1. خانه
 2. navigate_before
 3. کانادا
 4. navigate_before
 5. برنامه استانی مهاجرت به منیتوبا

برنامه استانی مهاجرت به منیتوبا

برنامه استانی مهاجرت به منیتوبا

برنامه مهاجرت استانی منیتوبا یکی از راه های مهاجرت به کانادا می باشد، ما در این مطلب تمامی جزئیات برنامه مهاجرت استانی منیتوبا و اقامت منیتوبا را در اختیار شما علاقه مندان قرار داده ایم، همچنین برای آشنایی با راه های دیگر مهاجرت به منیتوبا کانادا می توانید از طریق این لینک اقدام نمایید. برای ایجاد فرم ارزیابی و ارسال آن به کارشناسان ما می توانید از طریق این لینک اقدام نمایید، در ذیل به معرفی استان منیتوبا می پردازیم و بعد از آن به برنامه مهاجرت استانی منیتوبا می پردازیم، با ما همراه باشید.

معرفی استان منیتوبا

مَنیتُبا (به انگلیسی: Manitoba) یکی از استان‌های کانادا است. مرکز آن وینیپگ است. وسعت مَنیتُبا ۶۴۷٬۷۹۷ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱٬۲۰۷٬۹۵۹ نفر (برآورد سال ۲۰۰۸) است.استان منیتوبا بین استان های ساسکاچوان و انتاریو واقع شده و از بسیاری جهات، دروازه ای به غرب کانادا محسوب می شود.

این استان تاریخچه مستندی از قبایل بومی سو،دارد.تأثیر این اقوام امروزه در استان کاملاً مشخص است همان‌طور که اسم استان از فرهنگ Cree به معنی «تنگه روح مَنیتُبا» گرفته شده‌است. شرکت Hudson’s Bay Company در دهه ۱۶۰۰ با شروع تجارت پوست سفر به این استان را آغاز کرد. این استان در سال ۱۸۷۰، سه سال بعد از استقلال کانادا به کنفدراسیون کانادا ملحق شد. کمی پپس از آن مردمان Metis به دنبال هویت فرانسوی و بومی خود شورش به پا کردند اما به نتیجه‌ای نرسیدند و زمینی به آن‌ها داده نشد.

اعتصاب عمومی وینیپگ در سال ۱۹۱۹

در زمان الحاق به کانادا، منیوبا فقط بخشی از اندازه فعلی بود. شکل و سایز فعلی استان در سال ۱۹۱۲ به انجام رسید. یک واقعه مشهور در این استان اعتصاب عمومی وینیپگ در سال ۱۹۱۹ بود. جنبش کارگری قدرتمند آن زمان کسب و کار را به مدت ۶ هفته در اعتراض به شرایط ضعیف کاری متوقف ساخت. جنگ بین کارگر و کارفرما نقطه مهمی در تاریخ جنبش کارگری کانادا محسوب می‌شود.

این استان یکی از سه استان سرسبز کانادا در قلب کشور می‌باشد. جمعیت این استان ۱۲۰۰۰۰۰ نفر است. بزرگترین شهر این استان وی نی پگ (وینیپگ) با ۷۰۶۹۰۰ نفر جمعیت می‌باشد. Brandon دومین شهر بزرگ استان است.

این استان در سالهای اخیر شمار زیادی مهاجر جذب کرده و در تلاش است تا سالانه ۱۰۰۰۰ نفر مهاجر جدید جذب کند.

اگر چه این استان در رشد از چند استان عقب ماند ولی با رشد تجارت و صنعت به سمت جلو حرکت می‌کند. آگر چه برخی از زمین‌های کشاورزی روستایی هنوز پابرجا هستند ولی وینیپگ شهری مدرن و با شرکت‌های بزرگ Great – west Life (مجموعه مالی و بیمه‌ای) و CanWest Global (شرکت رسانه‌ای بزرگ) است. این استان ادامه رشد اقتصادی بسیار عالی خود را در جذب مهاجر می‌داند. این استان که اقتصادش تا حد زیادی وابسته به منابع طبیعی و کشاورزی آن است، محرک اصلی سرمایه و ثروت جامعه ی کانادا است. جمعیت منیتوبا تقریبا 1.2 میلیون نفر است و قسمت عمده ای از این جمعیت، در شهر وینیپگ یا اطراف آن که مرکز این استان است، ساکن هستند. مردم منیتوبا از جامعه ای بسیار متحد، بازار کار پایدار و طبیعتی بکر و وسیع بهره مند هستند.

شهر وینیپگ منیتوبا

وینیپگ این شهر مرکز استان بوده و تقریباً نیمی از جمعیت را در خود جای می‌دهد. وینیپگ به منطقه جغرافیایی آمریکای شمالی بسیار نزدیک است. این شهر مرکزی که هشتمین شهر بزرگ کانادا محسوب می‌شود محل ادارات دولتی و مراکز تجاری بزرگ می‌باشد. این شهر با داشتن مراکز آموزش عالی به محل اصلی توسعه و تحقیق منطقه تبدیل گردیده‌است و این خود عامل اصلی جذب شرکت‌های بزرگ همانند Boring و Bristol Aerospace به این شهر است.

این شهر به سرمای شدید در زمستان معروف است و اسم آن را به همین دلیل اصطلاحاً «وینیپگ» می‌گویند. به جای آن تابستان‌های این شهر بسیار ملایم می‌باشد. در طول فصل‌های گرم مردمان این استان از امکانات تفریحی بی‌شمار در کنار رودخانه سرخ و دریاچه‌های اطراف استفاده می‌کنند. در تابستان این شهر میزبان بسیاری از جشنواره‌های فرهنگی و هنری است. در این شهر فعالیت‌های هنری بسیاری انجام می‌پذیرد. برای مثال در رابطه با هنرهای صنعتی می‌توان به باله سلطنتی وینیپگ گالری هنری وینیپگ و ارکستر سمفونیک وینیپگ اشاره کرد. این شهر میزبان جشنواره Winnipeg Fringe Theatre دومین جشنواره بزرگ در آمریکای شمالی و جشنواره‌های موزیک Jazz و سنتی می‌باشد.

مراکز مهم شهر

 • ضرابخانه سلطنتی کانادا
 • لابراتوار ملی میکرو بیولوژی کانادا
 • موزه حقوق بشر کانادا

صنایع اصلی این استان معدن، تولید و کشاورزی می‌باشند. حرفه ی سنتی این استان ماهی‌گیری است. زمین‌های کشاورزی زیادی از گندم، جو، جو صحرایی، آفتاب گردان و پنبه در این استان وجود دارد. با توجه به این منابع، صنایع غذایی در این استان قدرت خوبی دارد. تولید، هوافضا و حمل و نقل از دیگر صنایع این استان می‌باشند.

بخش دولتی و خدماتی در شهر وینیپگ جایگاه خوبی دارد. نرخ بیکاری این استان (۴٫۸ درصد) از میانگین کانادا (۶٫۸ درصد) کمتر است.

رشد اقتصادی استان ۳ درصد می‌باشد. از آنجایی که این رشد تولیدکننده فرصت‌های شغلی بسیاری است، مقامات استانی در صدد جذب مهاجر به این استان می‌باشند. از برنامه‌هایی که برای جذب مهاجر انجام می‌شود می‌توان به کلاس‌های رایگان زبان انگلیسی EAL و برنامه‌های آموزش کار اشاره کرد.

MPNP، برنامه ی مهاجرت استانی منیتوبا است. از طریق این برنامه، مهاجران آینده که دارای مهارت و سابقه ی کار مدنظر استان هستند، می توانند گواهی انتخاب استانی منیتوبا را دریافت کنند. دریافت این گواهی باعث سرعت بخشیدن به روند کلی مهاجرت می شود.

توجه: دولت منیتوبا در تاریخ 15 نوامبر 2017 از برنامه های جدید مهاجرت استانی خود رونمایی کرد.

در حال حاضر برنامه های مهاجرت استانی منیتوبا که در حال حاضر فعال هستند و یا به عنوان بخشی از فرآیند تجدید MPNP در حال بازبینی مجدد هستند، در ادامه معرفی شده اند:

برنامه مهاجرت استانی منیتوبا ، نیروهای متخصص در منیتوبا

Skilled Worker in Manitoba

 • برنامه تجربه کاری منیتوبا Manitoba Work Experience Pathway
 • برنامه استخدام مستقیم کارفرما منیتوبا Employer Direct Recruitment Pathway

برنامه مهاجرت استانی منیتوبا ، نیروهای متخصص خارجی منیتوبا

Skilled Worker Overseas Stream

 • برنامه ی اکسپرس انتری منیتوبا Manitoba Express Entry Pathway
 • برنامه ی سرمایه ی انسانی منیتوبا از لیست مشاغل مورد تقاضا Manitoba Human Capital Pathway
 • برنامه ی سرمایه گذاری تجاری منیتوبا (Manitoba Business Investor Stream)

برنامه برنامه مهاجرت استانی منیتوبا کارآفرینی منیتوبا

(Manitoba Entrepreneur Pathway)

برنامه ی سرمایه گذاری  برای مزرعه داران (Manitoba Farm Investor Pathway)

برنامه مهاجرت استانی منیتوبا مهاجرت تجاری MPNP-B

 • ابتکارات مهاجرت از طریق شهر موردن (Morden Community Driven Immigration Initiative – through the MPNP)
 • برنامه ی آموزش بین المللی International Education Stream

برنامه مهاجرت نیروهای متخصص در استانی منیتوبا

Manitoba Skilled Worker Immigration Stream

برنامه ی نیروهای متخصص از طریق سیستم «اعلام علاقمندی» مدیریت می شود و در آن داوطلبین واجد شرایط به مجموعه ای از سؤالات آنلاین پاسخ می دهند. در این برنامه لازم نیست داوطلبین قبل از ارائه ی پروفایلشان در بانک اطلاعاتی EOI، مدرکی ارائه کنند. پروفایل ها همراه با پروفایل سایر داوطلبین در بانک اطلاعات قرار داده شده و متقاضیان با توجه به سؤالات پاسخ داده شده، امتیازی دریافت می کنند. داوطلبین بر حسب چند فاکتور رتبه بندی می شوند و در صورتی که در میان داوطلبین با بالاترین رتبه قرار داشته باشند، ممکن است برای ارائه ی درخواست به برنامه ی MPNP دعوت شوند. در مورد تعداد داوطلبینی که می توانند درخواست ارائه دهند یا در مورد زمان درخواست ها، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

نیروهای متخصص در مانیتوبا

Skilled Worker in Manitoba Stream

در برنامه ی نیروی های متخصص منیتوبا، نیروهای متخصص موقتی و واجد شرایط و همچنین فارغ التحصیلان بین المللی که در حال حاضر در حال کار در منیتوبا هستند. و از سوی کارفرمایان در منیتوبا یک پیشنهاد کار دائم و تمام وقت دریافت کرده اند. واجد شرایط ارائه درخواست هستند. برخلاف سایر برنامه های ورود به منیتوبا در برنامه ی MPNP، برنامه ی نیروی متخصص در منیتوبا، برای تعیین وضعیت واجد شرایط بودن، از ارزیابی مبتنی بر امتیاز استفاده نمی کند. این برنامه مهاجرتی شامل دو زیر برنامه زیر است:

تجربه کاری منیتوبا

Manitoba Work Experience Pathway

این برنامه مخصوص کسانی است که در حال حاضر با اجازه کار موقت در منیتوبا مشغول به کار هستند. این گروه شامل کارکنان موقت و فارغ التحصیلان مؤسسات آموزش عالی در کانادا هستند که ویزای کار پس از فارغ التحصیلی دارند.

استخدام مستقیم کارفرما

Employer Direct Recruitment

متقاضیان در این برنامه، توسط نمایندگان MPNP و کارفرمایان واجد شایط منیتوبا در خارج از کانادا مورد مصاحبه قرار می گیرند. این افراد باید قبل از ارائه درخواست، از MPNP دعوت نامه دریافت کنند.

نیروی متخصص در خارج از کشور

Skilled Worker Overseas Stream

برنامه نیروی متخصص منیتوبا در خارج از کشور، برای ارزیابی داوطلبین در خارج از کانادا، از یک سیستم امتیازدهی استفاده می کند. درخواست نیروهای متخصص واجد شرایطی که بتوانند از طریق خانواده یا دوستان، سابقه ی آموزش یا اشتغال قبلی در منیتوبا و افرادی که از طریق MPNP شده اند، ارتباط خود با استان منیتوبا را نشان دهند و و  در 5 معیار زبان، سابقه ی کار، آموزش و سازگاری حداقل 60 امتیاز دریافت کنند، پذیرفته می شود. این برنامه مهاجرتی شامل دو زیربرنامه زیر است:

اکسپرس انتری منیتوبا

Manitoba Express Entry Stream

این برنامه که در حال حاضر در زیر مجموعه نیروهای متخصص خارجی زیرگروه اکسپرس انتری قرار می گیرد، مخصوص متقاضیان اکسپرس انتری فدرال است. که واجد شرایط یکی دیگر از برنامه های MPNP هستند. این متقاضیان باید واجد شرایط برنامه اکسپرس انتری فدرال باشند. یک پروفایل فعال در این سیستم داشته باشند. همچنین باید در یکی از مشاغل مورد نیاز در منیتوبا، تجربه کار داشته باشند و ارتباطات خانوادگی مستحکمی با منیتوبا داشته باشند.

برنامه مهاجرت استانی منیتوبا

Human Capital Pathway

این برنامه مخصوص متخصصین خارجی است. که در یکی از مشاغل مورد نیاز منیتوبا تجربه دارند و بتوانند توانایی بالقوه خود را در برقراری ارتباط با بازار کار منیتوبا نشان دهند.

برنامه ی سرمایه گذاری تجاری (MPNP-B سابق)

افرادی که قصد راه اندازی کسب و کاری در منیتوبا دارند، می توانند از طریق این برنامه به مقصود خود برسند. این فرآیند بر اساس سیستم درخواست اعلام علاقمندی انجام می شود. در آن متقاضیان بالقوه تمایل خود به ارائه درخواست به این برنامه را اعلام کرده و واجدشرایط ترین آنها دعوت نامه دریافت می کنند.

سرمایه گذاری در بخش کشاورزی مانیتوبا

Manitoba Farm Investor Pathway

این برنامه زیرمجموعه برنامه سرمایه گزاری تجاری منیتوبا است. به متقاضیان  خارجی که دارای سابقه کسب و کار مزرعه داری هستند و همچنین سرمایه کافی دارند. این امکان را می دهد تا به منیتوبا مهاجرت کرده و یک مزرعه را اداره کنند.

کارآفرینی منیتوبا

Manitoba Entrepreneur Pathay

برنامه کارآفرینی منیتوبا به متقاضیانی که قصد دارند به این استان مهاجرات کنند. کسب و کار خود را راه اندازی کنند و یا یکی از کسب و کارهای موجود در این استان را خریداری کنند. این امکان را می دهد که با یک ویزای کار دوساله وارد منیتوبا شوند تا کسب و کار خود را راه اندازی و اداره کنند.

روش ابتکاری مهاجرت از طریق شهر موردن (Modern)

یکی از ابتکارات خاص برای مهاجرت به منیتوبا ابتکار مهاجرت به منطقه موردن است. این شهر روستایی واقع در 112 کیلومتری جنوب غرب شهر وینیپگ، به طور فعال به دنبال مهاجران جدید در مشاغل خاص است. مهاجرت به منیتوبا از طریق برنامه ی MPNP انجام می شود.

برنامه مهاجرت استانی منیتوبا ، آموزش بین المللی

International Education Stream

از طریق برنامه استانی مهاجرت به منیتوبا، فارغ التحصیلان خارجی که در منیتوبا تحصیل کرده اند و نیازهای صنعت استان را برآورده می کنند، می توانند مسیر دریافت اقامت دائم خود را تسهیل کنند. این برنامه دارای سه زیر برنامه است:

 • برنامه اشتغال حرفه ای
 • برنامه کارآموزی کارشناسی ارشد
 • برنامه کارآفرینی دانشجویی
به این مطلب امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی

مطالب مرتبط

فرم ارزیابی

شما می توانید با کلیک بر روی تصویر به سامانه ارزیابی و اخذ مشاوره با کارشناسان اقدام نمایید

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
باز کردن گفتگو
پشتیبانی فنی سامانه مهاجرتی
سلام
چگونه میتوانم شما را راهنمایی کنم؟