1. خانه
 2. navigate_before
 3. آلمان
 4. navigate_before
 5. سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

ویزای سرمایه گذاری آلمان

سرمایه گذاری در آلمان یکی از انواع راه های اخذ ویزای آلمان و مهاجرت به آلمان است. شما توسط ویزای سرمایه گذاری در آلمان می توانید با توجه به شرایطی که در مطالب ذیل به آن اختصاص یافته است. در آلمان به کار و زندگی مشغول شوید. در مطالب ذیل سعی شده تمامی قوانین و راه های موجود برای سرمایه گذاری در آلمان بررسی و در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد. یکی از راه های اخذ این ویزا با استفاده از ثبت شرکت در آلمان است. اگر فرد بخواهد در آلمان به عنوان یک شخص حقیقی یا حقوقی مستقل کار کند. می توانید تحت شرایط خیلی خاص درخواست اجازه اقامت کند. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان و اجازه اقامت برای کار شخصی باید موارد زیر را برآورده کند:

 • ایده کسب و کار باید تاثیر مثبت بر اقتصاد آلمان داشته باشد.
 • هزینه هایی که لازم دارد باید تأمین شود.
 • فرد باید قبلا در همین زمینه که میخواهید در آلمان کار کنید تجربه کسب کرده باشد.

لطفا توجه داشته باشید:

اگر فرد در آلمان تحصیل کرده یا دارای اجازه اقامت به عنوان یک محقق یا دانشمند می باشد و می خواهد به صورت آزاد کار کند. می تواند اجازه اقامت آلمان خود را تمدید کند. البته اگر کار جدید مطابق رشته تحصیلی فرد باشد.

مقررات تجارت کوچک آلمان (Kleinunternehmerregelung)

اصطلاح مقررات تجارت کوچک (Kleinunternehmerregelung) برای این است که نشان دهد درآمد شما بیشتر از ۲۲ هزار یورو در یک سال نیست. و اگر همینطور باشد. میتوانید فعالیت های آزاد خود را تحت این مقررات ثبت کنید و نباید مالیات بر فروش (Umsatzsteuer) بپردازید. اگر به عنوان تجارت کوچک ثبت شوید. یک سیستم حسابداری ساده معمولا کافی است. برای انتخاب این نوع شرکت باید در هنگام ثبت فعالیت های خود در اداره مالیات و هنگام تکمیل کردن پرسشنامه جمع آوری مالیات. آن را انتخاب کنید.

لطفا توجه داشته باشید: به عنوان یک کسب و کار کوچک شما نمی توانید در فاکتورها خود از مشتریان درخواست مالیات بر فروش کنید و حتی باید واضح در صورت‌حساب خود بنویسید
اگر بعد ها فروش شما بالا برود و درآمد بیشتر از ۱۷.۵۰۰ یورو در سال داشتید. و به هر دلیل دیگری میخواهید دیگر تحت قواعد تجارت کوچک فعالیت نکنید. می توانید به اداره مالیات خبر دهید و سیستم حسابداری خود را به سیستم مالیات نرمال تبدیل کنید.

سرمایه گذاری در آلمان و Scheinselbstständigkeit

Scheinselbstständigkeit به وضعیتی گفته میشود که در آن شما خود را به عنون کارمند آزاد ثبت کرده اید اما همیشه برای یک شرکت کار می کنید. در همچنین شرایط شما در واقع کار مستقل انجام مید‌هید اما شرایط کاری شما مانند کارمندان استخدامی است. بنآ شما در حقیقت روی کاغذ کارمند آزاد ثبت هستید و شک میشود که شما به دلیل سیستم مالیات و بیمه های اجتماعی این کار را انجام میدهید.

اگر شما به عنوان یک کارمند آزاد فقط برای یک شرکت خاص کار کنید و تمام حقوق خودرا از آنجا به دست آورید. شرکت باید شما را رسما استخدام کند و همه بیمه اجتماعی و مالیات بر درآمد را پرداخت کند. این نوع فعالیت ها که شما را یک شرکت به عنوان کارگر آزاد استخدام کند ولی شرایط کاری مانند کارمند استخدامی بر شما اعمال کند صرف یه این دلیل که خودرا از بیمه و مالیات معاف کند در آلمان به نام Scheinselbstständigkeit یاد شده و جرم محسوب می شود.
ارگان ها و اماکنی که جهت ثبت شرکت با آن ها در ارتباط خواهید بود :

 • اداره صنعت و تجارت (IHK) و اداره صنایع دستی (HWK) آلمان

برای سرمایه گذاری در آلمان. در بعضی حرفه ها بدون اینکه در آن رشته درس خوانده باشید و یا کار کرده باشید می توانید یک تجارت را بدون آموزش و یا اجازه خاصی راه اندازی کنید. بطور مثال اگر بخواهید یک شرکت اجاره ماشین (موتر) راه اندازی کنید نیاز به مدرک خاصی ندارید. اما برای تجارت در بیشتر حرفه ها باید مدرک داشته باشید که نشان دهد در این حرفه آسبیلدونگ کرده اید و یا تخصص دارید.

بطور مثال در رشته های که با غذا و پخت و پز سر و کار دارید مانند: رستوانت و آشپزخانه های که غذا ارائه میکنند. راننده تاکسی. نجار. نانوایی. قصابی. مکانیک خودرو. آرایشگری و کار های ساختمانی شما وقتی میتوانید یک شرکت ایجاد کنید که بتوانید با داشتن مدارک رسمی. اجازه نامه کار را دریافت کنید. از شرایط مهم دریافت این اجازه نامه ها. مدرک تخصصی در این رشته وشرایط اقامت است. اگر میخواهید شرکت تجارتی داشته باشید. باید برای ثبت و دانستن شرایط آن با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اگر میخواهید در حرفه های ساخت و ساز و صنایع دستی کار کنید. برای دانستن شرایط دقیق و بررسی مدارک خود باید ابتدا به اداره صنایع دستی Handwerkskammer مراجعه کنید. اتاق صنایع دستی بعد از بررسی به شما خواهد گفت که آیا شما شرایط لازم برای ایجاد این شرکت را دارید یا خیر. در صفحه اینترنتی www.anerkennung-in-deutschland.de می توانید ببینید که آیا مدارک تحصیلی خارج از آلمان. شرایط مورد نیاز در آلمان را برآورده می کند یا خیر.

 • اداره تجارت آلمان (Gewerbeamt)

برای سرمایه گذاری در آلمان و اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان. شما باید تجارت و یا شرکت تجارتی خود را در اداره تجارت در منطقه ای که قرار است کسب و کار کنید ثبت کنید. برای قرار ملاقات ثبت شرکت باید مدارک زیر را با خود داشته باشید:

 • پاسپورت و اجازه اقامت و در صورت لزوم برگه تاییدی که شما مجاز به انجام کار مستقل در آلمان هستید.
 • مجوز ویژه. برای کار در بخشی که انتخاب کرده اید. اگر نیاز باشد.
 • برگه اطلاعات عمومی ازدفتر مرکزی ثبت تجاری و برگه اطلاعات عمومی در باره گذشته و مشخصات فردی (Führungszeugnis) .
 • اگر میخواهید در بخش صنعت کار کنید. مدرک کاری و تحصیلی شما در آن حرفه.

معمولا قبل از مراجعه برای ثبت تجارت خود برای سرمایه گذاری در آلمان . میتوانید به وب سایت اداره تجارت در منطقه ای که میخواهید کار کنید سر بزنید و در مورد همه مدارک مورد نیاز اطلاعات حاصل کنید. ثبت کسب و کار جدید در اداره تجارت تا حدود ۵۰ یورو هزینه خواد داشت.

اداره تجارت پس از تکمیل شدن همه مدارک. ثبت تجارت شما را انجام میدهد وبه تمام مقامات دیگر. مانند اداره مالیات. انجمن کار و شغل ها. دادگاه اداری منطقه ای. در مورد کسب و کار شما اطلاع می دهد. این مقامات پس از آن از طریق پست با شما تماس خواهند گرفت تا فرم های خاصی که نیاز است را پر کنید یا مدارک بیشتری را ارسال کنید. اگر نمی خواهید تا هنگامی که این مقامات به شما تماس بگیرند صبر کنید. می توانید شخصا با آنها تماس بگیرید.

 • اداره مالیات برای سرمایه گذاری در آلمان

برای سرمایه گذاری در آلمان. اداره مالیات ابتدا به شما فرم پرسشنامه جمع آوری مالیات (Fragebogen zur steuerlichen Erfassung) را میدهد. مطمئن شوید که این پرسشنامه را به طور کامل و درست پر کنید. با پاسخ های که ارائه میکنید. مشخص میشود که آیا فعالیت های شما تحت قواعد تجارت کوچک (Kleinunternehmerregelung) قرار میگیرد یا خیر و اینکه چه سیستم حسابداری باید استفاده کنید.

رای دریافت کمک و راهنمایی برای پر کردن پرسشنامه. می توانید از کارشناسان ما راهنمایی اخذ نمایید . همچنین می توانید از یک متخصص حسابدار مالیاتی کمک بخواهید. پس از تکمیل پرسشنامه و ارسال آن به اداره مالیات. اداره مالیات به شما یک شماره مالیاتی (Steuernummer) می دهد.

برای تکمیل کردن پرسشنامه مالیاتی ابتدا نیاز به شماره شناسایی مالیات شخصی (Steueridentifikationsnummer) خود دارید. این شماره را هنگامی که برای اولین بار به آلمان وارد شوید و آدرس زندگی خود را به اداره شهروندان ثبت کنید. بصورت اتومات توسط پست دریافت میکنید. اگر این شماره (IdNr)را فراموش کرده اید. می توانید آن را از اداره مرکزی مالیات Bundeszentralamt für Steuern درخواست کنید.

 • ثبت در دفتر اسناد تجارتی آلمان Handelsregisterbuch

اگر شما تجارت خرید و فروش Handelsgewerbe دارید. باید برعلاوه ثبت نام دراداره تجارت خود را در دفتر صدور مجوز تجاری هم ثبت کنید. برای این شما نیاز به کمک یک دفتر اسناد رسمی (Notars) دارید. دفتر اسناد رسمی در نزدیکی خود را از این وب سایت notar.de پیدا کنید.

 • عضویت اجباری در اتاق تجارت و اداره صنایع آلمان (IHK) Industrie- und Handelskammer یا Handwerkskammer (HWK)

برای پیشبرد أمور تجارتی و اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان شما باید عضویت اداره های تجارت (IHK) و صنایع (HWK) هم باشید. مقدارهزینه عضویت شما در این اداره ها بستگی به گردش مالی سالانه. فرم حقوقی شرکت و محل سکونت شما دارد. اداره تجارت مسئول در محل خود را در وب سایت Website der IHK پیدا کنید و اداره صنایع را در این وب سایت handwerkskammer.de.

به عنوان یک قاعده کلی. زمان کافی برای برنامه ریزی دقیق ثبت شرکت خود در ادارات مختلف و رویه های اداری در نظر بگیرید. در باره همه جزئیات اطلاعات کافی حاصل کنید. تصمیمات شما تاثیر زیادی بر کسب و کار شما دارند.

سعی کنید برای انتخاب فرم حقوقی شرکت و موارد مهم دیگر برای ایجاد یک شرکت قبل از همه با افراد متخصص و کارشناسان امر مشورت کنید. تصمیمات شما بعدا در روند کار و پرداخت مالیات تاثیر زیادی خواهد داشت. کارشناسان ما در هر زمینه ای امادگی انجام امور پرونده شما می باشند .

 • شماره شناسایی مالیاتی برای سرمایه گذاری در آلمان (Steueridentifikationsnummer) :

اگر دارای اقامت آلمان هستید و یا در آلمان مجبور به پرداخت مالیات باشید. یک شماره شناسایی مالیاتی (Steueridentifikationsnummer) دریافت خواهید کرد. این یک شماره ۱۱ رقمی است که به صورت جداگانه به شما اختصاص داده می شود و در طول زندگی همچنان معتبر خواهد بود. شماره شناسایی مالیاتی برای تسهیل ارتباط با اداره امور مالیات (Finanzamt) در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال. هر وقت موردی را به اداره امور مالیات گزارش می دهید یا درخواست می کنید. باید شماره شناسنایی مالیاتی خود را بنوسید و همچنان برای اظهارنامه مالیاتی خود هم به این شماره احتیاج دارید.

گاهی اوقات کارفرمایان. اداره کار و یا بیمه درمانی شماره شناسنایی مالیاتی را درخواست می کنند. اگربرای اقامت در آلمان خود را به اداره شهرداری ثبت کنید. شماره شناسایی مالیاتی خود را از طریق پست دریافت خواهید کرد. اگر این شماره را فراموش کنید. میتوانید آن را در برگه تصفیه مالیاتی سالانه و یا اعلامیه ارزیابی مالیات خود پیدا کنید. در غیر این صورت. می توانید از اداره امور مالیات مرکزی فدرال Bundeszentralamt für Steuern درخواست کنید. اقامت آلمان

اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی

مطالب مرتبط

فرم ارزیابی

شما می توانید با کلیک بر روی تصویر به سامانه ارزیابی و اخذ مشاوره با کارشناسان اقدام نمایید

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست