دلایل کار در کشور آلمان

کشور آلمان اولین قدرت اقتصادی در اروپا بوده و اولین تولید کننده  و  صادر کننده ی کالا و خدمات در اروپا می باشد. کشور آلمان با 16 ایالت و جایگاه های شغلی متنوع پذیرای نیروهای کار جدید از سراسر جهان می باشد تا جایگاه های شغلی خود را که اکثرا با کمبود نیروی کار مواجه می باشند را تامین نماید.

حداقل در آمد در کشور آلمان ماهیانه حداقل 1.498 یورو بوده و میانگین درآمد در آلمان 3.200 یورو می باشد که نسبت به فرانسه 700 یورو در ماه بیشتر می باشد.

آمار بیکاری در آلمان نسبت به سایر کشور ها از مقدار بسیار کمی برخوردار می باشد که بنا به گزارشات رسمی وزارت کار آلمان در سال 2019 تنها نرخ 3.5% را به خود اختصاص می دهد.

با اشتغال در آلمان از مزایای زیادی از جمله بیمه ی همگانی و تحصیل رایگان خود و فرزندان خود میتوانید بهره مند گردید.

کارجویان گرامی با تحصیلات تکمیلی می توانند شغل مورد نظر خود را با در دست داشتن مدارک تحصیلی دانشگاهی و مدرک زبان (حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 و یا مدرک زبان آلمانی ب1 ) اقدام به کاریابی در آلمان توسط موسسه ی کاریابی بین المللی سینا سمیعی نمایند.

برای افرادی که تنها مدرک دیپلم دارند نیز دوره های کارآموزی با حقوق در تمامی رشته ها اخذ می گردد که پیش نیاز آن مدرک زبان آلمانی ب2 می باشد. با شرکت در دوره های کار آموزی که بین 2 تا 3 سال به طول می انجامد همزمان با یادگیری حرفه و تخصص مورد نظر خود می توانید در اتمام دوره ها با اخذ مدرک بین المللی در سراسر جهان جایگاه های شغلی مناسب با حقوق های بالا را بدست آورید.

کار در آلمان
0
جمعیت
0+
جایگاه های شغلی خالی 2019
0
میانگین درآمد ماهیانه
0
رضایت شغلی

درباره آلمان بیشتر بدانید!

phonelink

جغرافیا

طرح‌نما یا لورم ایپسوم(به لاتین: Lorem ipsum) به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

favorite_outline

تحصیلات

طرح‌نما یا لورم ایپسوم(به لاتین: Lorem ipsum) به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

landscape

جشن ها و فستیوال ها

طرح‌نما یا لورم ایپسوم(به لاتین: Lorem ipsum) به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

هزینه تاییدات مدارک در سفارت آلمان ، به شرح زیر است:

25 یورو برای شناسنامه ایرانی ، گواهی ولادت، سند ازدواج، سند طلاق، گواهی فوت، گواهی تجرد.

45 یورو برای سایر مدارک ( احکام دادگاه، گواهی سوء پیشینه، سایر گواهی ها)

هزینه هنگام درخواست به یورو دریافت می گردد. اگر مدرکی یا سندی تایید نشود، مثلا به دلیل جعل، ۷۵٪ هزینه ( یعنی ۱۵ و یا ۳۰ یورو) هزینه اخذ می شود.

گذرنامه های ایرانی تایید نمی شوند. کپی آن ها می تواند تایید شود ( به مطالب ذیل توجه کنید . صفحه اول گذرنامه کافی است.)

سایر اطلاعات را می توانید از طریق کارشناسان موسسه بدست آورید.
track_changes

تأیید کپی مدارک

تایید کپی مدارک،به همراه  اصل مدرک و نیز کپی های مربوط به هر یک از مدارک لازم می باشد . هزینه تایید برای یک کپی مدرک با زبانی به خط لاتین برابر با 10 یورو و برای تایید کپی مدرک به خط غیر لاتین برابر با 15 یورو می باشد که به یورو دریافت می گردد.

business

تایید مدارک ایرانی

مدارک رسمی ایرانی را می توان برای استفاده در ادارات آلمان تایید کرد. ادارات و مقام های آلمانی که درخواست مدرک کرده اند، به شما می گویند که آیا تایید سفارت لازم است یا نه. از جمله مواردی که معمولا تایید مدارک ایرانی لازم است عبارت است از تایید طلاقی که در ایران صورت گرفته است.
سفارت این حق را برای خود محفوظ می دارد که در موارد مورد تردید درخواست مدرکی کند که نشان بدهد مدارک تایید شده چه مصرفی دارند.

مزایای درامد

مزایای درآمد در آلمان :
1.دسته اول از مزایا با عنوان Zulagen نامیده میشوند و مشاغل زیر این مزایا را دریافت می کنند.
• مشاغلی که قدرت بدنی زیادی میطلبند.
• مشاغلی که خطرناک تشخیص داده میشوند مثلا مشاغلی که کارگران در معرض گازهای شیمیایی هستند.
• کار مداوم در محیط های خیلی سرد یا گرم یا مرطوب.
• مشاغلی که در آنها امکان خطرهای جانی هست.
• و …
2. دسته دوم از مزایا با عنوان Zuschlägen نامیده می شوند و شامل موارد زیر هستند.
• فوق العاده اضافه کاری
• فوق العاده کار در شب
• فوق العاده کار در روزهای کاری
• و …
3. دسته سوم که به Zuwendungen معروفند شامل موارد زیر هستند.
• کمک هزینه تعطیلات
• هدیه کریسمس
• هدیه تول
• هدیه سالگرد تاسیس شرکت
• و …
خب اینها مزایا و فوق العاده حقوق در آلمان بودند. حال برای اینکه مطلب کمی جذابتر شود قسمت کسورات را با یک مثال شروع ادامه میدهیم .
فرض کنید یک دوستی داریم که در اداره پست استخدام شده و اولین فیش حقوقی خودشو امروز گرفته این دوست ما فک میکرد 1900 یورو حقوق میگیره اما الان میبینه که 1300 یورو به حسابش واریز شده و مشغوله وارسی فیش حقوقیش هست که ببینه چه بر سر این پول زبان بسته آمده پس با ما باشید تا ما هم مثل ایشون بفهمیم داستان چیه

کسورات درآمد

کسورات درآمد در آلمان:
1. Lohnsteuer
مالیات بر درآمد است و هر کسی در آلمان که مشغول به کار است باید این مالیات بر درآمد را بپردازد البته افرادی هم هستند که شامل معافیت مالیاتی یا steuerbefreiung می شوند که این افراد دو دسته هستند.
• افراد مجردی که درآمد سالانه آنها کمتر از 8.652 یورور در سال است.
• افراد متاهل که درآمد سالانه آنها کمتر از 17.304 است .
مقدار مالیات بر درآمد در آلمان متغییره از 14 تا 42 درصد که البته فقط افرادی که بالای 254.447 یورو در سال درآمد دارند 42 درصد مالیات می پردازند و انهم موقعی که مجرد باشند و متاهلینی که بالای 508.894 در سال درآمد دارند هم باید 42 درصد مالیات یا سقف مالیاتی را بپردازند.
خوب برگردیم به مثال :در قسمت مالیات بر درآمد چون دوست ما در گروه اول مالیاتی در آلمان قرارمی گیرند بدلیل مجرد بودنشون و بنا به فرمول های خاص اداره مالیات ایشون باید 170 یورو مالیات بر درآمد پرداخت کند پس تا آلان 170 یورو کسر شد.

2. Solidaritätszuschlag
مالیات همبستگی (با شرق آلمان) که از سال 1991 و پس از اتحاد دوباره آلمان شرقی و غربی برقرار است و 5,5 درصد مالیات بر درآمد به این بخش تعلق می گیرد یعنی :
5,5 % * 170 Euro = 9,40 Euro
استثنا: وقتی مالیات بر درآمد ما کمتر از 84 یورو باشد نیازی به پرداخت این وجه نیست. (مثلا برای حقوق 1400 یورو و کمتر)
3. Kirchensteuer
مالیات کلیسا که هر عضو کلیسا است این مالیات را می پردازد و 15,3 درصد مالیات بردرآمد را شامل میشود یعنی :
9 % * 170 Euro = 15,30 Euro
استثناء: در استان های Baden-Württemberg و Bayern این مالیات کمتر و 8 درصد مالیات بردرآمد است . با این مالیات کلیساها هزینه های جاری کلیساها اعم از پرسنل, هزینه نگهداری از بناها و امورات خیریه و … تامین می شود.
4. Krankenversicherung
بیمه سلامت الزامی ترین بیمه در آلمان است و همه بدون استثناء این بیمه را دارا هستند چه کارکنیم چه نکنیم . هزینه این بیمه 14,6 درصد کل درآمد ما است که نصف آن را ما و نصف دیگر را کارفرما پرداخت می کند یعنی 7,3 درصد را باید ما بپردازیم که البته با 1,1 هزینه اضافه که از طرف شرکت های بیمه لحاظ می شود ما باید 8,4 درصد کل درآمد را بعنوان بیمه سلامت بپردازیم به عبارتی :
8,4 % * 1.900 Euro = 159,60 Euro
5. Rentenversicherung
بیمه بازنشستگی که معمولا مانند بیمه سلامت و بیمه مراقبت و نگهداری 18,7 درصد کل درآمد ماست که بصورت نصف نصف توسط کارمند و کارفرما پرداخت می شوند پس ما باید 9,35 درصد درآمد را هزینه بیمه بازنشستگی کنیم که موقع بازنشستگی از این بیمه تامین شویم .
9,35 % * 1.900 Euro = 177,65 Euro
6. Pflegeversicherung
بیمه مراقبت و نگهداری موقعی نیاز است که بیمه سلامت هزینه های بیماری ما را تقبل نکند چون هر بیمه سلامتی حد و مرز مشخصی دارد و خدمات خاصی را ارائه می دهد که وقتی خدمات موردنیاز ما خارج از این محدوده باشد بیمه نگهداری و مراقبت به کمک ما خواهد آمد و مقدار آن 2,55 درصد کل درآمد است که بین کارفرما و کارمند تقسیم می شود و افرادی که بالای 23 سال هستند و فرزندی ندارند باید نیم دصد بیشتر پرداخت کنند. در مثال فرض می کنیم ما کمتر از 23 سال درنظر می گیریم پس فقط نصف 2,55 درصد را پرداخت میکنیم یعنی :
1,275 % * 1.900 Euro = 24,23 Euro
7. Arbeitslosenversicherung
بیمه بیکاری هم جزء کسورات است و افرادی که بالای 450 یورو در ماه درآمد دارند باید این بیمه را بپردازند که موقع بیکاری از آن تامین گردند و 1,5 درصد کل درآمد ما خواهد بود یعنی :
1,5 % * 1.900 Euro = 28,50 Euro
البته کلا 3 درصد است و کارفرما نصف دیگر را می پردازد.
خب همه کسورات محاسبه شد فرض گرفته بودیم 1900 یورو قرارداد بستیم و با کسر این موارد که حدود 600 یورو هستند درمی یابیم که چرا این دوستمون در آخر چیزی حدود 1300 یورو درآمد خالص خواهد داشت این درآمد خالص دریافتی در آلمان Nettolohnنامیده می شود .

اگر نیاز به راهنمایی دارید می توانید با کارشناسان متخصص ما در این زمینه در ارتباط باشید.

grade

لیست ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در آلمان
• مشاغل مربوط به مکاترونیک ، فناوری اتوماسیون ، ساختمان های الکتریکی
• مشاغل مربوط به تکنولوژی ماشین الکتریکی ، مهندسی برق ، برق صنعتی ، نصب و راه اندازی خط ، الکترونیک
• ساخت و ساز ساختمان ، بتن ، مصالح ساختمانی ، نظارت ، لوله کشی ، گرمایش ، سنگ تراشی ، عایق صنعتی ، گرمایش ، سرمایش ، پنجره و نمای شیشه ای ، متخصص سقف ، دیوار و تکنولوژی آب بندی
• توسعه نرم افزار ، برنامه نویسی ، IT
• رانندگان و مهندسان حمل و نقل ریلی
• حرفه بهداشت ، پرستاری در همه شاخه ها ، نگهداری افراد مسن ، ارتوپدی ، بهداشت و کودکان ، روانپزشکی
• حسابداری

طرح‌نما یا لورم ایپسوم(به لاتین: Lorem ipsum) به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد.

طرح‌نما یا لورم ایپسوم(به لاتین: Lorem ipsum) به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد.

فهرست