1. خانه
 2. navigate_before
 3. کانادا
 4. navigate_before
 5. مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا، ویزای کانادا، اقامت کانادا
فهرست محتوا پنهان

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا. لازمه داشتن اطلاعات کافی در مورد این کشور و انواع ویزای کانادا قابل دریافت با توجه به امتیاز های شما می باشد. همچنین در صورتی که میخواهید پیش از مهاجرت به کانادا اطلاعاتی در مورد نحوه و تجربه زندگی در کانادا بدانید می توانید از طریق این لینک اقدام نمایید.

روش های مهاجرت نیرو های متخصص به کانادا

برای مهاجرت به کانادا روش های بسیاری وجود دارد. در این خصوص سعی شده است تمامی روش های آن با جزئیات و بطور کامل بیان شود. شما همچنین می توانید برای کسب اطلاعات در مورد نحوه امتیاز بندی مهاجرت به کانادا از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

امتیاز بندی برای مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال کانادا

وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا. شرایط و قوانین مهاجرت متخصصین را در قالب یک بخش نامه وزارتی به نام برنامه Express Entry اعلام نموده است. این برنامه مهاجرتی کماکان در سال 2020 نیز ادامه می یابد. این روش در واقع یک سیستم الکترونیکی انتخاب افراد بر اساس رتبه بندی است. ثبت نام در این برنامه به شکل آنلاین انجام می شود و اطلاعات متقاضیان در یک بانک یا استخر اطلاعاتی وارد می شود و درنهایت متفاصی یک کاندیدا نامبر دریافت می کند. همه ماهه پس از بررسی از میان بالاترین امتیازات متقاضیان موجود در استخر اطلاعاتی برای تعداد ۳۹۰۰ و یا بیشتر یک دعوت نامه ITA ارسال می شود تا ظرف ۲ ماه مدارکی که ثابت می کند واجد شرایط امتیاز هستند را ارائه کنند تا پس از بررسی و تایید موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق رشته های فنی حرفه ای TRADE

برنامه مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای کانادا برای گروه های کاری و تکنسین هایی که دارای مدرک فنی حرفه ای می باشند مناسب است. در این برنامه مهاجرتی کانادا (به غیر از استان کبک) نیز مانند مهاجرت کاری کانادا Federal Skill Worker. از طریق سیستم اکسپرس اینتری (Express Entry). تشکیل پرونده به صورت آنلاین انجام می شود و باید یک پروفایل ایجاد کرد.

متقاضی بابت مدارک تحصیلی. سابقه کاری. سطح زبان و سن خود در این روش امتیازی را بدست می آورد و عملا در یک استخر اطلاعاتی قرار می گیرد که او را در صف انتظار جهت انتخاب قرار می دهد.

حداقل شرایط لازم برای برنامه مهاجرت کاری فنی حرفه ای

 • دارا بودن مدرک IELTS زبان انگلیسی یا TEF فرانسه
 • داشتن حداقل دوسال سابقه کار در پنج سال اخیر به صورت تمام وقت (یا معادل همین مقدار به صورت نیمه وقت)
 • داشتن تجربه کاری در طبقه بندی مشاغل کانادا NOC مشخص شده برای این برنامه مهاجرتی
 • داشتن پیشنهاد شغلی یا اشتغال در همین NOC های برنامه مهاجرتی در کانادا
 • مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر و دوره های آموزشی فنی حرفه ای
مدرک زبان

حداقل سطح زبان انگلیسی مدرک IELTS 5 جنرال برای مهارت های ۴ گانه مطابق جدول زیر می باشد.

سطح زبان Speaking Listening Reading

Writing

CLB4 4 4.5 4 4
CLB5 5 5 5 4

در برنامه مهاجرت فنی حرفه ای TRADE. در صورت انتخاب زبان فرانسه مدرک TEF مورد نظر است. حداقل سطح مورد نظر برای دو مهارت مکالمه و شنیدن معادل CLB 5 و برای مهارت نوشتن معادل CLB 4 و در مهارت خواندن 3.5 می باشد.

جدول معادل سازی سطح زبان فرانسه CLB

سطح زبان Speaking Listening Reading Writing
CLB4 181-225 145-180 121-150 181-225
CLB5 226-270 181-216 151-180 226-270

توجه: از تاریخ اعتبار مدرک زبان شما در زمان دریافت دعوت نامه و ارسال مدارک نباید بیش از دوسال گذشته باشد. با توجه به رقابت سنگین متقاضیان استفاده از این روش عملا شاهد سطح بالاتر از سطح CLB 6 می باشیم.

میزان سابقه کاری

تجربه کاری شما باید ۲ سال از ۵ سال اخیر (قبل از درخواست پرونده) به صورت تمام وقت و حداقل ۴۰ ساعت در هفته باشد. شما باید ثابت کنید شرح وظایف شغلی شما مطابق با توضیحات موجود در NOC مورد نظر می باشد.

تجربه کاری

برنامه مهاجرتی Federal Skill Trade برای گروه های کاری ذیل در دسته بندی National Acupation Code یا NOC امکان پذیر می باشد:

 • گروه شغلی کد NOC سری 72: صنعت. برق. ساختمان و سازه
 • گروه شغلی کد NOC سری 73: تعمیر و نگهداری و بهره برداری تجهیزات تجاری
 • گروه شغلی کد NOC سری 82: سوپروایزر و کارهای فنی در منابع طبیعی. کشاورزی و تولیدات وابسته
 • گروه شغلی کد NOC سری 92: سرپرست کنترل. تولید و پردازش
 • گروه شغلی کد NOC سری 632: آشپز و سرآشپز
 • گروه شغلی کد NOC سری 633: نانوا. قصاب

این گروه های شغلی هر کدام شامل زیر مجموعه شغل های مختلفی می باشند که در لیست طبقه بندی مشاغل کانادا NOC جزئیات آن ها آمده است.

پیشنهاد شغلی

برای کسب امتیاز پیشنهاد شغلی داشتن پیشنهاد کاری با یکی از مشخصات زیر مورد نیاز می باشد.

– داشتن پیشنهاد کاری تمام وقت حداقل به مدت یک سال با ۳۰ ساعت کار در هفته یا حداکثر دو پیشنهاد کاری از دو کارفرما برای یک سال به صورت مستمر که در مجموع ۳۰ ساعت کار در هفته باشد.

– داشتن گواهی صلاحیت کاری (این نوع گواهی توسط سازمان ها و مراکز تخصصی مرتبط با نوع کار که مجوز دارند در هر یک از استان ها صادر می گردد. جهت اخذ این گواهی باید با حضور فیزیکی در کانادا و گذراندن امتحان مربوطه موفق شوید. استان ها جهت شرکت در امتحان مربوطه. سابقه کاری. مهارت و آموزش های شما را بررسی می کنند تا مجوز شرکت در این امتحان را صادر نمایند)

در غالب موارد درخواست کننده برای این برنامه مهاجرتی کانادا باید از کارفرمای کانادایی یک پیشنهاد کاری با LMIA مثبت در گروه شغلی بالا باشد که با توجه به بازار کار رقابتی کانادا بسیار سخت و مشکل می باشد.

تحصیلات

برای این برنامه مهاجرتی فدرال نیاز به ارائه مدرک تحصیلی نمی باشد ولی اگر بخواهید از تحصیلات خود امتیاز کسب نمایید باید یکی از مدارک زیر را ارائه نمایید.

1- مدارک پس از دبیرستان و یا دیپلم کانادایی

2- با توجه به رقابت سنگین متقاضیان استفاده از این روش عملا شاهد مدارک بالاتر از سطح دیپلم می باشیم.

برای کسب امتیاز مدارک تحصیلی دیپلم و بالاتر که خارج از کانادا صادر شده است. الزام به ارزیابی مدرک تحصیلی (ECI) دارید. ارزیابی مدرک شما باید توسط یکی از آژانس های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا (CIC) صورت گیرد. در این برنامه مهاجرتی آفیسر پرونده باید قانع شود که متقاضی قادر به انجام کار مورد نظر است و این که گواهی معتبر صلاحیت کاری از موسسات مرتبط کانادایی را دارید تا به شما اقامت بدهد.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص استان های کانادا

دولت مرکزی کانادا امتیازات خاصی ویژه استان های کانادا جهت توسعه و آبادانی آن ها به نام برنامه های استانی کانادا (PNP) در نظر دارد. هر استان می تواند متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به کانادا و سکونت در آن استان دارند را انتخاب و برای آنها دعوت نامه ITA صادر نماید. هریک از استان های کانادا برنامه استانی منحصر بفرد سرمایه گذار و نیروی متخصص داشته و سهمیه ای از دولت فدرال به صورت سالیانه برای صدور ITA دارد.

برنامه نیروی متخصص هر یک از این استان ها به صورت زیر مجموعه سیستم اکسپرس اینتری فدرال فعالیت می کند. به این معنا که اولین شرط برای برنامه های اکسپرس اینتری استانی. حضور فرد متقاضی در سیستم اکسپرس انتری فدرال می باشد. سایر شرایط نیز با توجه به نیازمند های بازار کار آن استان و فاکتورهایی که احتمال حضور دائمی فرد متقاضی را در آن استان افزایش دهد. تغییر می کند. بعد از دریافت نامینیشن یا همان ITA استانی. 600 امتیاز به پروفایل متقاضی در استخر اطلاعاتی اکسپرس اینتری اضافه می گردد که می توانید به سرعت منجر به صدور دعوت نامه در سیستم اکسپرس انتری فدرال گردد.

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی Canadian Experience Class

تجربه کانادایی (CEC) یکی از زیر مجموعه های برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری است و شامل افرادی می شود که پس از اتمام دوران تحصیل در کانادا یا کار در کانادا و یا هر دو مورد به دلیل داشتن سابقه تحصیل تمام وقت و سابقه کار در کانادا برای اخذ اقامت دائم کانادا می توانند اقدام نمایند. متقاضی می تواند از سابقه تجربه کاری و تحصیل در استان های کانادا امتیاز ویژه بدست آورد. تعدادی از استان های کانادا برای خود برنامه مستقل تجربه کانادایی برای فارغ التحصیلان بین المللی و شاغلین خارجی در استان خود دارند. استان کبک برای تجربه کبکی (فارغ التحصیلان بین المللی و شاغلین خارجی در کبک) خود برنامه جداگانه ای دارد.

برای اقدام در این برنامه متقاضی می بایستی ابتدا پس از اطمینان از واجد شرایط کلی بودن خود؛ از طریق برنامه آنلاین اکسپرس انتری و با ثبت اطلاعات EOI اقدام کند. متقاضی وارد استخر رقابتی خواهد شد و در صورت انتخاب. برای وی نامه دعوت به اقدام یا همان ITA صادر خواهد شد که در آن دستور العمل؛ متقاضی 60 روز وقت دارد تا مدارک مورد نیاز برای ارائه پرونده اقامت دائم به طور کامل تهیه و ارسال نماید

ضوابط صلاحیت تجربه کانادایی

متقاضی باید سابقه حداقل 12 ماه کار تمام وقت (یا معادل آن پاره وقت) در کانادا در طول سه سال گذشته با ویزای کار معتبر داشته باشد. متقاضی می تواند با داشتن سابقه تحصیلی در مقاطع کالج و دانشگاه های کانادا از این برنامه استفاده کند. متقاضی از میان بالاترین امتیاز موجود در سیستم امتیاز بندی CRS در میان داوطلبین برنامه تجربه کانادایی انتخاب می شود.

سابقه خود اشتغالی در کانادا مورد قبول نمی باشد. به عبارتی باید متقاضی صاحب کار نبوده و حتما زیر دست یک کارفرما کار کرده و مسئولیت کار با یک کارفرمای بالاتر از او بوده باشد. متقاضی باید قصد زندگی در خارج از استان کبک را داشته باشد. متقاضی همچنین باید واجد شرایط سطح زبان مورد نیاز دسته بندی شغل خود باشد .

متقاضیان برای آنکه واجد شرایط درخواست برای این برنامه باشند باید تجربه کار تخصصی کانادایی مربوط به 3 سال گذشته داشته باشند. بطور کلی هر شغلی بر اساس تجربه‌ی کار و تحصیلی تعریف می شود وزارت مهاجرت کانادا معیارهای سازمان طبقه بندی ملی مشاغل کانادا National Occupation Code را مبنای تعریف هر شغلی می شناسد. شغل ها در 5 گروه بزرگ دسته بندی می شوند (O,A,B.C,D) و حالا هر کدام از این گروه ها شامل صدها شغل متفاوت تعریف می شوند که به هر شغلی یک کد عددی تخصیص داده شده برای مثال آرشیتکت گروه A  کد 2151؛

هر نیروی کاری که می خواهد تقاضای کار و یا اقامت کند باید ابتدا مشخص شود آیا شغلی را که ادعا می کند سابقه و مدارک آن را دارد و آیا با معیارهای تعریف شده شغل در NOC مطابقت می کند یا خیر.

گروه های NOC

در برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی سه گروه از شغل های گروه هایNOC مورد نظر است:

 • مشاغل مدیریتی سطح مهارت با O
 • مشاغل حرفه‌ای A
 • مشاغل فنی و ماهر B

اگر متقاضی نتواند نشان بدهد که تجربه کاری او منطبق با طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) است. درخواست او مورد پذیرش نخواهد بود.

توجه: سابقه کاری در چند NOC قابل قبول است. سوابقی قابل قبول است که سابقه کاری با دستمزد همراه بوده و کارفرما بیمه و مالیات شما را پرداخته باشد و مدارک آن را داشته باشید.

این تجربه کاری باید حداقل به میزان 1560 ساعت کار باشد.

12 ماه کار تمام وقت که 30 ساعت در هفته  باشد و 1 سال کار تمام وقت می شود= 1560 ساعت کار

به همین میزان ساعت. 24 ماه کار پاره وقت کار یعنی 15 ساعت در هفته

نکات مهم

– سابقه کار همزمان با تحصیلات تمام وقت برای متقاضی به عنوان سابقه کار کانادایی محاسبه نخواهد شد.

– سابقه خود اشتغالی و یا کار در زمان دانشجویی مورد قبول نمی باشد.

– سابقه کار بیشتر از 30 ساعت در هفته موجب بالا بردن سابقه کار نمی شود.

– سابقه کارآموزی که غالبا بدون دستمزد است قابل قبول نیست.

مدارک تحصیلی برای برنامه تجربه کانادایی الزامی نیست. ولی در صورت دارا بودن تحصیلات به شما برتری و امتیاز اضافه نسبت به سایرین داده می شود. در صورتی که در خارج از کانادا تحصیل کرده اید باید مدارکتان معادل سازی (ECA) سیستم کانادا شود.

برای استفاده از روش تجربه کانادایی حداقل مدت زمان تحصیل در کانادا دو سال در سطح کالج یا ارشد از موسسات مورد تایید وزارت مهاجرت است .

نتایج آزمون زبان متقاضی که نشان دهنده‌ی مهارت مورد نیاز در زبان های فرانسوی یا انگلیسی وی باشد بر اساس مدارک آیلتس جنرال و یا مدرک TEF می باشد که باید متقاضی در پروفایل اکسپرس اینتری خود وارد کند. لازم به ذکر است که مدرک زبان باید حداکثر مربوط به 2 سال قبل باشد.

سطح مهارت NOC حداقل سطح برای هر چهار زمینه مهارتی
NOC A, O CLB 7
NOC B CLB 5

شخصی که درخواست را ثبت می‌کند. “متقاضی اصلی” است. در صورتی که همسر متقاضی نیز واجد شرایط درخواست برای روش ورود سریع باشد یکی از آن ها و یا هر دو می‌توانند برای روش ورود سریع درخواست بدهند.

مدارک مورد نیاز جهت کار در کانادا

– یک کپی از آخرین ویزای کاری

– کپی از آخرین NOA مالیاتی

– نتیجه ارزیابی (NOA) که توسط آژانس دستمزد کانادا (CRA) صادر شده باشد.

– نامه‌ی تایید سابقه کار توسط کارفرما

تمامی متقاضیان باید مدارک کافی را برای سابقه کاری خود ارائه دهند. از جمله مدارکی که نشان دهد سابقه کاری آن ها زیر نظر و مربوط به یک کارفرمای کانادایی بوده است.

برای تعیین اینکه سابقه کار متقاضی از نوع خود اشتغالی بوده یا زیر نظر یک کارفرما. آفیسر اداره مهاجرت موارد زیر را در نظر می‌گیرد:

– میزان کنترل و اختیار متقاضی در مورد چگونگی و انجام کاری که انجام داده است و روش هایی که برای انجام کار مورد استفاده قرار داده است.

–  اینکه متقاضی تا چه اندازه مالک ابزارها تجهیزات لازم برای انجام کار بوده است.

– اینکه متقاضی تا چه میزان باید کار را بصورت شخصی انجام می داده و اینکه آیا امکان و اجازه‌ بکار گیری نیروی کار کمکی را داشته است یا خیر؟

– اینکه تا چه اندازه میزان ریسک اقتصادی کار انجام شده توسط متقاضی تعیین می‌شده و اینکه متقاضی برای انجام کار سرمایه گذاری کرده است یا خیر و بطور کلی میزان استقلال متقاضی در تصمیم گیری های اقتصادی که وی را در معرض سود و زیان اقتصادی قرار داده باشد.

– سایر موارد مربوط مثل مدارک مربوط به قرار داد کاری متقاضی

نکات مهم مهاجرت به کانادا

در بررسی سابقه کاری افراد حرفه‌ای مثل مهندس ها تعیین میزان کنترل فرد متقاضی. کاری دشوار است. چرا که با توجه به میزان تخصصی که در کار خود دارند. ممکن است نیازی به جهت دهی فعالیت های روزانه خود نداشته باشند. در زمان بررسی میزان کنترل متقاضی. بسیار مهم است که میزان کنترل کارفرما بر روی فعالیت های روزانه متقاضی و همچنین میزان تاثیر کار فرما بر روی وی بررسی شود.

علاوه بر این مشاغلی نیز وجود دارند که در آن یک فرد می تواند بسته به نوع استخدام. خود اشتغال باشد مانند افرادی که کار مشاوره ای و یا کار قراردادی انجام می دهند. خود اشتغال در نظر گرفته می شوند.

افرادی که روی کاری که برای آن استخدام شده اند مالکیت و کنترل قابل توجهی داشته باشند نیز خود اشتغال در نظر گرفته می شوند.

انواع ویزای کانادا

تایپ A ویزای ترانزیت فرودگاهی

تایپ B ویزای ترانزیت

ویزای کوتاه  مدت تایپ  C :

 • ویزای توریستی
 • سینگل
 • مالتیپل
 • سوپرویزا
 • ویزای تجاری
 • ویزای ملاقات خویشاوندان و دوستان
 • ویزای ورزشی فرهنگی
 • ویزای معالجات پزشکی و اهدا اعضای بدن
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای فرهنگی رسانه ای
 • برای راه اندازی برنامه های بشر دوستانه
 • ویزای کار داوطلبانه
 • ویزای دیپلماتیک یا سیاسی
 • ویزای محرمانه کانادا
 • ویزای کار در تعطیلات کانادا

 ویزاهای بلند مدت تایپ D:

 • ویزای کاری
  • کاری (به مدت شش ماه)
  • اجازه ی کار و اقامت دایم
 • ویزای الحاق به خانواده تحصیلی . کاری . ازدواج
 • سرمایه گذاری و ثبت شرکت و کسب وکار
 • ویزای فرهنگی. ورزشی. هنری و مذهبی
 • ویزای معالجات پزشکی و درمانی
 • ویزای تحصیلی. آموزشی.‌تحقیقاتی. کارآموزی
 • تولد فرزند
 • ویزای تسهیلات کانادا
 • سوپر ویزا (والدین و پدر و مادر بزرگ به مدت حداکثر 10 سال )
 • کاستودین

 معرفی انواع ویزای کانادا جهت مهاجرت به کانادا

به طور کلی انواع ویزای کانادا به دو طبقه دسته بندی می شوند :

ویزای اقامت دائم کانادا جهت مهاجرت به کانادا

یکی از انواع مهاجرت به کانادا . اخذ ویزای اقامت دائم کانادا می باشد که این نوع اقامت نیز به چندین دسته تقسیم بندی می شود . ویزای های موقت به صاحبان خود اجازه می دهند برای مدت زمان محدود و برای اهداف گردشگری “دیدار خانواده”تحصیل یا کار کانادا اقامت داشته باشند. ویزاهای اقامت دایم به صاحبان خود اجازه می دهند تا به طور دایم برای کار در این کشور اقامت کنند. این ویزا مسیری برای مهاجرت به کانادا و دریافت شهروندی کانادا می باشد.

ویزاهای موقت کانادا

ویزاهای موقت کانادا به فرد اجازه می دهد تا برای مدت زمان معینی که توسط کنسولگری کانادا تعیین می شود اقامت کانادا را داشته باشند مدت اعتبار این ویزاها اغلب 6 ماه می باشد .اگر چه ویزای اقامت کانادا می تواند یک بار ورود یا چند بار ورود باشد. ویزای اقامت موقت کانادا یک بار ورود به فرد اجازه می دهد تنها یک بار وارد کشور کانادا شود برای 6 ماه در این کشور اقامت کند و سپس به کشور خود باز گردد . یک ویزای چند بار ورود به شخص اجازه می دهد تا زمانی که ویزا اعتبار دارد چندین بار وارد کشور کانادا شود و به طور موقت در این کشور اقامت کند.

ویزای توریستی کانادا

میلیون‌ها گردشگر و مهاجرانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند. با اهداف گوناگون هرساله به کانادا سفر می‌کنند. به‌ جز شهروندان کانادا و دارندگان اقامت دائم. افرادی که قصد ورود به کانادا را به‌طور موقت دارند. ازجمله گردشگران. کارگران موقت خارجی و دانشجویان خارجی باید پیش از ورود. ویزای اقامت موقت یا TRV (Temporary Resident Visa) دریافت کنند. بسته به ملیت‌ تان ممکن است به‌جای TVR نیازمند ETA (اجازه الکترونیکی سفر) باشید. ایرانی‌ها برای ورود به کانادا به TVR نیاز دارند.

ویزای توریستی کانادا (Visitor Visa) که نوعی ویزای اقامت موقت است. روشی رایج برای ورود به این کشور است.

ویزای توریستی کانادا به شما اجازه می دهد که وارد خاک کانادا شوید و برای مدتی معین در این کشور اقامت کنید. ایرانیانی که باهدف اقامت کوتاه‌مدت به کانادا سفر می‌کنند نیازمند ویزای توریستی هستند؛ مگراینکه دارای اجازه اقامت دائم باشند یا شهروندی کانادا را دریافت کرده باشند. اگر هدف‌تان بازدید از جاذبه‌های این کشور است یا برای شرکت در کنفرانس‌ها یا همایش‌ها. دیدن دوستان. آشنایان و اعضای خانواده یا ملاقات‌های کاری به کانادا می‌روید. باید برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.

خوب است بدانید کانادا هزینه‌های درمانی و بیمارستانی گردشگران را پرداخت نمی‌کند. بنابراین بهتر است پیش از سفر. برای خرید بیمه سفر با پوشش‌های مناسب پزشکی اقدام کنید.

انواع ویزای توریستی کانادا

 • ویزای ‌سینگل کانادا یا یک ‌بار ورود (Single Entry)
 • ویزای مولتیپل کانادا یا چند بار ورود (Multiple Entry)

نوع دیگری از ویزای توریستی نیز وجود دارد که با عنوان سوپر ویزای کانادا شناخته می شود. در ادامه انواع ویزای توریستی کانادا را معرفی و بررسی می کنیم.

ویزای توریستی کانادا در گروه شرکت های بین المللی سینا سمیعی  . شامل خدمات زیر است:

 • تکمیل فرم‌ها
 • آماده‌سازی پرونده
 • واریزی سفارت کانادا و کارمزد واریز
 • وقت سفارت کانادا برای تست بیومتریک

متقاضیانی که دعوت ‌نامه ندارند می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای مضاعف مشروط به اخذ ویزا. کاور لتر (Cover Letter)‌ و برنامه سفر خود را دریافت کنند. برای اطلاع از هزینه‌های دقیق اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا . با کارشناسان مجرب ما تماس گرفته یا فرم موجود در سایت موسسه بین المللی سینا سمیعی را پر کنید تا مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

 • اصل گذرنامه متقاضی با دست‌کم ۶ ماه اعتبار به‌همراه گذرنامه‌های پیشین (درصورت وجود)
 • یک قطعه عکس جدید ۵/۳ * ۵/۴ رنگی با زمینه سفید ( در صورتی که درخواست به صورت کاغذی Paper باشد باید دو قطعه با همین مشخصات ارائه شود.)
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه سند ازدواج
 • گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان
 • فرم تکمیل شده اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به‌طور جداگانه
 • مدارک مالی. شامل نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی و دارای مُهر امور بین‌الملل بانک به همراه گردش چهارماهه حساب. گواهی سپرده بلندمدت. گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار. سند اتومبیل یا اجاره‌نامه در صورت وجود
 • ترجمه اسناد ملکی
 • درصورت نداشتن دعوت‌نامه. ارائه رزرو هتل و برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا
 • ترجمه انگلیسی رضایت‌نامه محضری والدین برای فرزندان زیر ۱۸ سالی که بدون همراهی والدین سفر می‌کنند

نکات دعوتنامه مهاجرت به کانادا

داشتن دعوت‌نامه برای اخذ ویزای توریستی کانادا الزامی نیست؛ اما اضافه کردن دعوت‌نامه به پرونده. شانس صدور ویزا را افزایش می‌دهد. به همین منظور می توانید مدارک زیر را ضمیمه پرونده کنید:

 • دعوت‌نامه ‌ای امضا شده شامل مشخصات کامل دعوت‌کننده و مدعو. نسبت دعوت‌کننده با مدعو. دلیل سفر مدعو. آدرس و شماره تماس دعوت‌کننده و مدت زمان اقامت مدعو در کانادا
 • کارت اقامت و یا پاسپورت کانادایی دعوت‌‌کننده
 • آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده (Notice of Assessment یا T4/T1)
 • اسکن تمامی صفحات شناسنامه ایرانی دعوت‌کننده‌ها (در صورت داشتن نسبت فامیلی)
 • ارائه اجاره‌نامه یا سند ملکی منزل. گواهی کاری یا آخرین فیش حقوقی و گواهی حساب‌های بانکیدعوت‌کننده در نتیجه‌گیری مطلوب فرایند اخذ ویزا نقش بسزایی خواهد داشت.

علاوه بر این مدارک. افراد در مشاغل گوناگون نیازمند ارائه مدارک ویژه‌ای هستند:

کارمندان

 • گواهی اشتغال به کار که در آن سِمت. حقوق. تاریخ شروع همکاری و مدت مرخصی قید شده باشد
 • فیش‌های حقوقی سه ماه آخر
 • سوابق بیمه متقاضی
 • قرارداد کاری جدید
 • قرارداد کاری قدیمی در صورت امکان

کارفرمایان

 • «آگهی تأسیس». «آگهی تغییرات» و «آگهی تصمیمات» شرکت در روزنامه‌های رسمی
 • اظهارنامه ثبت شرکت
 • اساسنامه شرکت
 • آخرین لیست بیمه کارمندان شرکت به همراه برگ پرداخت
 • پرینت لاتین گردش حساب سه یا شش ماهه شرکت
 • آخرین برگ مالیاتی شرکت به همراه برگ پرداخت
 • سوابق بیمه متقاضی

تجار

 • کارت بازرگانی
 • گواهی اتاق بازرگانی
 • آخرین لیست بیمه کارمندان شرکت به همراه برگ پرداخت
 • آخرین مدارک مالیاتی به همراه برگ پرداخت

مهندسان

 • پروانه نظام مهندسی یا جواز کسب
 • کارت نظام مهندسی
 • سوابق بیمه متقاضی
 • قرارداد کاری جدید
 • قرارداد کاری قدیمی در صورت امکان

کارخانه‌داران و صاحبان مشاغل آزاد

 • جواز کسب یا نامه اتحادیه صنف مربوطه
 • آخرین لیست بیمه کارمندان به همراه برگ پرداخت
 • آخرین مدارک مالیاتی به همراه برگ پرداخت
 • پروانه بهره‌برداری کارخانه

پزشکان

 • پروانه مطب یا پروانه دائم پزشکی
 • پروانه دائم داروخانه
 • کارت نظام پزشکی
 • حکم کارگزینی
 • آخرین لیست بیمه کارمندان به همراه برگ پرداخت

وکلا

 • پرونه وکالت
 • دفترچه وکالت
 • آخرین لیست بیمه کارمندان به همراه برگ پرداخت
 • بازنشستگان
 • حکم بازنشستگی
 • آخرین فیش حقوقی
 • حکم افزایش حقوق درصورت افزایش حقوق

ویزای سینگل کانادا

با ویزای سینگل کانادا اجازه دارید تنها یک بار در مدت مشخص شده وارد خاک کانادا شده و تا پایان اعتبار ویزای ‌تان در این کشور اقامت کنید. با خروج از کانادا ویزای شما بی اعتبار می‌شود. حتی اگر تاریخ پایان اعتبار آن فرا نرسیده باشد. بنابراین برای ورود به خاک کانادا باید دوباره درخواست ویزا کنید. مگر اینکه مستقیما به ایالات متحده یا سنت پیر و میکلون سفر کرده باشید.

ویزای مولتیپل کانادا

این ویزا که به ویزای مولتی کانادا نیز شناخته می‌شود. به شما اجازه می‌دهد تا پایان اعتبار ویزا‌. به صورت نامحدود به کانادا رفت‌و‌آمد و در هر بار ورود به کانادا تا ۶ ماه در این کشور اقامت کنید. پس از پایان مدت ۶ ماهه. کافی ا‌ست تنها چند ساعت از خاک کانادا خارج شوید و در ورود دوباره به کانادا. اجازه ۶ ماه اقامت مجدد در کانادا را خواهید داشت. این تمدید ۶ ماهه در شرایطی قابل افزایش است. کافی است برای افزایش این مدت اقامت درخواست بدهید؛ درصورت قانع‌کننده بودن شرایط‌تان با درخواست شما موافقت خواهد شد.

از آنجایی که مدت اعتبار پاسپورت یا گذرنامه ایرانی ۵ سال است این ویزا به عنوان ویزای ۵ ساله کانادا نیز شهرت یافته است. البته مدت زمان اعتبار ویزای مولتیپل شما برابر با مدت زمان اعتبار گذرنامه‌تان خواهد بود.

یکی از مراحل اخذ ویزای توریستی. انگشت‌نگاری است. اگر در ۱۰ سال گذشته برای اخذ ویزای کانادا انگشت‌نگاری کرده باشید (بیومتریکس). برای درخواست مجدد نیازی به انگشت‌نگاری نخواهید داشت.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا یکی دیگر از انواع ویزای توریستی برای کسانی ا‌ست که فرزندان یا نوه‌ هایشان شهروند کانادا هستند یا اقامت دائم کانادا را دارند. مدت اعتبار این ویزا ۱۰ ساله است. اما با توجه به اینکه پاسپورت‌های ایرانی ۵ سال اعتبار دارند. این ویزا نیز با اعتبار ۵ ساله صادر می‌شود.  با سوپر ویزای کانادا اجازه دارید در هر بار ورود به کانادا تا ۲ سال متوالی در این کشور اقامت کنید.

برای دریافت سوپر ویزا. دعوت‌نامه رسمی فرزند یا نوه بالای ۱۸ سال درخواست‌کننده ضروری است. همچنین فرد دعوت‌کننده باید ثابت کند که از عهده هزینه‌های دعوت‌شونده در طول مدت اقامت برمی‌آید؛ بدین منظور حقوق ماهانه او باید حدود ۲۵ هزار دلار کانادا بوده و مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی‌اش ضمیمه پرونده درخواست ویزای متقاضی گردد.

البته رقم حقوق ماهیانه برای خانواده‌های دو یا چندنفره بیشتر خواهد بود؛ بنابراین تعداد اعضای خانواده باید در دعوت‌نامه ذکر شود. همچنین برای تأمین شرط درآمد. امکان کمک‌گرفتن از همسر نیز وجود دارد. بدین منظور وی باید دعوت‌نامه‌ جداگانه‌ای ارسال کند.

مدارک اضافه برای درخواست‌کنندگان سوپر ویزای کانادا 

 • دعوت‌نامه رسمی دعوت‌کننده. شامل تمامی مشخصات ذکر شده در بخش قبل
 • مدارک مالی دعوت‌کننده مبنی بر توانایی حمایت مالی از مدعوین در طول مدت اقامت‌شان در کانادا؛ از جمله ارائه مدارک لازم مبنی بر برخورداری از حداقل ۲۴ هزار دلار حقوق سالانه
 • مدارک پرداخت بیمه خدمات درمانی متقاضی توسط دعوت‌کننده. حداقل برای یک سال و پوشش دست‌کم ۱۰۰ هزار دلار
 • مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت‌کننده
 • گواهی تایید سلامت متقاضی توسط پزشک مورد تایید سفارت کانادا

نکات مهم

نکته مهمی که نباید فراموش شود این است که داشتن ویزای توریستی یا دیگر انواع اجازه اقامت موقت. به‌معنی اجازه ی ورود قطعی و مهاجرت به کانادا نیست. در هنگام ورود. افسر مرزی درباره صدور اجازه ورود شما تصمیم می‌گیرد. شما در هنگام ورود به خاک کانادا باید در ارتباط با  اینکه هدف‌تان از سفر به کانادا چیست توضیح داده  و افسر را متقاعد کنید که اقامت ‌تان موقتی است. اگر افسر مرزی نتیجه بگیرد که قصد ندارید پس از پایان مدت ویزا. کشور را ترک کنید. به شما اجازه ورود نخواهد داد!

اداره مهاجرت به کانادا مدت زمان اعتبار ویزای توریستی را برای ویزای سینگل شش ماه و برای ویزای مولتیپل ۱۰ سال اعلام کرده است اما صرف‌نظر از زمان اعلام شده. ویزای توریستی تا پایان مهلت اعتبار گذرنامه اعتبار دارد. دارنده ویزای مالتیپل هر ۶ ماه باید از خاک کانادا خارج شود. دارنده ویزای سینگل پس از خروج از کانادا باید مجددا برای اخذ ویزا اقدام کند.

افسر مهاجرت به کانادا و افسر پرونده نقش بسیار پررنگ و مهمی در تعیین مدت زمان اعتبار ویزای توریستی است. افسر پرونده. مولتی یا سینگل بودن ویزای شما را مشخص می‌کند. همچنین افسر مرزی مستقر در فرودگاه. مدت اعتبار ویزای شما را تعیین می‌کند؛ بنا به تشخیص ایشان. مدت اعتبار ویزا ممکن است کمتر یا بیشتر شود. پس از صدور ویزا. متقاضی فرصت دارد تا زمان درج شده در برچسب ویزا وارد کانادا شود. در غیر این صورت ویزای او باطل خواهد شد.

علت های رد شدن ویزای توریستی کانادا

 • عدم برخورداری از سوابق سفر مناسب
 • داشتن اقوام و بستگان زیاد در کانادا و فقدان روابط خویشاوندی در کشور مبدا
 • عدم همخوانی زمان در نظر گرفته شده برای اقامت در کانادا با زمان مورد نیاز
 • قانع‌کننده نبودن دلایل سفر
 • عدم اشتغال یا وضعیت شغلی نامناسب در کشور مبدا
 • عدم تمکن مالی متقاضی
 • داشتن سوء پیشینه
 • کامل نبودن مدارک مالی مرتبط با دعوت‌کننده
 • ارائه اطلاعات نادرست به افسر پرونده

ویزای محرمانه کانادا

یکی از انواع ویزای کانادا ویزای محرمانه این کشور می باشد .ویزای محرمانه به همه افرادی داده می شود که صلاحیت ویزای دیپلماتیک یا رسمی را ندارنداما به دلیل موقعیت و رتبه ای که دارند از افراد مهم در نظر گرفته می شوند این نوع ویزا برای مثال به افرادی داده می شود که ماوریت های تجاری دارند یا افراد دیپلماتیک که با هدف گردشگری وارد کشور کانادا شده اند.

 ویزای تسهیلات کانادا

این نوع ویزا نیز به شهروندانی با دو تابعیتی کشور کانادا که پاسپورت کانادایی ندارند اما پاسپورت کشور دیگر را دارند اعطا می شود .به دلیل سخت بودن فرایند دریافت پاسپورت کانادایی این ویزا به پاسپورت ملیت دیگر شخص اعطا می شود

ویزای کسب و کار

یکی از انواع مهاجرت به کانادا. ویزای کانادا ویزای کسب و کار یا نمایندگی می باشد که به افرادی با اهداف تجاری به عنوان افراد یا گروه های تجاری وارد خاک کشور کانادا می شوند اعطا می شود .

ویزا برای افرادی که با هدف تولد فرزند وارد کانادا می شوند

اخذ ویزای کانادا و مهاجرت به کانادا توسط تولید فرزند. این نوع ویزا به افرادی تعلق می گیرد که تمام معیارها برای اقامت موقت در کانادا را داشته باشند یا افراد حامله که می خواهند فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورند اعطا می شود تولد نوزاد در کانادا باعث می شود نوزاد به طور خودکار شهروندی این کشور را دریافت کند.

ویزا برای افرادی که می خواهند اعضای بدن خود را اهدا کنند

این نوع ویزای کانادا به افرادی اعطا می شود که با هدف اهدای عضو به شهروند کانادایی با افرادی که اقامت دایم کانادا را دارند به کانادا سفر می کنند .

اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی

مطالب مرتبط

فرم ارزیابی

شما می توانید با کلیک بر روی تصویر به سامانه ارزیابی و اخذ مشاوره با کارشناسان اقدام نمایید

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست