1. خانه
  2. navigate_before
  3. کانادا
  4. navigate_before
  5. استان کبک کانادا

استان کبک کانادا

استان کبک کانادا ، کبک ، اقامت کبک

استان کبک کانادا (به فرانسوی: Québec) که با نام ” la belle province ” ( ایالت زیبا ) توسط محلی هایش شناخته می شود. یکی از استان‌های کانادا است. مرکز آن شهر کبک و بزرگ‌ترین شهر آن مونترال است. کبک تنها استان کانادا با جمعیت غالباً فرانسوی زبان و تنها استان این کشور است. که تنها زبان رسمی آن در سطح استانی فرانسوی است. برای اطلاع در مورد برنامه مهاجرتی این استان مهم کانادا کلیک نمایید.

مساحت استان کبک کانادا

این استان از نظر مساحت بزرگ‌ترین استان کانادا است و از نظر جمعیت دومین استان کانادا به‌شمار می‌رود. استان کبک (با تلفظ صحیح کوبک) با وسعتی تقریبا برابر ایران (۱٬۶۶۷٬۴۴۱ کیلومتر مربع) در شرق کانادا واقع شده است و بزرگ‌ ترین استان این کشور به شمار می‌آید.

جمعیت و ربان استان کبک کانادا

از نظر جمعیت این استان بعد از انتاریو دومین استان پر جمعیت کانادا محسوب می‌شود. بنا بر آمار سال 2019، جمعیت این استان 8,485 میلیون نفر است. مرکز استان کبک سیتی است اما بزرگترین شهر آن مونترال می باشد. زبان رسمی کبک فرانسه است و مونترال بزرگ‌ ترین شهر فرانسه زبان جهان پس از پاریس می باشد، ضمن اینکه این شهر تعداد قابل توجهی جمعیت انگلیسی زبان نیز دارد. حدود ۸۰٫۹ % از مردم این استان به زبان فرانسه، ۷٫۸ % به زبان انگلیسی و ۱۰ درصد به زبان‌ های دیگر تکلم می‌کنند.

شعار استان کبک کانادا

شعار کبک این است: Je me souviens (من به خاطر می‌آورم) که بر روی نمای خارجی بنای پارلمان حکاکی شده است و بر روی نشان شهر و پلاک‌ های خودروها هم دیده می‌شود. سرود ملی غیر رسمی کبک نیز، سرود مارسیز، سرود ملی فرانسه، است. قدیس محافظ کانادای فرانسه ژان باتیست (La Saint-Jean-Baptiste) و روز ۲۴ ژوئن روز این قدیس و جشن ملی است.

جغرافیای استان کبک کانادا

برای مهاجرت به کانادا در این منطقه، این استان از شمال با استان نیوفنلاند و لابرادور, از غرب با انتاریو, از شرق با نیوبرانزویک و نواسکوشیا و از جنوب نیز با ایالت نیویورک کشور آمریکا هم مرز است. حدود 80% ساکنان کبک در مراکز شهری که در حاشیه رودخانه تاریخی و زیبای لارنس واقع شده است، زندگی می کنند. زمین های پست اطراف این رودخانه دارای بیش از یک میلیون دریاچه و رودخانه است. گستردگی جغرافیایی این استان تنوع آب و هوایی منطقه را موجب می شود.

سرزمین کبک آمیزه‌ای از جغرافیای متنوع است. این سرزمین به سه بخش بزرگ جغرافیایی از شمال به جنوب تقسیم گردیده‌ است. فلات لورانسین حدود ۹۵٪ مساحت کبک را اشغال کرده و جزئی از کانادا  می باشد و  یکی از قدیمی ترین عوارض جغرافیایی جهان است. مرز جنوبی آن شامل لورانتید، رشته کوه معروف به تپه‌های گرد، جنگل‌ها و دریاچه‌هاست. زمین‌های کم ارتفاع سن لوران دشتی متشکل از زمین‌های واقع در حاشیه دو طرف رودخانه با همان نام است. در جنوب آن رشته کوه گرد و پر درخت آپالاش سر به فلک کشیده و سرزمین زراعتی را قطع می‌کند. دامنه این رشته کوه تا ایالات متحده آمریکا ادامه یافته‌ است.

هواشناسی استان کبک کانادا

برای مهاجرت به کانادا در این منطقه. نوار جنوبی این استان که اکثر جمعیت را در خود جای داده دارای آب و هوای معتدل است و از چهار فصل سال بهره مند می باشد. در بهار که برف ها شروع به آب شدن می نماید دمای هوا رو به افزایش می رود. تابستانی معتدل تا گرم دارد. که همراه با فعالیت های فراوان در استان و مردم است. فصل پاییز بسیار زیباست. با کاهش تدریجی دما رنگ درختان، فرشی رنگین را در طبیعت به نمایش می گذارند.

تاریخچه استان کبک کانادا

استان کبک نام خود را از ساکنان غیر بومی ایالت گرفته است. این کلمه از زبان میک مکسی وارد شده است. اگر چه گروهای الگوکیون، ایروکیون و اینوییت نیز در این سرزمین که امروزه کبک نام دارد، ساکن بوده اند. واژه کبک به معنای ”تنگ، باریک” اشاره به رودخانه سنت لورنس دارد. که در نزدیکی شهر کبک باریک می شود. کبک یکی از اولین مناطق در آمریکای شمالی است . که توسط اروپاییان کشف شد. ژاک کارتیر حضور فرانسوی ها را در منطقه در سال 1543 آغاز کرد.

اواسط 1700 دوره مهمی از انتقالات در کبک بود. پس از یک سری جنگ ها، نیروهای انگلیسی جنرال لوییس جوزف دی مونتکالم را در دشت آبراهام در خارج از کبک سیتی در سال 1759 شکست دادند. نتیجه جنگ این بود. که فرانسه تمامی مناطق متصرفه کانادا را به بریتانیای کبیر واگذار کرد و کبک دیگر تحت کنترل فرانسه نبود. این امر زمینه را برای تبدیل شدن کبک به یکی از چهار استان کشف شده در کانادا درسال 1876 آماده کرد.

انقلاب آرام استان کبک کانادا

در اواسط قرن بیستم کبک یک دوره مدرنیزه شدن را که به انقلاب آرام مشهور است، پشت سر گذاشت. در طول این دوره کبک از یک جامعه کشاورزی سنتی به سمت یک جامعه شهری مدرن حرکت کرد. در این دوره، استاندارد زندگی در ایالت همگام با افزایش آگاهی از میراث زبانی و فرهنگی خاص کبک افزایش یافت.

اولین اقامت استان کبک کانادا

اولین اقامت دائمی فرانسوی ها در کبک 70 سال بعد به وسیله گروهی به رهبری ساموئل دی چمپلین آغاز شد. استعمارگران در کبک سیتی اقتصادی را ایجاد کردند. که در آن اجناسی را با ایروکیون و الگوکیون ها در عوض خز مبادله می کردند. از آغاز سال 1600 به بعد، کبک مقصد اصلی برای اقامت فرانسوی ها و همچنین نقطه شروع برای اکتشاف مناطق دیگر کانادا بود.

فرهنگ شهر استان کبک کانادا

کبک با فرهنگ اروپایی خود یکی از جاذبه های پررنگ و شاخص در قاره امریکا است. شهر کبک سیتی قدیمی ترین شهر در امریکای شمالی است. کبک سیتی تنها شهر در آمریکای شمالی است. که دور تا دور آن دیواری تاریخی کشیده شده و به عنوان میراث فرهنگی جهانی در یونسکو ثبت شده است. می توان به آثار برجسته این شهر مانند Chateau Frontenac و City Fortifications اشاره کرد. این شهر به خاطر داشتن خیابان های باریک و زیبا و ساختمان های سنگی و رنگارنگ و تاریخی اش شناخته شده است.

اقتصاد شهر استان کبک کانادا

برای مهاجرت به کانادا در این منطقه، کبک از نظر جهانی دارای اقتصاد مستحکم و معتبری است. در سال 2009 تولید ناخالص داخلی آن معادل 255 میلیارد دلار آمریکا بوده است که از نظر مقایسه معادل تولید ناخالص داخلی سنگاپور و امارات متحده عربی می باشد. میانگین رشد اقتصادی سالانه آن با 1.2 درصد حتی بیش از آلمان و فرانسه در بین سال های 2005 تا 2009 بوده است. سرانه تولید ناخالص داخلی آن به ارزش بیش از 32 هزار دلار است که رتبه 26 ام جهان را در سال 2009 به خود اختصاص داده است.

بخش های مهم اقتصادی شامل هوا فضا، فن آوری اطلاعات، دیجیتال و چندرسانه ای، حمل و نقل زمینی، تولیدات محصولات کشاورزی و دامی، معادن و فلزات، اپتیک و فوتونیک و غیره می باشد. مطابق با آمارهای موجود طی 5 سال آینده 21 درصد و طی ده سال بعد 61 درصد کسب و کارهای کوچک و متوسط به دوران بازنشستگی می رسند. که باید با جانشین های معادل خود جایگزین شوند. این بدان معناست که فرصت های جدید برای سرمایه گذاری و اشتغال رو به ازدیاد است.

مالیات در استان کبک کانادا

مالیات در استان کبک، مالیات استانی (QST) به طور کلی 9.975٪ از قیمت خرید یا اجاره کالاها و خدمات گذشته از استثنائات خاص است. این 9.975٪ علاوه بر نرخ مالیات دولت فدرال(GST) 5٪ و نرخ کل برای کبک را به 14.975٪ می رساند. در کبک، یک بیزینس باید تمام مالیات های فروش قابل اجرا را در صورت فروش کالاها یا ارائه خدمات در کبک، جمع آوری و از آن خارج کند. اگر مطمئن نیستید که باید برای کبک مالیاتی جمع آوری کنید. معمولا می توانید با تماس با دولت کبک کمک های رایگان دریافت کنید.

طبیعت Québec

طبیعت Québec همچنین جاذبه های گردشگری فراوانی از جمله موزه تمدن (Musée de la Civilization) و محله خوش منظره Quartier Petit-Champlain در کبک سیتی قرار گرفته است. شهر مونترال بزرگترین شهر کبک و قطب جشنواره های متعدد فرهنگی این استان هر ساله افراد بیشماری را جذب خود می کند. در کبک چهار فصل بسیار متضاد جای یکدیگر را می‌گیرند. از جمله یک بهار آرام و لطیف و کوتاه و یک پاییز سرد و رنگین. فصلهای مشخص‌تر زمستان و تابستانند. با شروع زمستان سردترین زمان سال شروع می شود. که همراه با بارش های برف است. سخت ترین سرما مربوط به ماه ژانویه است و دما تا 20- پایین می‌رود. در این فصل فعالیت های ورزش های زمستانی آغاز می گردد. این فصل در کبک معروفیت فراوانی دارد.

هواشناسی در Québec

Neige Montreal.JPG تابستانها گرم و اغلب نمناک، و زمستانهای سرد و نسبتاً طولانی و برفی و همچنین نمناک. در این فصول بسیار متناقض گاهی درجه دمای هوا به ۳۵ درجه سانتیگراد در تابستان و -۳۵ درجه سانتیگراد در زمستان می‌رسد. دوره برف و سرما در جنوب (در مونترال) چهار ماه و در شمال (در رادیسون) شش ماه است. میزان بارش برف در این مدت در کبک یا مونترال به همان مقدار است. که در روسیه، هلسینکی یا حتی اسلو است. به‌ طور کلی این باد سرد است که درجه متوسط دما را سرد می‌کند.

شهرهای ساحلی (شبه جزیره‌ای) از هوای معتدل و دمای بسیار لذتبخش اقیانوس بهره مندند. که یک زمستان لطیف و تابستان خنکتر را ایجاد می‌کند؛ و شهرهای کوهستانی با روزهای کوتاه دارد.

امکانات رفاهی

در کانادا، همه استان ها و شهرها باید مراقبت های بهداشتی همگانی و عمومی رایگان برای همه شهروندان و افرادی که مقیم قانونی کانادا هستند، فراهم سازند. اکثر خدمات بهداشتی در کبک با ارائه کارت بهداشت این استان به نام ملدی بدون پرداخت هیچ هزینه ای از سوی بیمار، ارائه می شود. پروسه هایی به هیچ وجه ضروری نیستند (مانند جراحی های انتخابی زیبایی و تعدادی از پروسه های درمانی دندان) معمولا مشمول آن نمی شوند. برنامه مراقبت بهداشتی کبک شامل پرداخت هزینه های خدمات درمانی برای شهروندان و دارندگان PR کبک به صورت رایگان تامین می باشد. این برنامه شامل آزمایش های پزشکی، تست دارو، مراقبت های اورژانسی، مراقبت های بیمارستانی و مراقبت های اورژانسی دندانی می شود.

حمایت از خانواده

دولت کبک به جهت حمایت‌ از خانواده‌ ها، کودکان، زنان سرپرست خانوار شهرت دارد. استان کبک دارای سیستم سیاسی دموکرات یا همان مردم سالار، پارلمانی و فدرال است. قوانین مربوط به کبک توسط مجلس استانی یا فدرال انتخاب می شوند. مجلس آن ها از مجلس ملی و فرمانداری تشکیل شده است.

125 نماینده مجلس ملی که در یک دوره 5 ساله انتخاب می شوند. مجلس فدرال شامل یک مجلس عوام و یک مجلس سنا می شود. کبکی ها نمایندگان مجلس عوام اتاوا را که 295 عضو دارد برای مدت 5 سال با رای گیری عمومی انتخاب می کنند. در انتخابات نیمه دوم سال 2018 برای مدت 4 سال حزب راست ملی گرا کبک به نخست وزیری آقای فرانسوا لگو انتخاب شد.

تحصیلات

کبک دارای ارزانترین و وسیع ترین سیستم آموزشی در آمریکای شمالی است. کبک دارای مدارس ابتدایی و دبیرستان با هزینه عمومی است که به زبان انگلیسی و فرانسه تدریس می کنند. هرچند که طبق مقررات زبان فرانسه کبک، دانش آموزان باید به مدارس فرانسه زبان بروند. مگر آنکه خودشان یا والدینشان و یا خواهر و برادرانشان قبلا در مدارس انگلیسی زبان بوده باشند.

این قانون بخشی از تلاش برای حفظ زبان فرانسه در کبک، در میان یک کشور که اکثریت آن انگلیسی زبان هستند، می باشد. در حالی که در اکثر استان های کانادا تحصیل با هزینه عمومی را تا پایان پایه دوازده ارائه می دهند. دانش آموزان دبیرستانی کبک، دیپلم خود را در پایه 11 اخذ می کنند.

دوره تحصیلی

پس از پایان دبیرستان، دانش آموزان کبک ممکن است پیش دانشگاهی رایگان بگذرانند. یا تصمیم به گذراندن برنامه های شغلی که در سیستم سی ای جی ای پی ایالت ارائه می شود. بگیرند.در این مدارس با هزینه رایگان، می توان برنامه دو ساله پیش دانشگاهی یا برنامه سه ساله شغلی برای دیپلم را پی گرفت. کبک به این دلیل این ساختار را برای سیستم آموزشی انتخاب کرده است که اطمینان یابد حداقل مقداری از تحصیلات بعد از دبیرستان به طور عمومی در دسترس همگان است.

سیستم دانشگاه ها در کبک شامل شبکه ای از موسسات است. که تحصیلات کلاسی-جهانی را به هر دو زبان ارائه می دهند. با وجود آنکه تعدادی از معتبرترین دانشگاه‌های کانادا (در صدر آن دانشگاه قدیمی مک‌گیل) در این شهر واقع هستند. شهریه آن از بسیاری از دانشگاه‌های کانادا کمتر است. دولت کبک وام کم ‌بهره مناسبی به دانشجویان کبکی می‌ دهد و با اتمام موفقیت آمیز تحصیل، نیمی از این وام بخشوده می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید ایتدا فرم ارزیابی رایگان را در سایت موسسه بین المللی سینا سمیعی پر نمایید. پس از تایید فرم شما توسط کارشناسان ما زمان مشاوره خود را از طریق سامانه مهاجرتی سینا سمیعی مشخص نمایید.

اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی

مطالب مرتبط

فرم ارزیابی

شما می توانید با کلیک بر روی تصویر به سامانه ارزیابی و اخذ مشاوره با کارشناسان اقدام نمایید

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست