کانادا برخوردار شوید. (venture capital funds – Angel investor groups – Business incubators )
 • بسته درخواست ویزای استارت آپ کانادا را از سایت ca دریافت و تکمیل نمائید. برای تکمیل این درخواست فرم پی دی اف مربوطه را تکمیل نمائید.
 • اثبات سوابق شغلی، دانش علمی و ارائه درست مدارک بسیار اهمیت دارد.
 • اخذ نامه پشتیبان یا نامه حمایتی (letter of support)
 • قابلیت رقابت در عرصه­ های جهانی را داشته باشد
 • داشتن سرمایه مناسب برای راه اندازی بیزینس

میزان هزینه های مورد نیاز جهت زندگی در کانادا

 • داشتن حداقل هزینه تامین زندگی خود و خانواده در خاک کانادا ( حداقل سرمایه مورد نیاز برای گذران زندگی یک شخص ۱۲.۹۶۰ هزار دلار کاناداست ) این مبلغ به ازای هر فرد اضافه شود متغییر است به این صورت که :
تعداد اعضای خانواده تمکن مالی مورد نیاز بر اساس دلار کانادا
۱ (مجرد) ۱۲.۹۶۰
2 ۱۶.۱۳۵
3 ۱۹.۸۳۶
4 ۲۴.۰۸۳
5 ۲۷.۳۱۵
6 ۳۰.۸۰۶
7 ۳۴.۲۹۹
به ازای اضافه‌شدن هر فرد خانواده ۳.۴۹۲
 • اگر بیش از 10،000 دلار کانادا در مرز کانادا آورده اید ، باید هنگام رسیدن به یک مقام کانادایی بگویید. اگر این کار را نکنید ، ممکن است جریمه شوید ، و وجوه شما نیز ممکن است از شما گرفته شود.

سایر شرایط 

 • گواهی عدم سوء پیشینه در ۶ ماه گذشته فرد متقاضی و تمام همراهان بالای ۱۸ سال
 • مدارک چک آپ پزشکی برای خود شخص و خانواده اش.( مهم نیست که اعضای خانواده شخص قصد حضور در کانادا را دارند یا خیر چون به هر حال می بایست تک تک آن ها نیز چک آپ شوند تا اثبات شود شخص آسیب جسمانی و روانی نداشته و برای شهروندان کانادا خطری ندارد.
 • سن شخص باید بین ۱۴ تا 55 سال برخی تا 74 تحت شرایطی
 • هر فرد متقاضی می بایست مالک حداقل ۱۰ درصد از استارتاپ باشد – حداقل مالکیت بیش از ۵۰ درصد استارتاپ با سرمایه گذار کانادایی و متقاضی باشد. اگر اعضا ویا عضوی از تیم اقدام به مهاجرت و اخذ اقامت نمی نماید مجموع سهام وی نباید بیش از ۵۰% سهام شرکت نهایی باشد. بدین ترتیب ترکیب سهامداران شرکت ثبتی جدید که مقیم کانادا هستند (به همراه اعضای مهاجر که به تازگی و بابت همین ایده اقامت خود را دریافت کرده اند) باید بیش از ۵۰% باشد
 • هزینه های اقدام و تهیه مدارک و اخذ ویزا و بلیط و .. مانند  هزینه مدیکال ۱۰۰دلار + هزینه پزشکی نزدیک ۲۰۰ هزار تومان، هزینه اقامت دایم ۴۹۰ دلار کانادا (هزینه اقامت دائمی (RPRF) ، هزینه بیومتریک – آزمون زبان
 • داشتن یکی از دو زبان رسمی کشور کانادا به شرح ذیل : زبان انگلیسی (  مدرک IELTS  یا CELPIP )  یا  زبان فرانسوی ( مدرک TEF   یا TCF )

حداقل مهارت های زبانی آزمون آیلتس ویزای کارآفرینی کانادا

   Test results for each ability

                5- Speaking      Writing-4          5- Reading        5- Listening      5- CLB level

حداقل امتیازهای لازم درخصوص مهارت های زبانی آزمون TEF فرانسه برای اخذ ویزا استارتاپ کانادا:

 Test results for each ability   

 Speaking           Writing              Reading             Listening           NCLC Level

225                     150                       180                       225                      5           

مراحل ویزای استارتاپ کانادا

درخواست شما توسط یک افسر IRCC،  مورد بررسی دقیق تر مطابق با استانداردهای مورد نظر ارزیابی خواهد گرفت. در صورتی که مدارک شما تایید شود، ممکن است از شما خواسته شود در مصاحبه ای با یکی از مقامات IRCC شرکت کنید.

کشور کانادا اقتصادی قدرتمند دارد و مردم از نظر رفاه در شرایط خوبی زندگی می کنند، مهم تر از همه راه اندازی یک کسب و کار جدید در کشور کانادا خرج چندانی ندارد و با کمترین سرمایه می توان یک کسب و کار موفق راه اندازی کرد . کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای راه اندازی کسب و کارهای جدید است. زیرا مالیاتی که در این کشور دریافت می شود خیلی ناچیز بوده  و همه افراد می توانند آن را پرداخت کنند.

گام مهم جهت اخذ ویزای استارتاپ

به طور کلی می توان گفت ویزای استارتاپ کانادا ویژه افراد کار آفرین و افرادی که به قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید به کانادا مهاجرت می کنند، است. در مرحله اول این روش در صورت گرفتن تاییدیه، به سه شاخه تقسیم می گردد و شما می بایست تایید یکی از سه نهاد (Designated angel investor groups – Designated venture capital funds – Designated business incubators )  را برای سرمایه گذاری در کانادا روی پروژه خود اخذ نمایید.

ارائه ایده یا طرح تجاری استارتاپ

اگر که ایده یا طرح تجاری ‌ مورد حمایت مالی سازمان‌های مربوطه( شتاب دهنده یا به عبارتی اکسلریتور های معتبر کانادایی قرار بگیرد تمام اعضای استارتاپ می توانند اقامت دائم  (PR) دریافت کنند همچنین می‌توانید برای تمام اعضای خانواده خود اقامت دائم (PR) دریافت کنید.

حتی اگر کسب ‌و کار هم در نهایت به موفقیت نرسد، تغییری در وضعیت اقامت فرد ایجاد نمی‌کند و کماکان مقیم دائم کانادا می باشد. تعداد افرادی که می توانند از این طریق اقامت دائم کانادا را به همراه خانواده خود دریافت نمایند حداکثر ۵ نفر می باشد. این روش سریع‌ترین روش برای اخذ اقامت دائم کانادا توسط متقاضیان واجد شرایط است.

ورود به شور کانادا از طریق ویزای کارآفرینی

هنگام ورودتان به کانادا، با افسر آژانس خدمات مرزی کانادا روبرو خواهید شد (CBSA) – ویزا و تأییدیه اقامت دائم (COPR). را به همراه داشته باشید افسر اطمینان حاصل خواهد کرد که شما قبل از تاریخ انقضا نشان داده شده در ویزایتان وارد کانادا شده اید. لطفاً توجه داشته باشید که این مدارک تمدید نمی شوند؛ بنابراین، باید قبل از تاریخ انقضاء از آن استفاده کنید.در هنگام ورود به کانادا با دریافت اقامت دائم شما تعهد دارید تا در مدت ۶۰ روز خود را به شتابدهنده معرفی کرده و دوره آموزش رایگان را بگذرانید. پس از آن شتابدهنده فضای کاری در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید استارتاپ خود را راه اندازی کنید.

شرایط اخذ مجوز کار استارتاپ کانادا

شرایط اخذ مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا دارای قوانین مخصوص به خود می باشد . قبل از ثبت درخواست مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا، متقاضی باید ابتدا نامه آفر یا پیشنهاد شغلی خود را ثبت کند. اگر کسب و کار شما موفق به اخذ شماره ثبت از سازمان عایدات کانادا شده باشد باید از طریق پورتال کارفرمایان نسبت به ثبت آفر شغلی و پرداخت هزینه مربوطه اقدام نمایید.

اگر کسب و کار شما هنوز موفق به اخذ شماره ثبت نشده است، باید یک ایمیل مبنی بر اینکه کارآفرین هستید به پورتال کارفرمایان ارسال کنید. پس از ثبت پیشنهاد شغلی می‌توانید برای درخواست مجوز کار اقدام کنید.

مواردی که شما برای واجد شرایط شدن به آن نیاز دارید

 • قصد زندگی در استان یا قلمرویی از کانادا، به جز استان کبک را داشته باشید
 • هزینه توافق کارفرما را پرداخت کنید (۲۳۰ دلار)
 • تعهدنامه و نامه حمایت را از سازمان‌های معرفی شده دریافت کرده باشید
 • سرمایه کافی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌تان را به مدت ۵۲ هفته داشته باشید

اجازه کار در این نوع ویزای استارتاپ

اگر برای مجوز کار (Work Permit) اقدام می‌کنید، می‌توانید همسر و فرزندان وابسته خود را تحت شرایطی با خود در مهاجرت به کانادا همراه کنید. اگر همسر شما قصد کار در کانادا را دارد، می‌تواند به عنوان همسر نیروی کار ماهر اقدام به اخذ مجوز کار Open Work Permit و تکمیل فرم‌های مربوطه نماید. اگر فرزندان وابسته شما قصد تحصیل یا کار در کانادا را دارند، باید نسبت به اخذ مجوز تحصیل و کار و تکمیل فرم‌های مربوطه اقدام نمایند.

برنامه ویزای استارتاپ

در برنامه ویزای استارتاپ، از طریق همکاری با شتاب دهنده های کانادایی ، متخصصین برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت ‌ها به کسب ‌و کار شما برای قرار گرفتن در بازارهای بین‌المللی کمک می‌کنند. برای درخواست ویزای استارتاپ کانادا، ایده کاری شما باید توسط یکی از این سازمان ها از بین لیستی که CIC تعیین می کند مورد حمایت قرار بگیرد و سازمان مورد نظر باید روی ایده کاری شما سرمایه گذاری کند. لیست سازمان‌هایی که بایستی طرح مورد تأیید ان ها قرار بگیرد در ذیل امده است :

Designated angel investor groups – گروه های سرمایه گذاری

این گروه ها بر روی کسب و کارهایی سرمایه گذاری می کنند که ریسک کمتر و بازدهی بالایی داشته باشند.  باید یک سرمایه گذار و یا تعداد بیشتری سرمایه گذار که با این گروه ها در ارتباط هستند بیابید که حداقل ۷۵٫۰۰۰ دلار در کسب و کار شما سرمایه گذاری نمایند:

 • Canadian International Angel Investors
 • Ekagrata Inc.
 • Golden Triangle Angle Network
 • Keiretsu Forum Canada
 • Oak Mason Investments Inc.
 • Southeastern Ontario Angel Network
 • TenX Angel Investors Inc.
 • VENTEC Angel Network Inc.
 • York Angel Investors Inc.

صندوق های سرمایه گذاری معتبر- Designated venture capital funds

این سازمان ها روی کسب و کارهایی سرمایه گذاری می کنند که ریسک بالایی دارند ولی در عین حال دارای بازدهی خوبی هستند. کارآفرینان باید از این سازمان ها حداقل 200 هزار دلار سرمایه دریافت کنند. بنابراین شما می بایست حداقل یکی از گروه های زیر را بیابید که قانع شوند در استارت آپ شما حداقل ۲۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا سرمایه گذاری نمایند:

 • BCF Ventures
 • BDC Venture Capital
 • Celtic House Venture Partners
 • Extreme Venture Partners LLP
 • Golden Venture Partners Fund, LP
 • Impression Ventures
 • Information Venture Partners Management Inc.
 • Innovation Platform Capital International LP
 • iNovia Capital Inc.
 • Lumira Capital
 • Nova Scotia Innovation Corporation (o/a Innovacorp)
 • OMERS Ventures Management Inc.
 • Pangaea Ventures Ltd.
 • PRIVEQ Capital Funds
 • Real Ventures
 • Relay Ventures
 • ScaleUp Venture Partners, Inc.
 • Top Renergy Inc.
 • Vanedge Capital Limited Partnership
 • Version One Ventures
 • Westcap Management Ltd.
 • Yaletown Venture Partners Inc.
 • York Entrepreneurship Development Institute (YEDI) VC Fund

Designated business incubators– مراکز رشد و پیشرفت کسب و کار

این مراکز، طرح هایی را برای حمایت انتخاب می کنند که برای شروع کار نیاز به سرمایه زیادی نداشته باشد. برای این که حمایت این سازمان ها را دریافت کنید نیازی نیست سرمایه زیادی داشته باشید و همین که ایده کاری شما پذیرفته شود، کافی است باید در یکی از برنامه های زیر پذیرفته شوید و نکته حائز اهمیت آن است که هیچ سرمایه گذاری مالی مورد نیاز نخواهد بود:

 • Alacrity Foundation
 • Alberta Agriculture And Forestry
 • Biomedical Commercialization Canada Inc
 • Creative Destruction Lab
 • Empowered Startups Ltd.
 • Extreme Innovations
 • Genesis Centre
 • Highline BETA Inc.
 • Innovator
 • Innovate Niagara
 • Invest Ottawa
 • Knowledge Park o/a Planet Hatch
 • LatAm Startups
 • Launch Academy – Vancouver
 • LaunchPad PEI Inc.
 • Millworks Centre for Entrepreneurship
 • NEXT Canada
 • North Forge Technology Exchange
 • Platform Calgary
 • Real Investment Fund III L.P. o/a FounderFuel
 • Ryerson Future Inc.
 • Spark Commercialization and Innovation Centre
 • Spring Activator
 • The DMZ at Ryerson University
 • Toronto Business Development Centre (TBDC)
 • TSRV Canada Inc. (operationg as Techstars Canada)
 • VIATEC
 • Waterloo Accelerator Centre
 • York Entrepreneurship Development Institute

اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی

مطالب مرتبط

فرم ارزیابی

شما می توانید با کلیک بر روی تصویر به سامانه ارزیابی و اخذ مشاوره با کارشناسان اقدام نمایید

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست