1. خانه
 2. navigate_before
 3. اوکراین
 4. navigate_before
 5. سرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاری در اوکراین

ویزای سرمایه گذاری اوکراین یکی دیگر از روش های مهاجرت به اوکراین شما در این روش می توانید از طریق خرید ملک. ثبت شرکت و .. می باشد. برای مشاهده سایر روش های مهاجرت به اوکراین می توانید از طریق این لینک اقدام نمایید. همچنین اگر پس از خواندن این مطلب نیاز به ایجاد پرونده و ارسال آن به موسسه بین المللی سینا سمیعی دارید. می توانید در سایت ثبت نام نموده و پس از آن در قسمت سامانه مهاجرتی موسسه بین المللی سینا سمیعی از قسمت تشکیل پرونده. اطلاعات خود را برای ما ارسال نمایید.

خرید ملک در اوکراین

خرید ملک در اوکراین یکی از راه های اخذ اقامت دائم در اوکراین می باشد. به این صورت که خانه ای که شما خریداری می کنید. باید ارزش ان  بالای صد هزار دلار باشد و پول از طریق سیستم های بانکی وارد اوکراین شده باشد که این مورد با توجه به تحریم های موجود برای ایرانیان در سیستم بانکی پیچیدگی های خاص خود را دارد. با کارشناسان و موسسه در این زمینه مشورت نموده و از مشاوره انها بهره مند گردید.

هم چنین جهت  خرید واحد های نوساز بسیار بایستی تحقیق شود زیرا در اوکراین هم مانند ایران مورد کلاهبرداری املاک بسیار می باشد. به این صورت که یه واحد به چند نفر فروخته شود.

رای خرید خانه در اوکراین الزام به اقامت دائم یا پاسپورت اوکراینی نیست.

هزینه خرید و امکانات خانه جهت سرمایه گذاری در اوکراین

قیمت خانه در شهرمرکز اوکراین شهر کی یف که به نسبت از سایر شهرها گران تر نیز می باشد میانگین حدود از متری 800 دلار شروع و تا متری 2500دلار میرسد . تفاوت قیمت بدلایل گوناگون است :

 • فاصله به مرکز شهر.
 • دیزاین خانه ها  و امکانات آن و وسایلی که برای آن ملک و خانه موجود است.
 • نزدیکی به مترو و سایل نقلیه.

اکثر منازل در اوکراین دیزاین شده هستند و با وسایل کامل زندگی بفروش میرسند که کیفیت وسایل و دیزاین در قیمت تاثیر گذار است . آپارتمان های نوساز و جدید هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای خرید باشند اما وقتی که واحد را به شما تحویل میدهند  صفر تا صد دیزاین منزل  را خودتان باید انجام بدهید.

شرایط سرمایه گذاری در اوکراین

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اوکراین. حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری در کشور اوکراین برای اخذ پاسپورت اوکراین و اقامت در این کشور. 100 هزار دلار است. این سرمایه گذاری تابع قوانین خاصی است. که این قاعده ها توسط انجمن قانون گذاران اوکراینی تدوین می شود. باید بدانید که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اوکراین در کشور اوکراین. همانند سایر کشورهای اروپایی. چندین روش وجود دارد. از جمله روش های متداول برای سرمایه گذاری. می توان به ثبت شرکت در اوکراین و یا خرید بخشی از سهام شرکت های در حال فعالیت در این کشور می باشد.

نکته ای که باید در اینجا مد نظر قرار دهید. این است که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اوکراین و ثبت شرکت در اوکراین باید طرح خود را ارائه دهید و ثابت کنید که این طرح برای این کشور و شما سود آور و درآمد زا خواهد بود. تا با طرح شما و البته سرمایه گذاری شما بدین طریق موافقت شود. به دلیل مسائل پیچیده و مالی منحصر به فرد خود و ارزیابی کارشناسان در راستا منتج نشدن به پاسپورت توصیه نشده است. مگر جهت اخذ اقامت و با مشاوره با کارشناس مربوطه مبادرت به اقدام اگاهانه نمایید.

ثبت شرکت در اوکراین

راه دیگر اخذ ویزای سرمایه گذاری اوکراین. راه اندازی کسب و کار و می باشد . برای هر کسب وکاری نیاز به ثبت شرکت دارید.

شرایط ثبت نام شرکت :

سهامداران : LLC (شرکت با مسئولیت محدود) باید حداقل ۱ و حداکثر ۱۰۰ سهامدار داشته باشد. سهامداران می توانند افراد یا نهادهای شرکتی و یا نهاد افراد محلی یا خارجی باشند.

منشی شرکت : شرکت نیازی به داشتن منشی ندارد.

آدرس ثبت شده : هر شرکت باید یک آدرس ثبت شده محلی در اوکراین به عنوان محل دفتر کار . مدیریت شرکت و جاییکه شرکت فعالیت خود را انجام می دهد داشته باشد.

سهم سرمایه : سرمایه برای شرکت باید شکل بگیرید وحداقل سرمایه سهام باید یک UAH باشد.

 زمان بندی هزینه ثبت شرکت : ثبت دولتی LLC رایگان است و ثبت نام می تواند به طور کلی زمانی که اسناد مورد نیاز آماده باشد در یک روز کاری تکمیل شود.

 یک LLC (با مسئولیت محدود) توسط سازمان های زیر اداره می شود:

مجمع عمومی سهامداران (GMS) : که تصمیم گیرنده اصلی است که قدرت حل تمامی مسائل را دارد

هیئت مدیره انتخاب شده توسط : (GMS),کمیسیون رزرو (در صورتی که شما حداقل سه سهامدار داشته باشید )

انتقال سهام : سهام به صورت آزادانه تحت عنوان منشور شرکت می تواند به حقوق اولویت منتقل شود. لازم است که تمامی سهامداران در منشور شرکت ذکر شود . بنابر این هر گونه تغییر در سهامداران نیاز به اصلاحیه منشور شرکت دارد.

توافق نامه های استخدام : می تواند به صورت نوشته و یا کلامی باشد. استخدام شهروندان خارجی می تواند فقط در قالب کتبی باشد. قاعده کلی این است که استخدام شهروندان خارجی نیازمند اجازه کار و اجازه اقامت موقت است. (مگر اینکه فرد خارجی اجازه اقامت دائمی را داشته باشد.)

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در اوکراین

۱ اصل پاسپورت تنها مدرکی که باید از ایران همراه خود بیاورید. اصل پاسپورت عضو (یا اعضای) شرکت است.

۲) نام شرکت توضیح: نام شرکت می تواند به هر زبانی باشد. تکراری باشد. تک سیلابی باشد.

۳) موضوع فعالیت شرکت.

۴) نشانی دائم در ایران نشانی. کد پستی و تلفن (ثابت یا همراه) متقاضی در ایران.

۵) نوع سیستم مالیاتی توضیحات در این باره را می توانید در بخش «مالیات» یا «سئوالات متداول» مطالعه بفرمایید.

نمونه مدارک ثبتی شرکت : مدرک دیگری به نام   ЕГРЮЛ تلفظ YE GE RE YUL یا چیزی شبیه روزنامه رسمی در ایران. که حاوی آخرین اطلاعات ثبتی. مشخصات عضو یا اعضای شرکت. نشانی قانونی شرکت و… و آخرین تغییرات شرکت می باشد.

مراحل ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور اوکراین

 • شما باید در ابتدا یک کد اقتصادی دریافت کرده و در این مرحله ارائه دهید. اخذ کد اقتصادی ممکن است حدود 15 روز به طول بیانجامد.
 • ارائه همه سوابق کاری خود و سابقه بیمه.
 • بیان وظایف هر فرد در شرکت مزبور و ارائه جدول سازمانی برای شرکت.
 • ارائه ترجمه ای از همه مدارک تحصیلی.
 • یک نسخه فتوکپی از کلیه اسناد و مدارک شرکت ارائه دهید.
 • ارائه یک نسخه کپی از پاسپورت.
 • تنظیم تقاضا نامه ای مبنی بر اینکه. درخواست ثبت شرکت کرده اید.

سیستم های مالیاتی برای سرمایه گذاری در اوکراین

در اوکراین سه سیستم اصلی مالیاتی برای شرکت ها وجود دارد که انتخاب یکی از آن ها با شماست. شرکت ها می توانند سالی یک بار (در انتهای سال) سیستم مالیاتی خودشان را تغییر بدهند.

 • سیستم مالیاتی ОСНО یا سیستم قدیمی: ۲۰ درصد از سود
 • سیستم مالیاتی УСН نوع یک: ۶ درصد از درآمد
 • سیستم مالیاتی УСН نوع دو: ۱۵ درصد از سود
 • به شرکت‌هایی که قصد واردات و صادرات و فروش به شرکت‌های بزرگ را دارند. سیستم مالیاتی قدیمی (ОСНО) پیشنهاد می‌شود
 • ثبت نام در اداره ثبت
 • ثبت نام دولتی. دفتر اسناد رسمی

مدارک لازم برای بنیانگذاران LLC

در حال حاضر. بنیانگذاران LLC برای اجرای ثبت نام باید به اداره ثبت یا دفتر اسناد رسمی مراجعه کرده و مدارک زیر را با توجه به ماده ۱۷ قانون کشور اوکراین در رابطه با ثبت نام دولتی اشخاص حقوقی. کارآفرینان فردی و سازمان های عمومی به شماره ۷۵5-IV در تاریخ ۱۵ می ۲۰۰۳ ارائه دهند:

 • فرم درخواست (فرمت فرم درخواست استاندارد است و مورد تأیید وزارت دادگستری کشور اوکراین به تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۱۶ به شماره ۱۵/۵ است).
 • منشور شرکت LLC که توسط بنیانگذاران اجرا می شود.

اطلاعات در مورد صاحبانی که سهیم هستند و سود می برند باید در متن فرم درخواست مشخص و ارائه شود و مانند سال ۲۰۱۵ یک سند جداگانه نیست. مدت زمان جلسات عمومی شرکت کنندگان در مورد تصمیم گیری برای تعیین شخص حقوقی در لیست گفته شده شامل نمی شود. اما با این وجود. اداره ثبت (یا ثبت دولتی و یا دفتر اسناد رسمی) معمولاً از شما می خواهد که این سند را ارائه دهید. مدت ارائه این مدارک ۳ روز و بدون پرداخت هیچ هزینه ای است.

آماده کردن مهر شرکت در اوکراین

استفاده از مهر برای شرکت طبق قوانین الزامی نیست اما در واقع به طور گسترده از مهر استفاده می شود. مدارک ارائه شده در روند ثبت نام باید مهر شده باشند.

دادگاه ها و مقامات دولتی معمولاً وکالت صادر شده از طرف اشخاص حقوقی را تنها در صورتی که مهر شده باشد. قبول می کنند. در غیر این صورت آنها خواستار محضری شدن POA می باشند. پرداخت های بانک فقط در حالتی نیاز به مهر دارند. که کارت نمونه امضا (یکی از اسنادی که شرکت باید برای افتتاح حساب به بانک ارائه دهد) نه تنها شامل امضای مقامات مورد تایید و مجاز شرکت. بلکه شامل مهر شرکت نیز باشد.

گواهی ها و درخواست هایی که از طرف یک شرکت رسمی امضا میشود اما مهر نداشته باشند. همچنان از نظر مقامات دولتی فاقد اعتبار هستند. مگر اینکه در حضور یک مقام دولتی امضا شده باشند. برخی موارد استثنا شامل پرونده مالیاتی می شود. چرا که مقامات مالیاتی آنها را در قالب کاغذ بدون مهر قبول می کنند. اگر با نشانه با ( “w/s”فاقد مهر) امضا شده باشد. این مرحله بسته به پیچیدگی مهر ۱ روز زمان می برد.

افتتاح حساب بانک در اوکراین بصورت دائمی

یکی از موارد مهم در ثبت شرکت و اخذ ویزای سرمایه گذاری اوکراین افتتاح حساب بانکی می باشد. با توجه به قوانین شماره ۲۱۲ بانک ملی کشور اوکراین در رابطه با اصلاح برخی قوانین بانک ملی کشور اوکراین به تاریخ ۶ ژوئن ۲۰۱۳. فهرستی از مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی برای نهاده ای قانونی به شرح زیر نیاز است:

 • کارت نمونه امضای بانکی مورد تایید دفاتر اسناد رسمی جایگزین کارت حاوی نمونه امضاء و اثر مهر شده است.
 • کپی ثبت نام دولتی نهادها و کارآفرینان.
 • درخواست افتتاح حساب بانک.
 • کپی محضری منشور شخص حقوقی.

ثبت مالیات بر ارزش افزوده (VAT) در سازمان امور مالیاتی کشور و اخذ شماره VAT

طبق قانون شماره ۷۱ در رابطه با اصلاحات مربوط به قوانین مالیات کشور اوکراین و برخی از مصوبات کشور اوکراین در مورد اصلاحات مالیاتی که در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۵ تصویب شد. اگر مقدار کل معاملات با تحویل کالا یا/ و خدمات. شامل استفاده از شبکه های کامپیوتری محلی و یا جهانی. در طول ۱۲ ماه گذشته. به طور کلی بیش از ۱ میلیون گریونا باشد (به استثنای مالیات بر ارزش افزوده). چنین شرکتی وطیفه دارد به عنوان مالیات دهنده ی مالیات بر ارزش افزوده ثبت شود.

تنها شرکت های پرداخت کننده مالیات از این قانون مستثنا هستند. در واقع. ماده ۱۸۲ از قانون مالیات مذکور در بالا همچنین گزینه ای را برای ثبت نام داوطلبانه به عنوان مالیات دهنده مالیات بر ارزش افزوده ارائه کرده اند.

دولت کشور اوکراین اطلاعیه ای به وزارت مالی در تاریخ ۲ فوریه. ۲۰۱۵ به شماره ۱۸۵/۲۶۶۳۰ در زمینه اصلاحات مربوط به قوانین ثبت نام مالیات دهندگان مالیات بر ارزش افزوده ارائه کرد که در ۳۰ مارس ۲۰۱۵ اجرایی شد. اطلاعیه فوق اعلام می کند که ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده باید ظرف ۳ روز کاری پس از تشکیل پرونده ثبت نام باید به مقامات دولتی ارائه شود.

شرایط ثبت شرکت در کشور اوکراین

 • میزان سهام شرکت ۱۰۰ سهم است و شرکت میتواند از ۱ تا ۵ نفر سهام دار داشته باشد.
 • مدیر عامل شرکت باید شهروند کشور اوکراین یا دارنده اقامت دائم کشور اوکراین باشد. شرکت آتیه آفرینان نسبت به معرفی ‌و انتصاب مدیر عامل شرکت اقدام مینماید در غیر اینصورت اگر مدیر عامل از طرف شما معرفی شود شرکت ما در کشور اوکراین اقدام به دریافت مجوز کار برای ایشان کرده تا پس از دریافت اجازه کار برای این سمت منصوب گردد.
 • حداقل میزان سرمایه ‌شرکت ۸۰۰۰۰ گریونی معدل ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا می‌باشد که حداقل باید نیمی از این میزان در زمان افتتاح حساب شرکت واریز گردد و الباقی در مدت زمان یکسال از ثبت شرکت قابل واریز به حساب است که البته این مبلغ بلافاصله پس از واریز به حساب قابل استفاده در جهت اهداف شرکت قرار می‌گیرد.
 • برای ثبت شرکت نیاز به حضور فیزیکی ‌سهام داران در کشور اوکراین نیست و از طریق فرم وکالتی که از طرف شرکت ما در اختیار آنها قرار می‌گیرد می‌توانند اساس نامه شرکت را تنظیم کرده و اقدام به دریافت کلیه مدارک شرکت نمایند. اما حضور مدیر عامل شرکت در کشور اوکراین اجباری است.
 • برای ثبت شرکت احتیاج به داشتن آدرس حقوقی می‌باشد که این آدرس از طریق اجاره یا خرید دفتر کار در کشور اوکراین انجام شده و با در دست داشتن اجاره نامه یا قرارداد خرید ملک از همان آدرس می‌توان برای ثبت آدرس حقوقی اقدام کرد.

مدت زمان ثبت شرکت در اوکراین

مدت زمان ثبت شرکت از ۲۰ روز تا یک ماه کاری است. پس از ثبت شرکت کلیه مدارک ثبتی و بانکی‌ در اختیار سهام داران قرار می‌گیرد.

گمرکات اوکراین

برای ورود کالا به کشور اوکراین نیاز به ثبت شرکت در یکی‌ از گمرک های کشور اوکراین است. البته محدودیتی برای انتخاب محل گمرک وجود ندارد. بطور مثال شرکت بازرگانی می تواند در شهر کیف پایتخت کشور اوکراین ثبت شده باشد اما کالای خود را از گمرک بندر ادسا ترخیص کند. هزینه ترخیص کالا با توجه به اینویس ارسال شده از طرف شخص صادر کننده کالا و ارزیابی کارشناس گمرک صورت می‌پذیرد

NDS  اوکراین

مالیات با ارزش افزوده ۲۰ درصد از قیمت کالا را شامل میگردد که در زمان ترخیص کالا از وارد کننده گرفته می شود و در هنگام فروش کالا این مبلغ از خریدار به فروشنده یا وارد کننده کالا برگشت داده می شود.

مجوز بهداشت و استاندارد کالا در اوکراین

برای ورود هر کالا به کشور اوکراین نیاز به دریافت مجوز استاندارد و بهداشت است که می‌توان این مجوز را یک بار برای مدت ۵ سال دریافت کرد. هزینه ثبت کالا و گرفته شدن مجوز بهداشت و استاندارد کالا بسته به نوع کالا دارد و متفاوت می‌باشد.

انتقال پول از کشور اوکراین به ایران

از طریق حساب بانکی ‌شرکت توسط یکی ‌از بانک‌ های واسطه که با بانک ‌های ایرانی ‌مبادلات ارزی دارند انجام می گیرد. واحد پول کشور اوکراین گریونی می‌باشد

هزینه‌های جانبی شرکت در اوکراین

 • اجاره دفتر کار بسته به موقعیت محل از ۳۰۰ دلار به بالا در ماه می‌باشد.
 • هزینه هر دقیقه مکالمه از کشور اوکراین به ایران با موبایل ۱ گریونی است.
 • اجاره انبار بسته به موقعیت انبار و محلش از هر متر مربع 30 گریونی شروع و به بالا می‌باشد.

مزایای ثبت شرکت در اوکراین ۲۰۲۰

در زیر به برخی از مزایای ثبت شرکت در اوکراین (اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت) اشاره می‌شود:

 1. با توجه به ‌احتمال بسیار بالای عضویت اوکراین در شینگن شما شانس گرفتن این ویزا را با پرداخت هزینه اخذ اقامت اوکراین (مبلغ بسیار ناچیز) و ثبت شرکت در حال حاضر دارید همین امر باعث شده تعداد بسیاری از شهروندان سایر کشورها برای گرفتن اقامت این کشور تا قبل از تغییر قوانین اقدام نمایند.
 2. حقوق و مزایا یکسان با شهروندان اوکراینی.
 3. امکان کار برای خود و افراد خانواده در شرکت خود یا شرکتی دیگر.
 4. امکان تحصیل رایگان ( free education) در دانشگاه‌ها و مدارس کشور برای خود و افراد خانواده.
 5. در صورت تولد فرزند در خاک اوکراین امکان گرفتن اقامت دائم اوکراین و متعاقبا کسب پاسپورت اوکراینی (اقامت اوکراین از طریق تولد فرزند).

امتیازات پس از اخذ اقامت دائم اوکراین

 1. در صورت کسب اقامت دائم اوکراین ( permanent residence Ukraine ) (پس از کسب اقامت موقت اوکراین) و پرداخت مالیات می‌توانید از حمایت‌های مالی دولتی (the right to financial services in Ukraine ) برای توسعه فعالیت تجاری خود استفاده کنید.
 2. کلیه هزینه‌های پزشکی رایگان برای خود و خانواده.
 3. کسانی که از طریق ازدواج اقامت اوکراین را می‌گیرند. (اقامت اوکراین از طریق ازدواج) همانند اکثر کشورهای جهان می‌توانند برای دریافت پاسپورت اقدام نمایند و پس‌ازآن بدون دریافت ویزا به بسیاری از کشورهای دیگر سفر کنند و از مزایای اقامت دائم اوکراین بهره‌مند و حتی نیز اقامت کاری در کشورهایی مثل کانادا. آلمان. انگلستان و … دریافت نمایند.
 4. اخذ پاسپورت اوکراینی (Ukrainian passport) بعد از اقامت دائم اوکراین (در صورت داشتن شرایط).
 5. هزینه پایین زندگی در اوکراین نسبت به بسیاری از نقاط جهان.

قابل‌ذکر است شما برای ثبت شرکت  و اخذ ویزای سرمایه گذاری اوکراین در ابتدا نیاز به کفیل اوکراینی دارید که پس از مدت کوتاهی سهام او نیز باید به شما واگذار شود.

اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی

مطالب مرتبط

فرم ارزیابی

شما می توانید با کلیک بر روی تصویر به سامانه ارزیابی و اخذ مشاوره با کارشناسان اقدام نمایید

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست